Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Komfort Pz 15Kw - Spalanie W Trbie Letnim


kurakk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem dowiedzieć się ile spalają Wam podobne kociołki w trybie letnim? Mi w tej chwili przy zadanej 55 (praca 5, przerwa 70) podtrzymanie na fabrycznych ustawieniach chyba 20 min, 25kg starczyło na 3 doby i wydaje mi się to dużo. Ogrzewam bojler 200L poziomy płaszczowy, cyrkulacja grawitacyjna, dwie osoby dorosłe i dziecko. Sterownik mam ustawiony na tryb letni woda w bojlerze nagrzewa mi się do ok 53. Mógłby ktoś doradzić jak zmniejszyć zużycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam ten kocioł Defro komfort eko pz 15 kW , pale z PID em ogrzewam bojler 140 l swupłaszczowy , 5 osobowa rodzina i zdarza się, że wieczorkiem włączam ogrzewanie na dom . Na 15 dni (wychodzi 6,6 kg / doba) spaliłem 100 kg ekogroszku z OBI Bartex ten po 12 zł za 20kg worek. Więc nie wiem czy uda się zajść niżej ze spalaniem.

Pozdrawiam Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz zadaną ? Czy ten pid działa Ci normalnie czy na zasadzie dwustanu praca/nadzór ?Jaki masz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez pale z pid barrtexem silver piec mam ustawiony na 70%mocy mysle jeszcze o obniżeniu mocy tem zadana pieca mam 60stopni troche skacze wysres do 65stopni ale nadzór sie nie włącza. Spalanie jest rozne przy ostatnich temp podajnik 100kg wystarczal mi na max 8 dni mysle ze dużo spala i kombinuje kalibracja powietrza zobaczymy jak będzie przy teraźniejszych temperaturach na zewnątrz bo na grzejniki puszcza lekko jedynie wieczorami. Jestem nowym użytkownikiem pieca od września wiec nie wiem czy będzie opłacalne grzanie groszkiem wody latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem dowiedzieć się ile spalają Wam podobne kociołki w trybie letnim? Mi w tej chwili przy zadanej 55 (praca 5, przerwa 70) podtrzymanie na fabrycznych ustawieniach chyba 20 min, 25kg starczyło na 3 doby i wydaje mi się to dużo. Ogrzewam bojler 200L poziomy płaszczowy, cyrkulacja grawitacyjna, dwie osoby dorosłe i dziecko. Sterownik mam ustawiony na tryb letni woda w bojlerze nagrzewa mi się do ok 53. Mógłby ktoś doradzić jak zmniejszyć zużycie?

Kolego pompa cwu w funkcji " trybie letni" pracuje cały czas nie ma  nic takiego jak temp, zadana cwu tak jak w przypadku opcji " pompy równoległe" . Może to skutkować większym spalaniem.  U mnie spalanie dobowe w granicach 3-4 kg cwu 120l plus drabinka w łazience od 18 do 23h. Sterownik bez PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w trybie letnim worek groszku starcza na minimum 10 dni...

 

Ustawienia mam: 

 

czas podawania 5 s

przerwa podawania 86 s

nadmuch 16% (niestety nie mogę już zejść z nadmuchem bo groszek się nie dopala, a znów w zimie, jak zejdę z nadmuchem to muszę przerwę podawania wydłuzyć a to już nie robi tak jak powinno...)

 

Spalam groszem na pył nawet w trybie letnim. 

 

Bojler mam 250 l, pionowy, 2 dorosłe osoby + małe dziecko, dom 220 mkw.

 

Na takich ustawieniach jak wyżej podałem, piec włącza się chyba 3 razy w ciągu dnia aby dogrzać wodę. 

 

Aaaa zapomniałem napisać, że mam tryb ogrzewania wody włączony na 45 st w ciągu dnia i na wieczór (od godziny 18) na 50 stopni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pompa cwu w funkcji " trybie letni" pracuje cały czas nie ma  nic takiego jak temp, zadana cwu tak jak w przypadku opcji " pompy równoległe" . Może to skutkować większym spalaniem.  U mnie spalanie dobowe w granicach 3-4 kg cwu 120l plus drabinka w łazience od 18 do 23h. Sterownik bez PID.

Mógłbyś napisać coś więcej o ustawieniach jakie masz? Pompa w trybie letnim u mnie przynajmniej nie pracuje cały czas ale nie zgłębiłem do końca algorytmu. Na pewno w instrukcji nie podali wszystkich warunków załączania i wyłączania, jest tylko, że ma dogrzać bojler do zadanej CWU ale z tego co zaobserwowałem to nie tylko. Również palę w tej chwili w trybie dwustanowym i jak na razie obniżyłem zadaną na 50, zobaczymy na ile starczy worek miału. Kolejnym testem będzie przełączenie na tryb "pompy równoległe" mimo, że grzeję tylko bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mi w trybie letnim worek groszku starcza na minimum 10 dni...

 

Ustawienia mam:

 

czas podawania 5 s
przerwa podawania 86 s
nadmuch 16% (niestety nie mogę już zejść z nadmuchem bo groszek się nie dopala, a znów w zimie, jak zejdę z nadmuchem to muszę przerwę podawania wydłuzyć a to już nie robi tak jak powinno...)

 

Spalam groszem na pył nawet w trybie letnim.

 

Bojler mam 250 l, pionowy, 2 dorosłe osoby + małe dziecko, dom 220 mkw.

 

Na takich ustawieniach jak wyżej podałem, piec włącza się chyba 3 razy w ciągu dnia aby dogrzać wodę.

 

Aaaa zapomniałem napisać, że mam tryb ogrzewania wody włączony na 45 st w ciągu dnia i na wieczór (od godziny 18) na 50 stopni:)

 

Worek 25kg na minimum 10 dni? Jak dla mnie jest to mało realne mi z 5kg na 24h nie chce zejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej o ustawieniach jakie masz? Pompa w trybie letnim u mnie przynajmniej nie pracuje cały czas ale nie zgłębiłem do końca algorytmu. Na pewno w instrukcji nie podali wszystkich warunków załączania i wyłączania, jest tylko, że ma dogrzać bojler do zadanej CWU ale z tego co zaobserwowałem to nie tylko. Również palę w tej chwili w trybie dwustanowym i jak na razie obniżyłem zadaną na 50, zobaczymy na ile starczy worek miału. Kolejnym testem będzie przełączenie na tryb "pompy równoległe" mimo, że grzeję tylko bojler.

Temp. zadana kotła 55 Temp. zadana cwu50. Czas podawania 6s przerwa podawania 48s siła nadmuchu 28%.   O co chodzi z tą cyrkulacją grawitacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja działa mi bez pompki. Mam przygotowane żeby w razie czego ją założyć ale instalator powiedział, że jak mam piwnice to powinno działać bez i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja wystudza ciepłą wodę w bojlerze. Jak pracuje cały czas bo jest na grawitacji to tak może właśnie być ( choć nie wydaje mi się żeby cyrkulacja tak właśnie sama działała no ale.......) spróbuj zakręcić zawór na grawitacji tak aby nie miała obiegu na dzień dwa i sprawdż ile spala kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w trybie letnim worek groszku starcza na minimum 10 dni...

 

Ustawienia mam: 

 

czas podawania 5 s

przerwa podawania 86 s

nadmuch 16% (niestety nie mogę już zejść z nadmuchem bo groszek się nie dopala, a znów w zimie, jak zejdę z nadmuchem to muszę przerwę podawania wydłuzyć a to już nie robi tak jak powinno...)

 

Spalam groszem na pył nawet w trybie letnim. 

 

Bojler mam 250 l, pionowy, 2 dorosłe osoby + małe dziecko, dom 220 mkw.

 

Na takich ustawieniach jak wyżej podałem, piec włącza się chyba 3 razy w ciągu dnia aby dogrzać wodę. 

 

Aaaa zapomniałem napisać, że mam tryb ogrzewania wody włączony na 45 st w ciągu dnia i na wieczór (od godziny 18) na 50 stopni:)

Jakim dokładnie groszkiem palisz i jak masz rozwiązaną cyrkulację jeśli ją masz? Ćwiczyłem ten sposób w zeszłym roku, faktycznie ustawiając w dzień 45,  a wieczorem 50 dałem radę zejść do 25Kg na 6 dób ale powrót przy zadanej 45 spada u mnie grubo poniżej 40 i to mi się średnio podoba.

Co do tej mojej cyrkulacji to faktycznie zgodzę się, że może wychładzać bojler jak działa cały czas grawitacyjnie.Zerknę czy da się to zakręcić i wtedy porównam ile spala. Być może lepszą opcją jest jednak pompka, która działa w zadanych godzinach. Mam zamiar założyć zawór mieszający na wyjściu z bojlera, bo w sezonie grzewczym przy zadanej 60 na kotle w bojlerze mam 55-57 i nie jestem w stanie nic z tym zrobić(pompka cwu wyłączona). To trochę za dużo, dzieci mogą się poparzyć. Zakładając zawór mieszający przestanie działać cyrkulacja grawitacyjnie i konieczna będzie pompka,wtedy latem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadana 54st. bojler 300l, 4 osoby, spalanie worek 25kg starcza na 7 do 8 dni takze wychodzi ponad 3kg na dobe,pale w pid, pompa CWU lato  w menu serwis wylaczona, przy wlaczonej pompie ktora chodzi caly czas spalanie wieksze wychodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tej chwili bojler nagrzewa Ci się grawitacyjnie? Jaką masz temp. wody użytkowej? Czy działa u Ciebie w tej chwili jakakolwiek pompa?Pid działa normalnie czy na zasadzie dwustanu, praca-nadzór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trybie letnim zadana pieca to zadana bojlera czyli 54st, pompa zalacza sie jak temp na bojlerze spadnie o histeryze zadana czyli u mnie ustawione jest 5st,tj jak na bojlerze jest 49st pompa zalacza sie i piec zaczyna pracowac, po uzyskaniu zadanej bojlera tj 54st pompa sie wylacza i piec przechodzi w nadzor temp dochodzi czasami do 72st. piec pracuje caly czas w PID. caly czas  to nadzór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podepnę się pod temat , jako że piec taki sam tyle że nie PZ .

kociołek chodzi od paru dni w trybie letnim rzecz jasna , mam parę pytań .

praca pompy cww  już doczytałem i dzwoniłem do defro , ma to za zadanie odbierać ciepło w trybie letnim .

temperatura na piecu jest zawsze wyższa nisz zadana , ale za to stała 

której temperaturze wierzyć tej na piecu manualnej czy tej w sterowniku bo jest różnica ?

pompkę na cww zostawiłem starą z co , jako że w trybie letnim chodzi non stop czy jest sens wymienić na coś bardziej oszczędną , jeśli tak to jaką ?

piec chodzi na ustawieniach fabrycznych , spala na pył , aczkolwiek kopczyka nie ma jest na równo z retortą , czy trzeba coś zmieniać w ustawieniach jeśli tak to co ? ( groszek z wschodniej granicy za 570 zł tona )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, wczoraj uruchomiono mi kocioł. I pierwszy mój post dot. temperatury zadanej kotła w trybie letnim gdyż jest  taka sama jak temp. zadana bojlera  ( u mnie 47 st.) i jak to się ma do tego, że temp. zadana kotła powinna być w/g instrukcji mi. 65 st. a w trybie letnim nie da się ustawić innej temp. zadanej  kotła niż temp.  zadana bojlera ? Mam też pytanie jak obliczacie ilość spalanego ekogroszku  skoro nie można dopuścić do całkowitego  opróżnienia zasobnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie mozna dopuscic do oproznienia zasobnika?Ja sobie poki co na dwustanie sprawdzam tak ze wsypuje jak widac zmijke i czekam az w zasobniku bedzie taki sam stan opalu jak przy zasypie czyli minimalny. i na takiej podstawie orientacyjnie wiem.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to trochę ironiczne pytanie, czuję się pouczony. A co z tym ustawieniem a raczej z brakiem możliwości ustawienia w trybie letnim zadanej temp. kotła i zawsze będzie ona taka sama jak zadana temp. c.w.u.? Czy temp. spalin w trybie letnim na podtrzymaniu 44 st. jest dopuszczalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadana 54st. bojler 300l, 4 osoby, spalanie worek 25kg starcza na 7 do 8 dni takze wychodzi ponad 3kg na dobe,pale w pid, pompa CWU lato  w menu serwis wylaczona, przy wlaczonej pompie ktora chodzi caly czas spalanie wieksze wychodzilo.

Co daje wyłączenie opcji "pompa CWU lato  w menu serwis wylaczona" w menu serwis? Czy czasem nie jest tak, że pompa działa ale tylko na zasadzie dogrzej do zadanej i wyłącz? Wtedy faktycznie temp. kotła będzie rosła, bo pompa cwu w trybie letnim ma też za zadanie zdjąć nadmiar temp. z kotła i chyba tą opcją wyłączasz jakby ten tryb ?

U mnie wygląda to tak że raz udało się 6 dni na jednym worku, a tak to 5 dni i pusto. Sterownik w dwustanie, zadana cwu/co 45, po 17.00 do 23.00 zmienia się na 50.

Jak masz rozwiązaną cyrkulację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.