Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler Dogrzewa Instalacje C.o?


karas220288

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chyba mam coś nie tak z instalacja cwu i co.

Nowa instalacja.

Kończy się sezon, mniej palę i zaobserwowałem niepokojące zjawisko, mianowicie.

W bojlerze mam grzałkę elektryczną, przepalam od 18 a o 22 ładuję piec do pełna i zamykam.

Temp. na piecu ustawiona na 60 stopni, pompa rusza od 40. Rano o 8 na piecu mam zawsze identyczna temp., i tu mam problem.

Ustawiając boiler na minimum, na piecu rano mam 20 do 24 stopni, ale im wyższa temp. na boilerze(grzałce) tym wyższa na piecu rano.

Na dodatek woda w boilerze przez noc bardzo się schładza.

Czy to możliwe że grzałka grzeje mi instalację c.o?

Pompa jest przed zasilaniem bojlera, zawor w instalacji cwu mam na powrocie.

Czy moge wieczorem zamykac ten zawór, po tym jak sie woda nagrzeje? czy to pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

witaj w klubie mnie też wysysa ciepło z bojlera tak mi zrobił fachman , oczywiście że ci bojler grzeje instalację , jedyna rada to zamykać zawór lub przerobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jak tylko skończysz palenie to wyłączasz piec i pompę. Jeśli tak to brak zaworka zwrotnego na rurze piec-bojler który zablokuje grawitacyjne krążenie wody w układzie.

Albo po skończonym paleniu zakręcać zwór, ale to też trzeba pamiętać go otworzyć przed następnym paleniem. W przeciwnym razie woda się zagotuje w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przede wszystkim podnieś sobie temperaturę wyłączenia pompy bo znając życie to w kotle wygasa wcześniej niż wyłącza się pompa i przez ten czas bojler się rozładowuje. Proponuję dołożyć zawór zwrotny klapowy na zasilaniu bojlera i będziesz miał problem z głowy. U mnie takie rozwiązanie działa od grudnia 2016 i jestem mega zadowolony. Dodatkowo zawór klapowy pozwala na działanie grawitacji w stronę bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawić temperaturę włączania i wyłączania pompy przy 55 stopniach na kotle.

Zainstalować zawór zwrotny na zasilaniu wężownicy zbiornika CWU bezpośrednio przed śrubunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.