Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielenie Podłogówki Od Grzejników I Ochrona Powrotu


kurakk

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem pod cyrkulację ale pompy nie mam ponieważ działa grawitacyjne. Ciepła woda pojawia się w kranie dopiero po kilku sekundach od spuszczenia. Dopuki nie odkręcenisz kranu to nie krąży tylko stoi i nie wychladza to kotła. Montaż zaworu 3D nie spowoduje potrzeby montażu pompy cyrkulacyjnej. O ile nie chcesz ciągle latać i kręcić zaworem termostatyczny to będziesz musiał założyć 3D. Jeżeli woda plynie grawitacyjne to tak zostaw bo cyrkulacja zacznie schładzać bojler a co za tym idzie kocioł będzie częściej pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam podobnie, przygotowane jest pod pompę ale nie kupowałem, bo instalator powiedział żeby zobaczyć czy będzie działać zadowalająco grawitacyjnie i działa. Też mam pod prysznicem po ok 5 sek. ciepłą wodę. Mi chodziło o założenie zaworu termostatycznego na wyjściu bojlera żeby zmniejszyć temp wody ale jeszcze będę sprawdzał z przełączeniem tej pompy na 3 bieg jak pisałeś i zobaczę. Puki co mam teraz włączony PID oraz tryb pompy równoległe, temp. zadana kotła 59, zadana bojlera 50 i pompa cwu nie drgnęła od 2 dni bo temp bojlera nie spada poniżej 55. Powrót po zmianie tego czujnika mam 47 wiec jest spoko poza za wysoką temp. wody w kranie :(

Jak chodzi o ten 3d na podłogówkę to już decyzja podjęta, właśnie szukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.