Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła


Fukosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na forum jestem nowy i chciał bym was pościć o kilka porad. Planuje zakup kotła na eko-groszek i szukam najlepszego dla siebie.

Dom ma około 200m2 (160 powierzchnia użytkowa). Ściany zostały zbudowane z pustaka ceramicznego 30cm, planuje je ocieplić styropianem 15cm.

Fundament został ocieplony styrodurem 10cm i tak samo wylewka. Poddasze stropodach ocieplony wełną 10cm. Okna PCV 3 szybowe U ≤ 0,6 W/(m2·K).

Wentylacja grawitacyjna. Komin systemowy Hoch Duo średnica kanału spalinowego f200.

Znalazłem Kilka interesujących mnie kotłów:

http://www.defro.pl/p,80,komfort-eko.html

 
I teraz Potrzebuje porady który z nich byłby najlepszy waszym zdaniem najmniej awaryjny z najlepszym serwisem w Małopolsce.
Może posiadacie któryś z tych kotłów chętnie poznał bym wtedy waszą  opinie o nim. 
A może są jeszcze jakieś inne firmy godne polecenia chętnie je rozwarze.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Małopolsce jest przecież bardzo znana i ceniona firma OGNIWO w Bieczu. 

Nie wiem co się z tym Ogniwem porobiło - dawniej to w mojej okolicy w każdej hurtowni były ze 2 modele a teraz to tyko na zamówienie i trzeba czekać, a o oglądnięciu kotła na wystawie to nie ma mowy.

Czyżby tak duży popyt na te kotły czy produkcja aż tak spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że kocioł musi mieć dodatkowe palenisko do spalania drewna lub węgla. Mam kawałek lasu i zawsze po zimowych porządkach jest sporo drewna na opał. SKAM-P Plus wydaje się dobrym i trwałym kotłem. dodatkowo można w nim spalać różnorodne paliwa. Zastanawiam się też nad firmą Kamen. Rodzice posiadają kocioł tej firmy tyle że bez podajnika, zwykły na węgiel ale z komputerem. Posiadają go 8 lat i nie mieli nigdy z nim problemu, żadnych awarii. Do ogrzania domu trochę większego niż mój zużywają 3 tony węgla plus drewno z lasu. Przyglądnę się jeszcze ofercie firmy OGNIWO skoro to dobry producent w dodatku z okolicy to warto mu trochę czasu poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że kocioł musi mieć dodatkowe palenisko do spalania drewna lub węgla. Mam kawałek lasu i zawsze po zimowych porządkach jest sporo drewna na opał. SKAM-P Plus wydaje się dobrym i trwałym kotłem. dodatkowo można w nim spalać różnorodne paliwa. ,,,,

 

@Fukosek proponuje zapoznanie się, z uchwałą Nr XXXII/452/17 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO, w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

 

źródło:

https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1283900,uchwala-nr-xxxii45217-sejmiku-wojewodztwa-malopolskiego-z-dnia-23-styczna-2017-r-w-sprawie-wprowadze.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przeczytanie w całości uchwały Nr XXXII/452/17 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO było zbyt żmudnym zajęciem, to zamieszczam poniżej podsumowanie wymagań uchwały antysmogowej dla Województwa Małopolskiego.

 

źródło:

http://powietrze.malopolska.pl/wp/wp-content/uploads/2017/01/Uchwala_antysmogowa_Malopolska_prezentacja.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według nowej ustawy będzie można używać bezterminowo kotłów klasy 5 ale i tu nawet nie wiadomo.

znalazłem informacje że nawet kotły klasy 5 będą musiały  spełniać warunki ekoprojektu. Informacje na stronie:

http://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a jak to bedzie sprawdzane co kto montuje w kotłowni  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że kocioł musi mieć dodatkowe palenisko do spalania drewna lub węgla. Mam kawałek lasu i zawsze po zimowych porządkach jest sporo drewna na opał. SKAM-P Plus wydaje się dobrym i trwałym kotłem. dodatkowo można w nim spalać różnorodne paliwa. Zastanawiam się też nad firmą Kamen. Rodzice posiadają kocioł tej firmy tyle że bez podajnika, zwykły na węgiel ale z komputerem. Posiadają go 8 lat i nie mieli nigdy z nim problemu, żadnych awarii. Do ogrzania domu trochę większego niż mój zużywają 3 tony węgla plus drewno z lasu. Przyglądnę się jeszcze ofercie firmy OGNIWO skoro to dobry producent w dodatku z okolicy to warto mu trochę czasu poświęcić.

 

5 klasy nie mogą mieć dodatkowego paleniska więc jeśli kocioł z takim chcesz [np. Skam-P Plus z rusztodeflektorem] to musisz się pospieszyć z zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt bardzo się nie pospieszę zakup kotła przy dobrych wiatrach planuje na zimę. Wcześniej  instalacje potem tynki, wylewki i dopiero kociołek. :rolleyes:

Co myślicie o OGNIWO EKO PLUS M Ktoś posiada taki lub miał zim do czynienia ? 

Na forum esterownik.pl w zakładce "Zdalny dostęp" możesz wyszukać wielu takich użytkowników i nawiązać z nimi kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł ma trafić do woj. śląskiego, to ma spełnić w przypadku ekogroszku wymogi klasy V wg PN-EN 303-5:2012

co jest logiczne i zgodne z obecnie obowiązującym prawem

 

Jak do małopolski, to tutaj jeszcze musi być spełniony ekoprojekt lub też ecodesign, co jest nielogiczne, bo nie jest to jeszcze obowiązujące prawo, ma ewentualnie być dopiero po 2020r jak po drodze nikt niczego nie zmieni.

Nie rozumiem też, gdzie autorzy strony wyczytali,że misja pyłu nie jest w normie wymagana na 30%mocy, ja wiem,że tak twierdzi tylko jedna jednostka badawcza w Polsce, inne maja zdanie odrębne i badają i podają na ateście pył także na 30%mocy i tutaj równiez nie może on przekroczyc wyniku podanego dla klasy V-ej

 

Zwróć uwagę,że na liście nie ma modelu Ogniwo Eko Plus M,

tam masz tylko model na pellet o nazwie Ogniwo Eko Plus Pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt bardzo się nie pospieszę zakup kotła przy dobrych wiatrach planuje na zimę. Wcześniej  instalacje potem tynki, wylewki i dopiero kociołek. :rolleyes:

Co myślicie o OGNIWO EKO PLUS M Ktoś posiada taki lub miał zim do czynienia ? 

 

Miałam i jest tu wątek o tym incydencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy uczynny sąsiad  <_<

Acha czyli jak mam sasiadów ok to nie musze sie obawiać o kontrole ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Piec Skam plus i sobie bardzo chwale,co do paleniem drewnem w kotłach z podajnikiem to nie za bardzo dobre rozwiązanie,osmolisz cały piec i bedą problemy,Sam mam dodatkowy ruszt i może dokładałem ze 3 razy węgiel gruby bo mi został i zaprzestałem bo piec głupieje wtedy. Rąbe gruby węgiel na drobny i tak spalam po trochu. Z mojego doświadczenia jak zaczniesz palić ekogroszkiem to już tak zostanie, chyba że będzie taka katastrofa jak teraz po opadach śniegu i brak prądu ale i na to jest rada agregat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Skam Plus muszę sobie odpuścić ze względu na wymogi ekologiczne w Małopolsce. W innym wypadku wybór padł by na ten kocioł. Czyli dodatkowy ruszt się słabo sprawdza, dobrze wiedzieć choć i tak zostaje zmuszony do zakupu kotła bez dodatkowego paleniska. Mój kociołek musi być klasy 5 a jak wspominał SUSPENSER one nie mogą mieć dodatkowego rusztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam i jest tu wątek o tym incydencie

Znalazłem wątek niestety nie miałem czasu czytać wszystkiego. Wiem że ostatecznie zdecydowałaś się na zmianę kotła. Czyli ogólnie nie polecasz Ogniwo Eko Plus M ? Co było powodem problemów zbyt mała moc w stosunku do zapotrzebowania czy jakaś wada kotła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.