Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc Przy Podlaczeniu Grzejnika


lukkk86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Napisze  na wstępie  że jestem użytkownikiem forum od dawna ale lajkiem w temacie jeśli chodzi o ogrzewanie.

Mam mały problem, mianowicie kupiliśmy dom do wykończenia i w łazience poprzedni właściciele zamontowali kaloryfer zwykły,

a  my chcemy zamontować typowo łazienkowy drabinkę tylko ze  żona się uparła żeby ten zostawić i dołożyć drabinkę .

Dołączę zdjęcie gdzie miał by wisieć nowy kaloryfer.

Pytania moje to:

Jak je połączyć ?

Czy będzie możliwość sterowania temperaturą każdym  oddzielnie ?

I czy jest  sens podłączenia drugiego a nie  lepiej  jak by była sama drabinka ?

 

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi .

Pozdrawiam

 

 

 

post-62326-0-36744400-1493154930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten grzejnik i tak będzie przesunięty do rogu ściany  bo wanna sie nie zmieści , ogólnie łazienka ma 6,4m2 ale jest jeszcze pomieszczenie gospodarcze 0,7m2 połączone z łazienką przedzielone ścianka.

Pytanie jakiej wielkości mogę podłączyć drabinkę ? bo w pierwszej wersji miałem wywalić zwykły kaloryfer i podłączyć drabinkę taką na ok 180cm,

drabinka ma mieć funkcje suszenia ręczników.

Jest jeszcze opcja zmniejszyć kaloryfer o kilka żeberek i danie większej drabinki ,albo dać mały kaloryfer do tego pomieszczenia gospodarczego z toalety można pociągnąć rurki do tego pomieszczenia.

Jak najlepiej je połączyć jeden do drugiego czy dać trójnik do zwykłego i oddzielnie drabinkę ?

fotka połączenia kaloryfera

Pozdrawiam

post-62326-0-64125500-1493228662_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz drabinke o wysokosci 180 cm, to IMHO mozesz pozbyc sie tego aluminiowego grzejnika.

 

Jak jest skonstruowana instalacja grzewcza? Na rozdzielaczu czy na trojnikach? Jesli na rozdzielaczu to po prostu wcinasz sie w pexy przy posadzce, puszczasz w strone grzejnika drabinkowego i wkuwasz w sciane. Jesli instalacja jest trojnikowa to moze sie okazac, ze przerobka bedzie bardziej skomplikowana.

 

Za malo informacji :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste. Wykuć bruzdę pod grzejnikiem, wstawić trojaki i pociągnąć do następnego grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.