Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Divicon Dla Obiegu Grzejniów


djboo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w trakcie realizacji mojej kotlowni i instalator przewidzial piec viessmann 200w z vitrotronic 200 z czujnikiem pogodowym, sprzeglem, grupą pompowa Divicon z mieszaczem na podlogowke (tylko 3 male pomieszczenia: 2 x lazienka i wiatrolap) i divicon z mieszaczem na grzejniki (13 sztuk) 

Poprzednio zaproponowal Divicon bez mieszacza na grzejniki

 

Różni instalatorzy i doradzczy z Viessmann maja rozne zdania na temat grupy pompowej dla obiegu grzejnikowego

 

Czy moze ktos mi doradzic jaka grupe pompowa mam wybrac: z mieszaczem czy bez ?

 

Prosilbym o Pomoc

 

Dziekuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitotronic 200  to sterownik pogodowy i na obieg grzejnikowy nie potrzebujesz diviconu z mieszaczem. Sterownik dobierze temperaturę zasilania grzejników według zadanej krzywej.  Możesz ale nie musisz zastosować na obieg grzejnikowy zdalne sterowanie ale w zupełności wystarczą zawory z głowicami na grzejniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za Odp

a moglby Pan mi powiedziec co zyskam dodajac z mieszaczem a co strace bez mieszacza ?

czy stosujac bez mieszacza osiagne tempe zadana na kotle ?

 

drugi problem do termostat - instalator proponuje vitotrol 300a, ale z tego co widze to przeniesienie funkcji kotla na ten termostat... rozumiem ze bez termostatu sie nie obejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potwierdzenie moich słów schemat(załącznik) kotła Vaillant dla tej samej konfiguracji czyli dwa obiegi grzewcze grzejniki +OP.

W przypadku kotłów innych producentów wygląda to identycznie oczywiście jest tylko różnica w elementach sterowania które dany producent dedykuje dla swoich kotłów.

post-32948-0-09732100-1494002603_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie / kolejny mail od pracownika Viessmann z uzasadnieniem iz mieszacz na obiegu grzejnikowym "ma sen ze wzgledu na pelniejsza regulacje ukladem" oraz ze "krzywa grzewcza pracuje lepiej na ukladzie z pod mieszaczem"

 

Co pracownik Viessmann to inne zdanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą bzdurę można napisać żeby parę groszy zarobić. W Viessmanie raczej dość dobrzy "doradcy" pracowali, ten na którego trafiłeś opowiada brednie. I nie ma co tematu drążyć dalej. Przy kondensacyjnym kotle gazowym i instalacji wieloobiegowej na obieg grzejnikowy nie ma potrzeby stosowania diviconu z mieszaczem. I na pewno regulacja będzie właściwa, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.