Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Do Takiej Kotłowni


Adam29

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tez mało miejsca i mam kocioł wysoki na 150cm i czyszczony cały od przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to wejdzie samo sie czysci i odpopiela  :D http://seko.pl/kotly_piece/piece_5_klasa_dotacje-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lewa strone ile masz miejsca

 

Jak stoisz na wprost drzwiczek ile masz miejsca w lewa stronę licząc od izolacji kotła z lewej strony?,

jaką szerokość ma Twój aktualny kocioł (45-50cm?)

 

albo inaczej ile jest od ściany na której wisi sterownik do kolejnej ściany...

to wyjaśni, czy możesz tam ucisnąc kocioł z koszem z lewej strony....

 

jak nie, to będzie wiadomo, czy wstawiając kocioł z palnikiem wzdłuż konstrukcji dojdziesz bokiem, aby zasypać węgiel do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce w lewo, to pozwala coś określić

czy myślałeś o konstrukcjach spełniających wymogi V-ej klasy, czy mieszkasz w woj., gdzie nie ma odnośnie tego wymogów?

 

z konstrukcji, gdzie sa kanały pionowe możesz liczyć na wysokość kotła ok. 105-115cm, pamiętać trzeba,że jest na górze czyszczak, więc instalator musi włączyć myślenie i nie zasłonić czyszczaka rurami....

z poziomymi kanałami startujemy z wysokością kotła od ok. 132 po jakieś 155cm, tutaj jednak czyścić tylko od frontu i nie musisz niczego wtykać od góry

 

Instalacja do przerobienia dla montażu kotła, rury do wycięcia i wykonania przyłącza zasilania i powrotu pod nowy kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu w Twoim rejonie będzie kolega minertu montował V-tą klasę

Możesz do niego zagadać, aby podjechał i zobaczył co i jak.  (dopasowanie, przeróbka instalacji etc.)

On albo jego brat doradzą Ci na miejscu

 

Inny kolega z tego forum też juz ma taki od jakiegoś czasu, też brał na dotację, był gdzieś wątek o tym

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22052-skam-pv/?p=263712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.