Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Acv Excellence 24 Czy Kompakt Hr 24 ?


worldwar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Złożyłem wszystkie potrzebne dokumenty potrzebne do uzyskania dotacji z programu Kawka. Na dniach spodziewam się inspektora z Wydziału Architektury w celu sporządzenia dokumentacji i mogę rozpoczynać "remont" polegający demontażu starego CO i na montażu nowych rur, grzejników. Firma którą wstępnie wybrałem do wykonania inwestycji specjalizuje się w kotłach marki ACV i taki też kocioł chcą mi zamontować. Do wyboru mam:

ACV Excellence 24KW za ok. 11000zł (brutto) oraz ACV Kompakt HR24 + zasobnik komfort 130L za ok. 8000zł (brutto).

Zastanawiam się czy warto wydawać aż tyle pieniędzy na piec ? Czy ACV rzeczywiście są na tyle dobre, że warte tej ceny ? Czy jest sens płacić 2000zł za model Excellence ? Jedyna przewaga to elementy z kwasówki, oraz nieduże wymiary (wbudowany zasobnik). Z drugiej strony - rozmiar nie robi mi różnicy, bo kocioł i tak zamontowany będzie w osobnym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Sambor, Producent kotła w swoich informatorach pisze, że kocioł może pracować w układzie otwartym, natomiast nigdzie w instrukcji nie znalazłem wzmianki na ten temat. Jakie trzeba spełniać warunki itd... Czy to nie jest chwyt reklamowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sambor dzięki za informację.

W poprzedniej wypowiedzi napisałeś, że kotły tej firmy są bardzo dobre i godne polecenia. Czy mogę prosić, jeśli to możliwe o więcej informacji, czym się różnią do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie lepiej zakupić ten kocioł do mojej starej instalacji, zamiast inny kocioł + wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.