Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grillokominek W Altanie I Dużo Dymu


kowalmisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Tak jak w temacie mam problem z odprowadzeniem dymu z kominka.

Na działce wybudowałem sobie altanę a w niej wędzarnie z projektu znalezionego w internecie. Co prawda w niej jeszcze nic nie wędziłem ale mam nadzieję że ona będzie dobrze funkcjonować. Do tej wędzarni dobudowałem taki kominek wraz rusztem do grilowania. Idea była taka żeby zrobić sobie ognisko w kominku i piec kiełbaski na ogniu.

Wygląda to tak: https://images84.fotosik.pl/532/1a71b60194572af5.jpg
Przepraszam że zdjęcie na serwerze zewnętrznym ale miałem problem z dodaniem zdjęcia tu na forum.

Palenisko ma rozmiar 60cm x 60cm. Komin to rura fi200. Jako że jest to altana to komina do nieba robić nie chciałem ze względów estetycznych a z tego co wyczytałem to minimum musi być 4m żeby grawitacyjny ciąg się wytworzył. Zastosowałem więc mechaniczny wyciąg czyli wentylator kominowy. Z wentylatorem było dużo lepiej ale i tak dym się wydobywał do środka. Nie wiem czy komin jest zbyt mały żeby odebrał cały dym czy może źle osadzony? Może powinien być komin centralnie nad paleniskiem?

Podpowiedzcie proszę jakieś rozwiązanie bo już trochę pieniędzy wsadziłem w to i nie chcę na chybił trafił dalej robić bo szkoda mi pieniędzy. Najchętniej jak by był jakiś fachowiec z Krakowa czy okolic który by podjechał i to obejrzał no i doradził co zrobić. Oczywiście zapłacił bym za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!!!

Zazdroszczę super Altanki ;)

 

Na zdjęciu widać że komin się rozdwaja... i część idzie z wędzarni???

Może komin "woli" tamtędy ciągnąć powietrze?? jeżeli tak by było trzeba by mu to uniemozliwić tj. albo klapka zamykajaca albo dopływ powietrza do wędzarni szczelnie zamknąć.

 

grilowaleś z zamkniętymi drzwiczkami czy otwartymi???

powietrze do grila wchodzić ma przez te dolne ażurowe drzwiczki??

Gdzie ten wentylator wyciągowy jest??

 

PS. Sąsiad ma "podobną" konstrukcję w altance też grilo-wędzarnie i... nie wędzi ale grill chodzi wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.