Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Na Lato


Dancych

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jaki eko polecacie na lato. Obecnie palę 29MJ (dopalam resztki z zimy). Na lato wiem, że nie potrzebuję tak kalorycznego, ale jaka kaloryczność będzie odpowiednia na samo CWU? Idealnie by było gdyby ktoś podzielił się doświadczeniem jakim pali w lato, jak wychodzi ekonomicznie itp. Z góry bardzo dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podrzucić info gdzie kupujesz, na składzie czy gdzieś przez internet? Warto spróbować jeśli cena będzie ok:)

 

Znalazłem coś takiego: http://sklepweglowy24.pl/sprzedaz-detaliczna/31-wegiel-ekogroszek-czeski.html

Cena nie jest jednak atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podrzucić info gdzie kupujesz, na składzie czy gdzieś przez internet? Warto spróbować jeśli cena będzie ok:)

 

Znalazłem coś takiego: http://sklepweglowy24.pl/sprzedaz-detaliczna/31-wegiel-ekogroszek-czeski.html

 

Cena nie jest jednak atrakcyjna.

cena kosmos .. droższy od naszego Retopala z Piasta, który ma mniej popiołu i jest bardziej kaloryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego może Wy coś macie sprawdzonego na lato. Po co mam smolić piec i komin. Planuje kupić Retopal, ale jego cen ~800zł też nie jest wielce atrakcyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy można palić miałem w kotle z podajnikiem ślimakowym. Można?Jeśli tak to co trzeba wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie można?Można.Co trzeba wiedzieć?Zmienią się parametry czasu podawania,przerwy,pewnie wiatru.Masz pewnie palnik retortowy więc na początek kup 50kg na próbę.Ja na swoim rynnowym spalam wszystko:ekogroszek,groszek,orzech2,owies,różnego rodzaju pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę ryzykował z paleniem miału na retorcie. Przecież tam wiatr nie dolecieć bo się pozapycha. Zatem liczę że ktoś ma plan na lato i się nim podzieli:) Jeśli nie znajdzie się żadna alternatywą to kupie Retopal. Myślicie że obniża cenę po sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy można palić miałem w kotle z podajnikiem ślimakowym. Można?Jeśli tak to co trzeba wiedzieć?

 

Da się palić, ale trzeba mieć retortę przystosowaną do spalania miału np. żeliwne Ekoenergia, Brucer ...

 

 

Hej,

 

Jaki eko polecacie na lato. Obecnie palę 29MJ (dopalam resztki z zimy). Na lato wiem, że nie potrzebuję tak kalorycznego, ale jaka kaloryczność będzie odpowiednia na samo CWU? Idealnie by było gdyby ktoś podzielił się doświadczeniem jakim pali w lato, jak wychodzi ekonomicznie itp. Z góry bardzo dziękuję. 

 

Warto się zastanowić czy nie będzie taniej prądem.

Spalanie węgla tylko dla potrzeb CWU odbywa się z bardzo niską sprawnością kotła, a obecnie węgiel jest bardzo drogi.

 

Jaki duży masz zasobnik CWU?

Ile osób korzysta z ciepłej wody?

Czy już ogrzewałeś węglem CWU w okresie letnim? Jeżeli tak to ile spalałeś węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy na lato jest mocno kaloryczny węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze ktoś w to uwierzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miał 23 z Piasta, palnik Ekoenergii. CWU 200l, 6 osób, średnio spalanie 3-4kg/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 osoby plus 1 małe dziecko. Są dwa zasobniki 100 i 80l i nie są one usytuowane w kotłowni. Pobór jest raczej niewielki. Używamy wody rano, wieczorem i w ciągu dnia naczynia.Jest to mój pierwszy sezon dlatego pytam jaki opal kupić. Czy to prawda że musi być wysoko kaloryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być bardzo kaloryczny

ja zakupiłem teraz na cale lato paletę retopala 750kg za 597 zł do grzania wody, a jeszcze do końca kwietnia mam włączoną podłogówkę. Zresztą zobaczę jak to się będzie paliło w chłodniejsze dni i jak będzie ok to kupie sobie 4 tony na zimę :).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, upewniłem się zatem, że Retopal będzie najlepszym wyborem na lato. Dzięki. Oczywiście dam znać jak to będzie się przekładało na ekonomię w moim przypadku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nawet ruski śmiało można brać na lato bo ma podobna kaloryczność co ten retopal.

Wiem jedno jak masz zamiast dachówki blachę to nie warto palić czeskim - brunatnym ma dużo siarki i po paru sezonach a czasami po 1 sezonie rożnie może być z blacha w okół komina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.