Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo Do Kotłów Zasypowych


speq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania ekogroszku w kotle zasypowym jako paliwa podstawoego.

 

Przepalam teraz ekogroszkiem rubin z Bartexu i jak dla mnie nawet przy takich temperaturach jest swietnie. Czysto i bez dymu.

 

Dlaczego lepiej jakims grubszym sortem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

powietrze lepiej przechodzi przez zasyp w grubych sortymentach , mała ilość drobnego węgla to nie problem ale już ful załadunek to czasem wariuje , no i koszta ekogroch po np 800 a np groszek to 550 a de fakto to ten sam węgiel , orzech grubszy dłużej pali niż drobny węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie eko pali się lepiej przy zastosowaniu nadmuchu bo faktycznie frakcja ciut za drobna, berthold61 ma rację, lepszy zwykły groszek,jeśli ma niską zawartość miału spala się całkiem dobrze przy naturalnym ciągu. Groszek to mój ulubiony sort i ze względu na granulację bo wchodzi więcej kilo, jak i na cenę bo dużo tańszy od orzecha który jakoś dziwnie ostatnio występuje jako swoisty niesort w którym znajdziesz wszystko, od kostki po sporo miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z dmuchawą spalisz nawet mieszankę ekogroszku i miału. Bez dmuchawy będzie potrzebny orzech.

 

Ekogroszek w kotle zasypowym: jaknajbardziej tak tyle że się nie opłaca.

 

Niezgodzę się, że orzech palić będzie się dłużej niż ekogroszek. U mnie orzech I pali się krócej (ale wyższa temperatura) niż orzech II, który praktycznie przypomina ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodzę się, że orzech palić będzie się dłużej niż ekogroszek. U mnie orzech I pali się krócej (ale wyższa temperatura) niż orzech II, który praktycznie przypomina ekogroszek.

 

a kolega jest pewny że ten orzech I i II to wengle o tej samej kaloryczności, wilgotności i palone w podobnych warunkach (zapotrzebowanie na ciepło)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość witek1234

Myślę że jacer ma rację. Im drobniejsza frakcja tym spala się dłużej, pewnie też dlatego, że nasyp paliwa mamy większy i ziarna są bardziej zagęszczone . Lepiej też przebiega sposób spalania, bardziej przewidywalnie i spokojniej, więc i dłużej. To moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.