Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Podłączenia Bufora - Który Wybrać?


heineken22

Rekomendowane odpowiedzi

SKM_C224e17032423510.pdf

Witam,

który schemat z załącznika podłączenia bufora do pieca jest według was poprawny.

Bufor 1000 l, piec 24 kw, powierzchnia ogrzewana to ok 140 m podłogówka i ok 100 m grzejniki zasilane poprzez zawór 3d - max temp na nich to 60 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie podłączenie zasilania z kotła bezpośrednio do bufora a powrót np przez zawór termostatyczny i pompa na powrocie? Zawór różnicowy jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz do mojego wątku: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21388-m%C3%B3j-bufor-wykonanie-i-koszty/

Co prawda schematu całości nie ma, ale jest rozrysowane podłączenie do kotła. Obecnie na zasilaniu mam jeszcze założony zawór zwrotny klapowy, jednak i tak nie trzyma.

W rysunku 1 masz opisane; "Grzejemy bufor do temp. x i wtedy włącza się pompa CO" - to się robi trochę inaczej. Pompa CO włącza się gdy tego potrzeba - załącza ją np. sterownik pokojowy, a w kotle palisz wg. potrzeby, tak aby w buforze była odpowiednia ilość ciepła. Nawet, gdy wychłodzisz bufor całkiem to po rozpaleniu w kotle ciepła woda na CO jest dostępna już po kilkunastu minutach (zależy od mocy kotła, jego pojemności wodnej oraz sposobu podłączenia do bufora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaki typ teplomixu posiadasz?

Gdzie lepiej podpiąć zailanie instalacji do bufora, do najwyższego króćca na boku zbiornika czy może do tego w górnej dennicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór Teplomix 55-63*C nr. katalogowy: 1 7766 13 zawory te sprzedawane są bez pół śrubunków. Do tego pasują te od pomp obiegowych, które są drogie. Gdybym miał ponownie kupić taki zawór to wziąłbym ten większy z gwintem przyłączeniowym 6/4" do niego pasują połówki śrubunków ocynkowanych, które są tanie.

Podłączenie chyba lepiej z boku, a w dennicy odpowietrznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Z racji tego, że krućce mam 6/4 to i zawór zastosuje 6/4 który to z kolei ma większy przepływ. Co do podłączenia instalacji co to niby wyżej w zbiorniku w dennicy jest więcej ciepłej wody

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rozwiązania są złe.

Cześć

Pozwolicie,  że podepnę się pod temat , wrzucając schemat z buforem jaki na forum był pokazywany m.in w wątku kolegi tomtomek -  odpowiedzi Sambora

W tym tu załączonym zmodyfikowałem jedynie odbiory z bufora i mam 2 pytania:

1. Czy planowane wysokości wyjść z bufora  są do zaakceptowania? Mogę to zmienić - bufor w zamawianiu (grzejników będzie tylko 5 szt., w schemacie nie ma też 2 rozdzielacza - plan jest by 2-gi rozdzielacz podłączony był niezależnie do bufora - oba rozdz. będą miały po 7 sekcji na niezależnych pompach i 3D)

2. Obieg kotłowy ma chodzić jak na schemacie ale mam w planie awaryjnym (brak zasilania) pozostawić możliwość grawitacji (kocioł<> bufor będzie na 2 calach). Co proponujecie?

Pozdrawiam serdecznie

post-65829-0-71519300-1492549203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odp., a z bufora to wystarczą wyjścia na cal i ćwierć (1,1/4") - w kierunku rozdzielaczy, co Sambor? ; zawór 3d, pompka i rozdzielacz będą 1 calowe (przepływ jaki mi wyszedł na rozdzielacz to 0,8m3/h, przy temp. 40/30, pętle max 80m.b.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Oprócz obwodu cwu i grzejników

zrobione, podłącze sterowanie St409n i chcę testować

Proszę o uwagi.

Pozdrawiam

post-65829-0-19576000-1510158623_thumb.jpg

post-65829-0-15657900-1510158653_thumb.jpg

post-65829-0-08052000-1510158779_thumb.jpg

post-65829-0-28770400-1510158837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozdzielacz jest od zwu, z niego puściłem 1/2" do uzupełniania wody w układzie CO.

Roznicowy- producent podaje, że może być w poziomie, jak będzie źle to go wywale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci Odpowietrznik.

Wiesz jak mam podłączyć i sterować pompą kotłową przez St-409n?. Z forum wyczytałem - heineken22 pisał żeby ustawić ją na złączu nr 5 - styk dodatkowy 4 i ustawić jako CWU z czujnikami :czujnik1na kotle - C1,złącze 22 oraz czujnik2 góra bufor -C4,złącze 18

(oba na 99 stopni?)

Pozdr.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.