Skocz do zawartości

Zdjęcie

Defro Eko Komfort Pz 15Kw - Spalanie W Trbie Letnim

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dancych

Dancych

Stały Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 189 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 06 czerwiec 2017 - 08:09

A dlaczego nie mozna dopuscic do oproznienia zasobnika?Ja sobie poki co na dwustanie sprawdzam tak ze wsypuje jak widac zmijke i czekam az w zasobniku bedzie taki sam stan opalu jak przy zasypie czyli minimalny. i na takiej podstawie orientacyjnie wiem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#22 OFFLINE   koper711

koper711

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 11:30

W instrukcji defro jest napisane,że nie można dopuścić do tego aby w zasobniku było mniej niż 25%
  • 0

#23 OFFLINE   Dancych

Dancych

Stały Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 21:23

a podano czym to moze skutkowac poza wygasnieciem?

• 0

#24 OFFLINE   koper711

koper711

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 12:29

Rozumiem, że to trochę ironiczne pytanie, czuję się pouczony. A co z tym ustawieniem a raczej z brakiem możliwości ustawienia w trybie letnim zadanej temp. kotła i zawsze będzie ona taka sama jak zadana temp. c.w.u.? Czy temp. spalin w trybie letnim na podtrzymaniu 44 st. jest dopuszczalna?

• 0

#25 OFFLINE   kurakk

kurakk

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 70 postów
  • GaduGadu: 2665028

Napisano 07 czerwiec 2017 - 13:08

U mnie zadana 54st. bojler 300l, 4 osoby, spalanie worek 25kg starcza na 7 do 8 dni takze wychodzi ponad 3kg na dobe,pale w pid, pompa CWU lato  w menu serwis wylaczona, przy wlaczonej pompie ktora chodzi caly czas spalanie wieksze wychodzilo.

Co daje wyłączenie opcji "pompa CWU lato  w menu serwis wylaczona" w menu serwis? Czy czasem nie jest tak, że pompa działa ale tylko na zasadzie dogrzej do zadanej i wyłącz? Wtedy faktycznie temp. kotła będzie rosła, bo pompa cwu w trybie letnim ma też za zadanie zdjąć nadmiar temp. z kotła i chyba tą opcją wyłączasz jakby ten tryb ?

U mnie wygląda to tak że raz udało się 6 dni na jednym worku, a tak to 5 dni i pusto. Sterownik w dwustanie, zadana cwu/co 45, po 17.00 do 23.00 zmienia się na 50.

Jak masz rozwiązaną cyrkulację ?

• 0

#26 OFFLINE   Dancych

Dancych

Stały Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 21:18

Rozumiem, że to trochę ironiczne pytanie, czuję się pouczony. A co z tym ustawieniem a raczej z brakiem możliwości ustawienia w trybie letnim zadanej temp. kotła i zawsze będzie ona taka sama jak zadana temp. c.w.u.? Czy temp. spalin w trybie letnim na podtrzymaniu 44 st. jest dopuszczalna?

pytanie nie bylo ironiczne. zapytalem bo do tej pory nie zauwazylem negatywnych skutkow palenia az zobacze slimak i dopiero zasypywania kolejnych 4 workow. byc moze zle robie i chcialem wiedziec czy producent ma na to jakies uzasadnienie.

• 0

#27 OFFLINE   audilhr

audilhr

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 352 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 04:36

Dancych spokojnie nic się nie dzieje. To tak jakby powiedzieć nie pij wody do końca bo dno szklanki zobaczysz hehe.

Kurakk ja nie przestawiam kotła w tryb letni tylko wyłączam pompy od podłogówki i od grzejników zostawiając samą cwu mniejsze jest spalanie sprawdzone 3 sezon

• 0

#28 OFFLINE   Dancych

Dancych

Stały Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 05:33

a te pompy odlaczasz po prostu z wtyczki czy masz taka opcje w sterowniku?pytam bo chodzi o zabezpieczenie przed przegrzaniem kotla.

• 0

#29 OFFLINE   kurakk

kurakk

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 70 postów
  • GaduGadu: 2665028

Napisano 10 czerwiec 2017 - 08:13

Dancych spokojnie nic się nie dzieje. To tak jakby powiedzieć nie pij wody do końca bo dno szklanki zobaczysz hehe.

Kurakk ja nie przestawiam kotła w tryb letni tylko wyłączam pompy od podłogówki i od grzejników zostawiając samą cwu mniejsze jest spalanie sprawdzone 3 sezon

Audilhr, jaką wtedy ustawiasz zadaną kotła i cwu? Próbowałem w ten sposób ale powrót miałem poniżej 40. U mnie jest tak, że bojler nagrzewa mi się grawitacyjnie do temp. o 5 stopni mniejszej niż zadana kotła także pompa cwu nie włącza się wcale, chyba żebym chciał cieplej. Zastanawiam się nad założeniem zaworu zwrotnego żeby zatrzymać działanie grawitacji, bo nie umiem obniżyć cwu więcej niż 5 stopni poniżej zadanej kotła, a chciałbym np w sezonie zimowym mieć na kotle minimum 60, a cwu max 50, w tej chwili u mnie jest to nie wykonalne. Jakbyś Ty to rozwiązał? Spróbuje dać na piecu w dzień 50, a wieczorem 55, przełączę z letniego na ogrzewanie domu  i wyłączę wtyczkę z pompy CO i zobaczymy.

• 0