Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Opału


T0masz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz ponoć ten zachwalają.

 

https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal%2B-%2BEkogroszek

Ja zamówiłem 1 paletę na próbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dociągam na groszku /nie eko,trochę grubszy/ Brzeszcze 29Mj,600zl/t

A tak logicznie myśląc czym różni się ekogroszek od groszku /z tego samego węgla/.Przede wszystkim ceną,bo na eko duży popyt.Po drugie uziarnieniem eko do 25mm,groszek 32,jak ktoś pali eko to niewiele grubszy groszek też pójdzie,u mnie idzie nawet orzech II.Po co więc przepłacać za to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bu bardziej chodzi już o wygodę.  Obecnie zaglądam do pieca raz na 20 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha,  to mówisz że  mógłbym też palić  zamiast ekogroszkiem - to groszkiem ?

Mam piec  SAS MULTI.

 

W specyfikacji mam opisane tak:

 

węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek); zastępczo na ruszcie wodnym drewno sezonowane, węgiel kamienny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz podajnik,chodzi mi o średnicę ślimaka,ale groszek ma niewiele większą granulację,nie powinno być problemów.Jak masz możliwość zobaczyć orzech II to popatrz,u mnie idzie tylko dość głośno.Mam ślimak fi100 z płaskownika 8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tego nie widze na stronie SAS-a

Paliwa: węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek); zastępczo na ruszcie wodnym drewno sezonowane, węgiel kamienny

http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-multi.html

 

Za to defro ma fajnie wyszczególnione : 

Paliwa - palenisko automatyczne

eko-groszek o granulacji 5-25 mm

http://www.defro.pl/p,74,defro-duo.html?idk=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj u mnie roznosili ankiety odnośnie przyłącza gazu.

 

Sam nie wiem....  mam  kuchnie na indukcje.  Piec nowy na ekogroszek.  Jedynie bojler w lato, jak nie palę w piecu to grzeje prądem,  ale mam tanią taryfę i programator który jest ustawiony że załącza grzanie grzałki w tanich godzinach.

 

Bralibyście gaz ?   Nie wiem czy jest sens się teraz przestawiać na gaz, bo to na pewno nowe koszty. 

 

Może ktoś coś doradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myslałem nad grzaniem CWU  w lato piecem,  ale nie mam póki co nic niskokalorycznego wypatrzonego,  a dwa latać w upał i wynosić popiół...  hmm

Być może bym się przekonał jeśli by to wyszło taniej niż prąd, ale póki co nie jestem w stanie sobie tego przeliczyć.

Zobacze ile teraz mi wyjdzie rachunek za prąd jak spiszą mi licznik, bo minęło pół roku jak zmieniłem taryfę  na G13 

bodajże  za kWh  0.50gr     od 7.00 do 13.00

                            0.28gr     od 13:00 do 19:00

                            0.82gr    od 19:00 do 22:00

i  w każde wolny od pracy dzień  w tym soboty  - całodobowo  0.28zł za kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że nasze kotły z podajnikiem się nadają do miału.

Wiem, że można korona mi z głowy nie spadnie, można wynieść popiół ale  piec też ciągnie prąd...  

Trzeby by kupić miernik taki do gniazdka,  ale sęk w tym że piec mam podłączony bezpieśrednio do jakiś bezpieczników w kotłowni i nie ma jakotakiego gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma do was 2 pytania 

1 Jaki polecacie ekogrosze do dogrzania solara ciepla woda okres wiosna lato jaka kalorycznosc i ew gdzie mozna kupic

2Jaki  ekogroszek polecacie na ogrzewanie domu 

PS poprzedni sezon palilem bartexem silver ale czytalem komentarze i ludzie nie sa zbytnio zadowoleni

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.