Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wilo Stratos Pico Vs Grundfos Alfa 2 Autoadaptacja


zippo68

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku zamontowałem nowy kocioł i przerabiałem instalację.

W starym rozwiązaniu była jedna pompa Grundfos UPS 25-40 na c.o i c.w.u, obecnie pracuje ona na zasilaniu bojlera, a do c.o. jest Grundfos Alfa 2 autoadapt.

W sterowniku kotła jest możliwość ustawienia pracy:

- pompa c.w.u priorytet, czyli jak startuje c.w.u to wyłącza się pompa c.o

- praca równoległa obu pomp

Nie mogę ustawić pracy równoległej, ponieważ pompa starszej generacji jest za mocna i "kradnie wodę" tej nowej która pracuje w autoadapt. i pobiera 5W.

Mam zamiar kupić nową pompę do c.u.w i teraz mam dylemat-brać drugą Alfę czy może Wilo Stratos Pico.

Z pompami Wilo nie miałem nigdy styczności, zawsze były Grundfosy.

Może czas na zmiany? Ma ktoś doświadczenie z Wilo?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 pompy WILO - STRATOS i YONOS i mogę tylko chwalić. z GRUNDFOSEM nie miałem doczynienia więc nie będę się wypowiadał.

WILO pracuje u mnie już 2-3 lata i nie miałem żadnych problemów. AUTOADAPT ustawiony na CO, na OP mam stały przepływ tak samo jak na CWU. koioł pracuje na POMPY RÓWN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Chyba wezmę Wilo, zobaczymy ile lat wytrzyma.

Grundfosy od 1990 r. przerobiłem trzy, z czego ostatnia UPS 25-40 jest jeszcze całkowicie sprawna.

Niestety planowane starzenie produktów zawładnęło już wszystkimi dziedzinami naszego życia i tak długiej, i bezawaryjnej eksploatacji się już nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.