Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Mieszkanie 50 M2


Bazirtek

Rekomendowane odpowiedzi

  Po rozmowie z kominem rozwazam Gazowe aczkolwiek na weglu 2 x taniej pojade na tylu metrach Czy zle mysle ? Twardo trzeba nie bac sie nie obraze sie hehe

Dwa razy taniej -  piszesz , ale pomyśl ile ta druga częsc kosztuje . Przy małych powierzchniach do ogrzania to niewiele .Za tą cenę naprawdę nie warto robić sobie kotłowni z mieszkania,To zawsze bród smród i pył .A w sumie dodatkowe koszty na częstsze malowanie mieszkania Dla mnie do 50m gaz wychodzi taniej Policz dobrze  a sam się przekonasz..Jak byś ten kocioł miał w piwnicy  to można sie bawić w palacza ,   przy tak małej powierzchni odradzam. 

Tu mieszkanie 50m2 -ogrzewane piecem elektrycznym- tam koledzy twierdzą że węglem wychodziło drożej.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3372-elektryczne-centralne-ogrzewanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie Rozumiem Dziekuje za podpowiedzi Wszystkie Te dobre i te gorsze ( zalezy co kto radzil ) wasza pomoc jest nieoceniona Rozwaze gaz ew prad ( w zaleznosci od ocieplenia ktore zastosuje ) Kominek to fajna sprawa lecz znajomi maja na chacie ale caly czas mowia ze przy nim grzebac trzeba dlatego ten wariant odrzucilem Skupie sie teraz na zglebieniu tematu prawidlowego docieplenia od wewnatrz Tak zeby izolacja byla poprawna

 

P.s w prad nie wierze Jakos nie przekonuje mnie to rozwiazanie calkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie Rozumiem Dziekuje za podpowiedzi Wszystkie Te dobre i te gorsze ( zalezy co kto radzil ) wasza pomoc jest nieoceniona Rozwaze gaz ew prad ( w zaleznosci od ocieplenia ktore zastosuje ) Kominek to fajna sprawa lecz znajomi maja na chacie ale caly czas mowia ze przy nim grzebac trzeba dlatego ten wariant odrzucilem Skupie sie teraz na zglebieniu tematu prawidlowego docieplenia od wewnatrz Tak zeby izolacja byla poprawna

Syn ogrzewa mieszkanie 38m gazem, dużo nie płaci, ale za ciepło to tam nie ma.

Sąsiedzi (małżeństwo lekarzy) grzali prądem, potem dostawili kominek, i ściągali pod dom ogromne ilości drewna. Dom duży, bardzo duży.

Ja grzałem gazem, potem dołożyłem kominek z płaszczem wodnym jako źródło podstawowe (jak wygasł kominek to pracę podejmował gazowiec). Co by nie gadać, kotłownia w salonie...

Ojciec ogrzewa stary, nieocieplony dom kotłem GS. Wszystko jest OK, tylko jak przyszły mrozy, zasyp wystarczał na stało-palność w granicach 10h. Potem wiadomo, szufla i palenie "tradycyjne", czyli czarny dym i białe sadze.. coby rano nie pierdzieć z zimna. Kocioł ma za mały.

Jak ocieplisz, to pakuj kocioł gazowy 2f z zamkniętą komorą spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek nadmuchowy to też rozwiązanie.Chyba nie zrozumiałeś kolegi @papasmurfek.Zobacz sobie np.na allegro są.Nie będę linka żadnego wstawiał bo wiadomo.Tu nie masz żadnego grzebania , bo pełna jest automatyka.Sa takie nawet od 30 m. do ogrzania.

oczywiście zrozumiałem kolege papę  :P  do czynienia miałem jednak z takim zwykłym kominkiem który fajnie wygladał i costam grzał na chałupę Watpliwości rozwiane

Ogólnie teraz rozważam Gaz ( droga instalacja pozwolenia i ogólna cena gazu który ciągle idzie w góre Fakt że piece i technologie też idą do przodu więc wszystko się rozwija ) lub Prąd ( na plus jest koszt instalacji brak pozwolen brak spalin itp Sterowanie przyciskami bądź smartfonem Minusem chyba najwiekszym jest to jak nie ma pradu :D ale wtedy i tak nic nie ma hehe ) Mieszkanie i tak muszę docieplić od środka więc koszta będą porównywalne Wegle groszki i piece zasypowe ogólnie już skreślam ze względu na poznane tutaj fakty i opinie doświadczonych kolegów (dymy rozpalania kilka razy smrody itp itd dużo tego było). Mieliście bardzo dużo racji Za małe mieszkanie bez piwnicy=kotłowni żeby grzać węglem/peletem/groszkiem itd i to jeszcze z piecem ustawionym w kuchni dla przykładu. Kasę zaoszczedzoną na instalacji mogę smiało pakować w ocieplenie i lepsze kaloryfery do mieszkania. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku bardzo prosze ciebie ( jezeli moge oczywiscie ) o wyrazenie swojej opini na temat gaz czy prad dla ponizszych danych

 

Poniższe wyliczenia zakładają utrzymanie w domu przez całą zimę średniej dobowej temperatury 22,0°C.

 

4,8kW maksymalna moc grzewcza

 

Tyle będzie potrzebne w "najmroźniejszy" dzień, przy średniej dobowej -20°C

 

2,3kW przeciętna moc grzewcza

 

Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,4°C

 

95W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc

 

Tę wartość znajdziesz w tabeli orientacyjnego doboru mocy kotła od jego producenta.

 

10 138kWh = 37GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie

 

Tyle ciepła netto potrzebuje twój dom na cały sezon grzewczy. Zależnie od tego, czym i z jaką sprawnością będziesz grzać, ilość ciepła brutto, jaką musisz kupić w opale, będzie odpowiednio wyższa.

 

203kWh/m2*rok wskaźnik zużycia energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niewielkim zapotrzebowaniu mógłbyś się ogrzać klimatyzatorami z funkcja grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.