Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Doborze Pieca


radekk83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w doborze pieca

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2gar

 

Zastanawiam się pomiędzy trzema piecami Skam plus 7kw, ogniwo 10kw albo rbr ekouniwersal 12kw

 

Najlepszy chyba będzie skam 7kw tylko boję się że będzie za mały i w najmroźniejsze dni nie da rady, a 12kw będzie za duża więc chyba zostaje ogniwo 10kw

 

Dom dopiero buduje piec będzie potrzebny za 3-4msc ale chce wybrać już teraz.

 

Pow. użytkowa domu wraz z kotłownią 99m, parterowy, okna trzyszybowe, ściany ocieplone styropianem 15cm, strop 25cm wełna a podłoga 10cm styropian, zbiornik na cwu 120l

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt za ciebie nie zadecyduje i nie dokona wyboru !!!

Abyś był zadowolony musisz być przekonany do wyboru.  Dlatego poczytaj w podobnych tematach na forum tutejszym (ew. podobnych) a z tego co piszesz to masz jeszcze sporo czasu więc PRZYJEMNEJ  LEKTURY .

A moja rada byś wziął pod uwagę możliwość oglądnięcia czyli jak to mówią organoleptycznie w rzeczywistości/naturze jak pracują wybrane przez ciebie.  Możesz się dowiedzieć od użytkowników coś więcej - ale pamiętaj przyjmuj to wiadomości - lecz licz się z tym że: "kaźda sujka własny ogon chwali"  i nie zawsze oceny będą obiektywne/bezstronne.

Ja mając gaz oraz patrząc na twoje wyniki z ciepła właściwego  wybrałbym jednak ogrzewanie gazowe =kondensacyjny kocioł. 

Ale można przyjąć inne rozwiązania gdy oczekiwane argumenty za tym przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Pomyśl też o kotle na pellet szczególnie w twojej lokalizacji. Za rezygnacją z węgla przemawiają też przepisy które zaczynają się pojawiać w niektórych województwach. Gdybyś wybrał  ten kocioł który wydaje Ci się najlepszy to miałbyś na jego eksploatacje tylko 8 lat w woj śląskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek ale te 8 lat zapewne nie będą rygorystycznie zakazywały w późniejszym terminie - jak znam życie to na pewno znacznie się to wydłuży i na pewno kocioł w tym okresie sie zuzyje lub inne wzgl. ekonomiczne o tym zadecydują np. dużo tańsze inne paliwo - może gaz, pellet, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nikt nie zdecyduje za mnie dlatego wole się poradzić ludzi na forum którzy mają pojęcie o tym. Dużo czytałem za nim napisałem post, gazu nie biorę pod uwagę z tego względu że nie jestem przekonany poza tym jest już za późno. Zastanawiam się też nad piecem Sas smart 10kw. Prawdę mówiąc jestem zdecydowany na skam 7kw  tylko czy faktycznie on będzie w zupełności wystarczalny i czy jest możliwość kupienia go ze sterownikiem ecoal ???  a jeżeli nie to jaki jest idealny sterownik do niego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co piszesz to już widać że masz jakieś sprecyzowane / określone poglądy  Więc chwała Ci za nie !!!  Oby wybór okazał się udany. 

Może odezwą się użytkownicy takich kotłów??    No a napewno glos zabiorą najbardziej obeznani w tym temacie - pytaj ich a czas i rzeczywistość pokaże czy będziesz zadowolony.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz kocioł max 8kw. Tyle wychodzi z "ciepło właściwe". Skam 7kw jest wystarczający,może pociągnąć do 10kw (kosztem cieplejszych spalin). Kolega Papasmurfek z forum ma Skam 7kw i z tego co pamiętam ogrzewa 120m2. SPPv2,sterownik z modulacją mocy.Sterowany przez internet.Jak koniecznie chcesz ecoal to myślę że nie będzie problemu, dopytaj kolegę "Pielorza" z tego forum (Jarecki79 na forum muratora). Jeśli potrzebny kocioł 5-ej klasy ta jest Skamp-PV 12 od tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skamy nie wychodzą z eCOAL, może być jedynie Bruli, ale wolałbym do takiego domu zestaw Skam-PV 12 zwłaszcza, że do końca Maja jest promocja i SPPv2 jest w cenie kotła.

 

Do tego PV ma najnowszy palnik SV-200, który u mnie świetnie się spisuje a palę Wesołą, czyszczenie kotła jest bardzo łatwe i rzadkie [raz na miesiąc], sprawność wysoka nawet przy niskich mocach [przy grzaniu CWU i sporadycznym dogrzewaniu domu wyszło mi 72-77%.

 

Patrz na moc palnika w kotle bo to, że w niektórych piszą 10 kW nie znaczy, że nie mają wsadzonego palnika 25 kW, który nie zejdzie na niskie moce a tylko takich będziesz potrzebował przez 80% sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-PV 12 zamiast Skam-P 7 kW - cena będzie poniżej 8 tys z VAT 23%, lada moment będą wyniki badań i wtedy pojawi się oficjalnie w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nim jest podstawowy palnik stalowy, bez obrotu ani wahliwości, ślimak stalowy więc szału nie ma - to raczej taki palnik poziomu marketowych kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hurtowniach najczęściej są kominy fi.200 i większość takie zakłada bez zastanowienia czy to dom 100m2,czy 400m2. Większość kotlów różnych producentów pracuje zatem właśnie na takich kominach.

Mały skamp-pv ma wylot spalin pod rurę 130-kę. Zakładasz na to przejściówkę i gotowe. Na mocy znamionowej badany był na ciągu 14Pa (nieco poniżej) zatem bardzo niskim patrząc na wymogi innych konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki jeszcze piec moglibyście polecić ??  niestety komin będzie  200 mm więc pewnie Skam-PV 12 odpada

 

Będzie działał jak trzeba, u mnie komin z cegieł ma 14x21 cm i wszystko działało beż żadnej ingerencji w nastawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.