Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ... Przesłać Ciepło Z Poddasza Na Parter?


piop

Rekomendowane odpowiedzi

Słoneczne pozdrowienia :ph34r:

Nie wiem jak by to powiedzieć, hmm

 

Na poddaszu mam już tropiki, naprawdę strasznie jest, teraz 27. Na parterze chłodnawo, domagają się ludzie palenia (w kotle), może by jakoś przetransferować ciepło z góry na dół, ale jak?

Wentylacją -powietrzem się nie bardzo da, bo na dole palą (papierosy), rekuperator jakiś zbudować?

 

Jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o sytuację gdy słońce rozgrzeje przez okna poddasze do temp. 28 st a na parterze jest chłodno. W dzień spoko ale wieczorem żona każe palic w piecu. Mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

A próbowaliście włączyć pompę CO na stałe, Wtedy na parterze będą relatywnie ciepłe grzejniki a na pietrze relatywnie chłodne. Jak jest podłogówka na parterze to powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra najwyraźniej czegoś nie rozumiem. Na parterze wstawić okna dachowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ile tych okien masz w dachu, że nagrzewają Ci one całe poddasze do 28oC?

Napisz ile masz cm ocieplenia na strychu i będzie wiadomo skąd bierze się ciepło na poddaszu.

Co do rozwiązania problemu to moim zdaniem najtańszym rozwiązaniem będzie palenie w piecu wieczorami i zakręceniu grzejników/podłogówki na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dobrze ocieplony dach wata zarówno sufit z plyty gk jak i sam dach. To ciepło może wejść jedynie oknem bo jest od południowej strony. Temat nie jest mój a tylko podzieliłam się podobnym problemem. Bardzo mi się góra nagrzewa mimo ocieplenia. Zamówiłem roleta termo 100% zaciemniajaca jak zamontuje to dam znać czy zmieniło to stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można zakręcić grzejników na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

papasmurfek - grzejniki na poddaszu są zakręcone

 

Piastun - raczej najtaniej będzie nie palić w piecu, i wykorzystać nadmiarowe gratisowe ciepło z poddasza, poza tym wygodniej, skąd ciepło to akurat wiadomo, okno sztuk 1 normalne nie dachowe, kierunek wschód, dach blaszany,

 

Danchch -  tylko Ty mnie rozumiesz?

 

Andrzej_M_  - na parterze zamontować takie same okna, jak na poddaszu? musiał bym dom obrócić o 45 stopni, ściany obić blachą(są drewniane to zadziałą), wykarczować krzaki

 

jacek61 - nie mam pompyCO, ani podłogówki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem bo mam to samo i obecnie siedzę w domu. Na górze 28st na dole 22st. Obecnie robię tak że jak idę sprawdzic maila firmowego do komputera to otwieram okno i wietrze do 22st. (Niżej się nie da). Nie zasnalbym przy wyższej temp a dziecka też nie chce parzyc. Na górze oczywiście nie grzeje a i w najwieksze mrozy rzadko termostaty się otwierają. Wygląda to tak jakby ciepło z dolu w dużej ilości uciekalo na górę. Niby normalne ale dysproporcja jest spora. Wygląda na to że będę musiał na schodach zamontować drzwi izolujace piętro od parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zrobić jakieś takie przesuwane okiennico żaluzje

 

coś takiego http://www.baier.pl/data/galeria/img/freiburgtutzing-2-freiburg-z-modrzewiem-syberysjkim-okiennica-baier-okiennice-przesuwne-zaluzje-przesuwne-9.jpg

 

albo takiego https://www.youtube.com/watch?v=rAn4ldWjw2w

 

ale ciągle by się przydało jakoś przesłać ciepło na parter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą też były takie duże różnice temperatur między kondygnacjami ?

No właśnie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.