Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Komfort Pz 15Kw - Spalanie W Trbie Letnim


kurakk

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że to trochę ironiczne pytanie, czuję się pouczony. A co z tym ustawieniem a raczej z brakiem możliwości ustawienia w trybie letnim zadanej temp. kotła i zawsze będzie ona taka sama jak zadana temp. c.w.u.? Czy temp. spalin w trybie letnim na podtrzymaniu 44 st. jest dopuszczalna?

pytanie nie bylo ironiczne. zapytalem bo do tej pory nie zauwazylem negatywnych skutkow palenia az zobacze slimak i dopiero zasypywania kolejnych 4 workow. byc moze zle robie i chcialem wiedziec czy producent ma na to jakies uzasadnienie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancych spokojnie nic się nie dzieje. To tak jakby powiedzieć nie pij wody do końca bo dno szklanki zobaczysz hehe.

Kurakk ja nie przestawiam kotła w tryb letni tylko wyłączam pompy od podłogówki i od grzejników zostawiając samą cwu mniejsze jest spalanie sprawdzone 3 sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te pompy odlaczasz po prostu z wtyczki czy masz taka opcje w sterowniku?pytam bo chodzi o zabezpieczenie przed przegrzaniem kotla.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancych spokojnie nic się nie dzieje. To tak jakby powiedzieć nie pij wody do końca bo dno szklanki zobaczysz hehe.

Kurakk ja nie przestawiam kotła w tryb letni tylko wyłączam pompy od podłogówki i od grzejników zostawiając samą cwu mniejsze jest spalanie sprawdzone 3 sezon

Audilhr, jaką wtedy ustawiasz zadaną kotła i cwu? Próbowałem w ten sposób ale powrót miałem poniżej 40. U mnie jest tak, że bojler nagrzewa mi się grawitacyjnie do temp. o 5 stopni mniejszej niż zadana kotła także pompa cwu nie włącza się wcale, chyba żebym chciał cieplej. Zastanawiam się nad założeniem zaworu zwrotnego żeby zatrzymać działanie grawitacji, bo nie umiem obniżyć cwu więcej niż 5 stopni poniżej zadanej kotła, a chciałbym np w sezonie zimowym mieć na kotle minimum 60, a cwu max 50, w tej chwili u mnie jest to nie wykonalne. Jakbyś Ty to rozwiązał? Spróbuje dać na piecu w dzień 50, a wieczorem 55, przełączę z letniego na ogrzewanie domu  i wyłączę wtyczkę z pompy CO i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak sie zastanawiam: czy jest sens grzac wode cwu w trybie letnim przy sprawnosci kotla rzedu 20%-30%? Przeciez 80% wegla idzie w "komin".

 

U siebie na lato przepalam czesto drzewem ktore mam za darmo wiec sprawnosc i koszty mnie nie interesuja ale gdybym mial palic weglem wzial bym usiadł i policzyl czy nie taniej bedzie bojler 200l zagrzac pradem w II taryfie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie. Jesli juz to moze wyjsc na to samo przy odpowiedniej taryfie ktora nie musi wstrzelic sie w Twoje zapotrzebowanie. Przy ekogroszku masz wode "na zawolanie". A jak dobrze ustawisz piec to mozna bardzo ekonomicznie i bez wiekszych strat spalac wegiel w lato.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo postów w temacie prąd czy węgiel (pellet) również na tym formu można znaleść - u jednych się opłaca u innych nie.

 

Moim zdaniem.

Na dzien dzisiejszy im więcej zyżywasz wody CWU tym lepiej będzie ogrzac ja piecem (mozna to porownac do zuzycia ciepla przez dom CO - mamy piece na wegiel bo taniej wychodzi ogrzac dom weglem niz pradem), ale przy niewielkim zużyciu CWU (200l) utrzymywanie pieca w "gotowosci" kosztuje. Do tego dochodzi jego "codzienna" obsługa.

 

Niech kazdy indywidualnie to przeliczy i sie dwa razy zastanowi co lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obserwacja jest taka ze w lato do pieca musialbym podchodzic 1 raz na 24 dni. Na tyle starcza mi 100kg ekogroszku na 2 rodziny. Inna sprawa ze chodze tam czesciej bo lubie kontrolowac co tam sie dzieje chociaz nie musze.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem test :)

mam zasobnik 300l 2 osoby dorosle i 2 dzieci

kupilem miernik poboru pradu i postanowilem sprawdzic jak wyjedzie miesiac lipiec

na ekogroszku spalanie ok 3.5 kg na dobe , miesiecznie wychodzi 100kg, pale na juliuszu u mnie cena 970zl/1t workowany

wyszlo 97zl plus pobor pradu pieca 10zl miesiac, czyli daje nam sume 107zl

na grzalce 2kw koszt dobowy wychodzil od 2.5zl do max 5zl zaleznie od zuzycia wody oczywiscie

za caly lipiec wyszlo 150.5kwh zuzcia energi na CWU , przyjalem koszt 1kw 0,63 zl wyszlo  w przyblizeniu 95zl.

gdybym mial taryfe nocna to koszt grzania cwu napewno bylby jeszcze nizszy. takze u mnie raczej groch pojdzie na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.