Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Defro Komfort Eko Pz 15 Kw


161os037

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Jestem świeżym użytkownikiem kotła defro komfort eko pz 15 kW od 2 tygodni. Ogrzewam obecnie około 120 m2 , docelowo dojdzie poddasze łącznie będzie ok.160 m2.Dom z lat 50 tych z cegły dwuwarstwowe mury docieplenie zrobione styropianem 10 cm. 6 grzejników aluminiowych plus drabinka w łazience, 140 litrów bojler. Testuje obecnie groszek Bartex Silver , bo Gold jest za "mocny" na taką pogodę jak obecnie jest.Spalanie obecnie około 12 kg/24godz. Proszę o Wasze sugestie i rady co do wykonania kotłowni , oraz czy ustawienia kotła są w miarę ok.

Pozdrawiam Rafał. 8e8498f0a74483fb59cbe2fba05c92fd.jpg45184463a667837f69665784f9581cee.jpge7b21b5bd3cadb911001a2bfa6a208d0.jpgfcea3300bdfef76129b7f3cae6a7f0be.jpg7a06d3104800715e5c03c9c385587725.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się 4 rzeczy:

1. użycie ocynku w instalacji CO - powinna być stal czarna

2. nie zauważyłem nigdzie naczynia wzbiorczego. Jeżeli instalacja pracuje w układzie zamkniętym, to taka praca jest niedopuszczalna dla tego kotła,

3. filtry są założone tak, że brud nie będzie się zbierał w sitku,

4. obiekt grawitacyjny robiony "na siłę", raczej i tak nie zadziała.

 

Jeżeli nie ma pompy na powrocie, to chyba może być problem z utrzymaniem wysokiej temperatury powrotu. Chociaż tutaj chyba zasobnik CWU chroni powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź kolego :)...odpowiem tak ,1-poprzedni kocioł zasypowy 17 lat pracował też podłączony ocynkiem.

2 - zbiornik wyrównawczy jest na poddaszu (zdjęcie 1)

3 - filtry zamontowane zgodnie ze strzałka kierunkiem przepływu, widoczna na zdjęciu 2 .

4 - mam załączone ochronę powrotu , temperatura powrotu waha się od 54 do 58 stopni.

Całość robili fachowcy :)

Pozdrawiam. 08246f2eaa6fdcac709afb1e13cb96d1.jpg2c4057bb827b7df2a9e42d4c80c3fb81.jpg836fb29c0deb6515a3e73b4cdeec6924.jpgpost-72814-1493828536,352_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, ok, ale nie powinno się i tyle

2. no to wszystko w porządku

3. to że zgodnie ze strzałką, to ja nawet nie myślałem, że ktoś mógłby inaczej. Chodzi o to, że sitko powinno być w dół ew. w bok tak, żeby ewentualne zanieczyszczenia się w nim odłożyły, Mocowanie sitkiem do góry jest często dużo wygodniejsze, ale niepoprawne.

4. tutaj to bardziej zgadywałem, ale sam zawór 4 drogowy nie do końca zapewnia ochronę powrotu o czym można poczytać tutaj na forum. Oczywiście u Ciebie instalacja może być nieco inaczej wykonana. Sam się w przyszłości przekonasz czy będzie dobrze, oby było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe te zawory sitka i tak tego nigdy nikt nie czysci fajnie jak to jest  dobrze zabudowane ale nawet jakby tego nie było to i tak instalacja by działa tak samo  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie ok. Przyjdą mrozy wtedy bedzie test. Chodzi o zapewnienie ciepłego powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, ok, ale nie powinno się i tyle

2. no to wszystko w porządku

3. to że zgodnie ze strzałką, to ja nawet nie myślałem, że ktoś mógłby inaczej. Chodzi o to, że sitko powinno być w dół ew. w bok tak, żeby ewentualne zanieczyszczenia się w nim odłożyły, Mocowanie sitkiem do góry jest często dużo wygodniejsze, ale niepoprawne.

4. tutaj to bardziej zgadywałem, ale sam zawór 4 drogowy nie do końca zapewnia ochronę powrotu o czym można poczytać tutaj na forum. Oczywiście u Ciebie instalacja może być nieco inaczej wykonana. Sam się w przyszłości przekonasz czy będzie dobrze, oby było :)

Dzięki  Teres , za opinie ,każda sugestia czy uwaga zawsze cenne  :) i zgadzam się , że wszystko wyjdzie w sezonie zimowym. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.