Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne Przejście W Tryb Lato


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam i nic nie mogę znaleźć w temacie....A chciałem skonsultować...

Wiem że każdy dom jest inny i każdy ma inaczej zrobione ogrzewanie ale chciałem zapytać czy ktoś podobnie jak ja steruje może ogrzewaniem za pomocą pogodowki ?

mam ogrzewanąac887938314e10cb711d799c598e1711.jpg sama podłogę schemat w załączeniu i zawór 4d który lepiej lub gorzej ogarnia całość....

Ostatnio odkryłem możliwość automatycznego przejścia w tryb letni jak i automatycznego wyjścia z trybu letniego....

Fabrycznie miałem nastawione;

Temperatura wejścia w tryb LATO 16°C

Temperatura wyjścia z trybu LATO 10°C

 

Zauważyłem że jak słońce operuje i na dworze jest na północnej ścianie +11 °C na pogodowce to w domu robi się za gorąco....

Biorąc pod uwagę powyższe ustawiłem

Temperatura wejścia w tryb LATO 11°C

Temperatura wyjścia z trybu LATO 8°C

Chodzi tak 3 dni temp w domu waha się między 22,5 a 24

Dział dobrze kiedy słońce świeci nie wiem jak będzie kiedy te 11 będzie w pochmurny dzień??

Chciałem Was zapytać jak to powinno być ustawione profesjonalnie? Jaka temp powinna być wejścia i jaka temp wyjścia ?

czy powinna być zachowana jakaś proporcja np 5°C pomiędzy temp czy może być więcej czy raczej mniej np.3 tak jak mam teraz....?

Podzieli się ktoś jak to sobie ustawił a może ktoś to ustawia zawodowo? Mój hydraulik myślę że takich rzeczy nie ogarnia....

 

Na tą chwilę podoba mi się to rozwiązanie bo kocioł przechodzi w tryb letni ok 11:00 czy 12:00 i wraca do grzania CO dopiero wieczorem między 20:00 a 22:30 zależy od dnia...

 

Z góry dzięki

 

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.