Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima Komfor 20Kw + Palnik Na Pellet


ptaku666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam piec Defro Optima Komfort 20KW z roku 2010. Obecnie pale weglem i drzewem. Chce przesjc na palnik do pelletu wraz z zasobnikiem tak aby piec stał sie prawie bezosbługowy (moduł internetowy i czujnik pokojowy). Mam jednak dylemat, nie wiem jaki system palnika wybrac ? Od Defro biopella 3 czy moze rozwiazanie z palnikiem od KIPI ? Jezeli chodzi o kwote czesci wraz z instalacja to obydwie oferty wypadaja bardzo podobnie pytanie tylko co jest lepsze? Prosze Was o pomoc w wyborze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KIPI i sobie chwale haha. Skąd jesteś może blisko mnie to można podjechać zobaczyc jak śmiga palniczek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrze zainwestować pieniądze w modernizację swego pieca to kup KIPI 20 KW. Jestem świeżo po paleniu drewna na ruszcie gdzie tlen dostarczyłem poprzez KIPI w ilości 46 % mocy nadmuchu przy wyłączonym podajniku i drewno spala się na pył i się NIE KISI ANI NIE UTYLIZUJE to do wiadomości Tych co piszą tu głupoty albo braku wiedzy jak palić drewnem.

Jest na rynku drugi palnik samoczyszczący Pelassa ale daj sobie z nim spokój inne odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam taki http://eco-palnik.pl/produkty/seria-vip/ i po prawie roku nie mogę nic złego na to urządzenie powiedzieć, tylko ja nie ma dedykowanego sterownika, spalone 2700kg pelletu przemysłowego firmy Fabich i 1000kg "jasnego", co do innych urządzeń to podobają mi się niektóre rozwiązania, jednak nie jestem w stanie ich porównać/ocenić więc się nie wypowiadam.

 

Pozdrawiam i zadowolenia z wyboru życzę RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrze zainwestować pieniądze w modernizację swego pieca to kup KIPI 20 KW. Jestem świeżo po paleniu drewna na ruszcie gdzie tlen dostarczyłem poprzez KIPI w ilości 46 % mocy nadmuchu przy wyłączonym podajniku i drewno spala się na pył i się NIE KISI ANI NIE UTYLIZUJE to do wiadomości Tych co piszą tu głupoty albo braku wiedzy jak palić drewnem.

Jest na rynku drugi palnik samoczyszczący Pelassa ale daj sobie z nim spokój inne odradzam.

Ja mam pellasa i działa czy to znaczy że powinienem napisać żeby z KIPI kolega dał sobie spokój? Co tak cię w pellasie odrzuca podobna konstrukcja czy logo?

 

Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak chcesz dobrze zainwestować pieniądze w modernizację swego pieca to kup KIPI 20 KW. Jestem świeżo po paleniu drewna na ruszcie gdzie tlen dostarczyłem poprzez KIPI w ilości 46 % mocy nadmuchu przy wyłączonym podajniku i drewno spala się na pył i się NIE KISI ANI NIE UTYLIZUJE to do wiadomości Tych co piszą tu głupoty albo braku wiedzy jak palić drewnem.

Jest na rynku drugi palnik samoczyszczący Pelassa ale daj sobie z nim spokój inne odradzam.

 

Dlaczego ma sobie dać spokój z palnikiem Pellasa? Miałeś z nim kiedyś do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellas ma bardzo dobre palniki, te z obrotową komorą spalania seria Revo.Te odkryte seri Hybrid podarował bym sobie. Mam podobny w budowie Kostrzewy i bez przeróbek byłoby cienko.  Ale zawsze do druga liga. Pierwsza liga to lester palnik zgazowujący pellet, popiół nie wychodzi przez otwór spalania, ale tylko gazy spalane z dodatkowym wtórym powietrzem http://www.lesterprojekt.pl/palnik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko Panie Benton661 widziałem oba palniki po teście  precyzując KIPI i PELASSA  które pracowały na pełnej mocy, kto zrobił test to moja słodka tajemnica i co się okazało palnik konkurencji padł pękła komora spalania tyle i tylko tyle. Więcej nie zamierzam  pisać na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jak masz pisać takie bzdury to lepiej przemilcz, bo robienie reklamy palnikowi KIPI kosztem REVO jest conajmniej niestosowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:


Witam wszystkich zainteresowany zakupem kotła pelletowego wraz z palnikiem KIPI w tym sterowanie PLUM -kompletny kocioł tylko wnieść i podłączyć w bardzo dobrej cenie 7900 zł odsyłam pod ten link http://www.narmet.co...iol-pellet.html.


W dniu dzisiejszym rozmawiałem z producentem cena obowiązuje do końca obecnego roku chodzi o kocioł 17,5 KW. Polecam


 


To jest post nr 141 kolegi Robin60 w temacie  "Palnik Kipi w naszych piecach wymiana doświadczeń użytkowników". Tak się składa, że mieszkają 20 km od siebie. Myślę, że komentarz jest zbędny



 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cytujesz mój post to bardzo dobrze bo muszę Ci polecić tego producenta kotłów ponieważ użytkowałem jego kocioł przez okres 19 lat, paląc w nim drewnem i muszę Ci kolego powiedzieć , że miałem już go złomować trzy lata temu jak był wymieniany na kocioł tego samego producenta , ale ponieważ był dobry tj ,zdrowy jak rydz odkupiła go ode mnie biedna rodzina z niedalekiej miejscowości i ogrzewa nim mieszkanie po dzień dzisiejszy i jest mega zadowolona , ponieważ sprzedałem go po cenie złomowej nie chcąc na nim zarabiać za 150 zł. Tak , że jak widzisz , życzę CI by przyszło Ci się tak długo użytkować swój kocioł z palnikiem Pellas  jak ja swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...widziałem oba palniki po teście  precyzując KIPI i PELASSA  które pracowały na pełnej mocy, kto zrobił test to moja słodka tajemnic...

Szkoda "strzępić jęzora". Użyłeś takich argumentów, że tylko d****l jest w stanie w to uwierzyć. Jeśli już wyskakujesz z takimi teoriami to podeprzyj się czymś wiarygodnym. Nawet nie pokusiłeś się aby poinformować który to palnik w serii REVO.

Osobiście uważam, że tylko te dwie firmy się liczą, jeśli ktoś rozważa zakup palnika z obrotową komorą spalania. Mamy wolny rynek więc wybór to czysta loteria.

Pozdrawiam użytkowników "obrotowców" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.