Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Enka Set 4 (Pancerpol Trio) Duże Spalanie


rafipl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni jestem użytkownikiem kotła Enka Set 4 12kW, palnik Pancerpol Trio, sterownik EcoMAXX 800, mieszacz oraz sterownik pokojowy ecoSTER 200.Udało mi się jako tako ustawić sterownik, jednakże liczyłem na mniejsze spalanie i moje nerwy zaczynają puszczać przy próbach zejścia na niższe spalanie. Mianowicie budynek poniemiecki, ogrzewane 90m2 oraz 100l CWU, podpiwniczony, ocieplony steropian 10cm, wełna pod dachem... Do tej pory użytkowałem śmieciucha - rocznie spalałem 3 przyczepy drewna wraz z przepalaniem w lato na wodę. Zachciało mi się większego komfortu... Obecnie palę palletem i wychodzi tego około 20kg dziennie, co przy temperaturach 5-10stopni jest wg mnie dużo. Ustawione 23stopnie dzień, oraz 21,5 w nocy, CWU na 40stopni, oraz obniżenie do 35 na noc.Generalnie kocioł w trybie pracy ogrzewając CO oraz CWU jest ze 3-4 razy w ciągu dnia - jak zagrzeję wieczorem koło 19 pomieszczenie, to potem grzeje dopiero na drugi dzień z rana bo temp. nie spada poniżej 21,5stopnia. Tak więc dużo idzie w utrzymanie temp. zadanej kotła i nie wygaszenie paleniska. Pellet spala się ładnie. Ustawienia:

 

- temperatura zadana kotła 65 stopni

- histereza kotła 2 stopnie

- PRACA czas podawania 9 sek

- PRACA przerwa 31 sek

- PRACA nadmuch 40%

- NADZÓR czas podawania 12sek

- NADZÓR przerwa 8 min

- NADZÓR wydłużenie pracy wentylatora 5sek

- NADZÓR moc nadmuchu 30%

- temp CWU dzienna 40 oraz 35 noc

- przesłona otwarta na FULL wg zaleceń serwisanta

 

Nie korzystam z Fuzzy Logic, bo w pracy za dużo podawał pelletu, mimo korekty podawania -30%, więc przeszedłem na dwustan.

 

Pellet utrzymuje się na palenisku między otworami w nadzorze, zaś w pracy delikatnie się zwiększa (w FuzzyLogic robiła się niezła kupka przy dłuższej pracy)

 

Obecne spalanie 19-20kg, ciekawe co będzie przy mrozach.

 

Wykres z ostatnich dni (każdego dnia były robione zmiany, dlatego nie jest jednolity)

piec.jpg

 

Wiem, że do pelletu najlepiej jakby był piec z zapalarką, ale kupiłem jaki kupiłem. Piec stoi w piwnicy, więc jest chłodno. Czy ktoś jest w stanie ocenić ustawienia, doradzić? Jutro chcę przetestować ekogroszek i zobaczyć efekty spalania oraz utrzymanie czystości czy będzie duża różnica, chociaż planowałem użytkować pellet - czysto. Jeśli ekogroszku będzie też tyle paliło to chyba z nerwów wypieprzę ten piec i założę gaz (na chwilę obecną już bardzo żałuję, że nie wziąłem pieca gazowego),bo póki co od paru dni przesiaduję przy piecu, a czas dla mnie jest bardzo ważny... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.