Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła (Był Zębiec 1,1M2)


lukaszr89

Rekomendowane odpowiedzi

Zbytnio się nie przejmuj,bo to i tak taka ściema z tą korozją a chodzi pewnie o zminimalizowanie ponoszenia kosztów ewentualnych roszczeń klientów. Kotły gniją szybko a to jest takie zabezpieczenie się wytwórcy. Kiedyś używałem poczciwe Ogniwo przez 16 lat i mowy nie było o jakiejś korozji. Wywaliłem tamten kocioł gdy był zupełnie na chodzie bo zamarzył mi się miałowy Zębiec. Ten zgnił po 8 latach, ale nie przy powrocie wody do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jednak zła konstrukcja w przypadku braku zabezpieczenia od zimnej wody moze zdążyć przed planowanym miejscem przecieku przez producenta.

 

Witkowski ma niska wage... 15kw wersja wysoka UKS-N 186 kg wody 55 litrow, wersja niska (pionowy wymiennik) 160kg i 95 litrow wody.

 

Defro zalecaja 10kW w witkowskim jest to 15kW, brak powierzchni wymiennika, blacha tez sie nie chwalą, jednak cena korzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia kotły niskie i długie czyli takie z długą i stosunkowo niską komorą spalania są beee. Tak jak i kotły GD. Mała waga to cienkie blachy,co byś nie zrobił i jak byś zabezpieczał, długo to coś nie pożyje. To moje subiektywne zdanie. Moja rada jest taka żebyś kupił coś firmowego , niechby trochę drożej ale z renomowanej firmy. Jeśli musisz mieć sterowanie elektroniczne i stosunkowo tanie to wybrałbym Unistera który będzie równie dobry co zwykły sterownik bez PID-u a trochę tańszy. Bywa tak że w pewnych okolicznościach nie warto ładować kasy w niby lepsze rozwiązania, grunt to proste i nieskomplikowane urządzenia. Życzę Ci trafnego wyboru i zadowolenia z użytkowania kociołka który sobie sprawisz. Tym podsumowaniem myślę że wyczerpałem Twoje wątpliwości, jednocześnie życząc Tobie jak i wszystkim kolegom zdrowych, pogodnych i przede wszystkim spokojnych Świąt Wielkiejnocy. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grubość blach,to w przypadku kotłów Witkowskiego wewnątrz kotłów stosowane są o gr. #5mm,na zewnątrz #4mm.

Jako ciekawostka Buderusy,Dakony i inne klony zrobione są z blachy #3mm i też wytrzymują 10 -12 lat.

Reasumując, kotły górnokanałowe wytrzymują dłużej od tych z wymiennikiem pionowym,ponieważ powrót jest umiejscowiony w strefie żaru.

Prędzej kocioł się znudzi lub zarośnie kamieniem kotłowym tracąc tym samym swoją sprawność niż się przepali blacha #5mm...

 

Dołączam się do życzeń,

Wszystkim kol. radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.