Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji , Prośba O Opinie


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałeś kolego cały temat, Bo schematy są i wszystko jest opisane , a dla ścisłości , 

pompy bedą 4 

pierwsza na cwu. _ bojler stojący  z wężownica 220 l 

druga na Co grzejniki ( trzy grzejniki bez rozdzielacza , tylko na trójnikach ) 

trzecia do podłogówki ( rozdzielacz na 6 pętli ) 

czwarta jako kotłowa dla zabezpieczenia powrotu kotła ) 

 

Co do rury PP ( to takiej nie będzie wcale  ) w obrębie kotłowani do pomp jest rura stalowa 25 taka jak wyjście z kotła , a dalej : 

co z miedzi 18 

cwu z miedzi 18 

POdłogówka do rozdzielacza 22 miedz a dalej wiadomo Pex 

 

 Schemat będzie tak jak kolega Sambor pisał , ten bez zaworu cztero-drogowego , i pompą kotłową , czyli na grzejniki będzie szło to co jest na Piecu czyli np 65 stopni , ( wszystkie grzejniki z głowicami termostatycznymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post kolegi @maka odnosił się do wypowiedzi kolegi arkadiusza, a nie do twojej inst.

 

Ale moja uwaga - przy 6 pętlach może być nawet przepływ ponad 700l a wtedy rura Cu22 jest na styk, przy dłuższych pętlach rzędu 100m może być kłopot.

Przelicz to, aby nie wstawić za małej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przepraszam za uwagi to ja nie dokładnie śledziłem wątek 

 

ja modernizuje kotłownie , wiec podłogówka już 3 lata sprawdzona , ale dzięki za sugestie , 

Ale odrazu spytam czy właściwie zrozumiałem twoją  sugestię dotyczącą schematu który mam wybrać ( czyli schemat bez 4 drogowego z 1 trójdrogowym na podłogówkę i pompą kotłową wpięta równolegle za kotłem  ) TAK ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz 4-D, a ja go też nie polecam to musi być jak piszesz.

Ale pompa kotłowa może mieć 2 tryby pracy- albo cały czas , na małym wydatku - regulacja zaworem, albo załączanie przez sterownik , niektóre sterownik mają takie funkcje.

Natomiast nie polecam załączania pompy termostatem przylgowym, bimetalowym - tam czasy reakcji są rzędu kilku minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.