Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłon Ecomatix 19Kw, Ogniwo Eko Plus M 20Kw, Klimosz Eko Le 20 Kw Czy Sas Solid 19 Kw?


kynzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje optymalnego kotła dla siebie. Dom ok. 90 letni, ocieplony. Wymienione okna i drzwi. Powierzchnia użytkowa 82m2 (na dzień dzisiejszy w przyszłości do zagospodarowania jeszcze poddasze plus minus <odliczając skosy> tyle samo łącznie ok. 160m2). Grzejniki + ogrzewanie podłogowe w korytarzu.

Jestem po serii 4 fachowców i propozycje takich piecy padły z ich strony. Jestem zdecydowana na ekogroszek, ponieważ mam jeszcze tonę. Dodam, że cała instalacja w kotłowni będzie wymieniana na miedź. Kotłownia bez dodatkowego ogrzewania. Niskie stropy (pod szyną ok. 1,6m). Który z piecy polecacie? Kotłon ecomatix 19kW, Ogniwo Eko plus M 20Kw, Klimosz Eko LE 20 kW czy Sas Solid 19 kW? Kocioł musi być klasy 5, ponieważ chce się ubiegać o dotacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę głównym kryterium jest to ze posiadasz tonę ekogroszku? Generalnie ciężko będzie coś na 1,6. Mam podobny problem u mojej mamy i jak do tej pory nic sensownego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z taką wysokością w kotłowni tj. 1,6m jaką podajesz to będzie problem i większośc kotłów odpada bo te w 5 klasie są w większości z czyszczeniem od gory .  Szukaj z wymiennikiem poziomym a swoją drogą w marcu większość tych tutaj polecanych kotłów oglądałem na targach bud. w Rzeszowie i sam mam już zdanie potwierdzone autentycznym oglądnięciem ale użytkowanie to znacznie poważniejsza sprawa.  Jak co to mogę prywatnie doradzić / przekazać swoje uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podam że także mam niską kotłownię (było 135cm a po wybraniu/pogłębieniu (o ok.25cm) miejsca na piec2x3m jest 155cm i w 2004r. to był problem aby wsadzić tam kocioł z podajnikiem ale to nie było problemem dla właściciela/producenta kotła SAS EKO ale tylko dla Gł.tech. w firmie i trzeba przyznać że Pan inż. wykazał się na 100% . Do dziś jestem zadowolony z wyboru i solidności kotła. A lata przebywania i tyś. godzin czytania na forum utwierdzają mnie w przekonaniu że jest to jeden z najsolidniejszych producentów (ale by być sprawiedliwym to niejedynym) dlatego poczytaj na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.