Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kus Iii Firmy P2Ar


gryesiek1209

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zamierzam palić drewnem (również na c.w.u), ale nie wykluczam również węgla ( w chłodniejsze dni). Zastanawiam się nad kupnem w tym celu kotła KUS III od Pana Przemka z p2ar. Czy są na forum użytkownicy posiadający taki kocioł, którzy pala w nim wyłącznie drewnem ? Jeżeli chodzi o bufor to dla mnie ostateczna ostateczność. Chciałbym zrealizować instalację na mieszaczu + ewentualnie większy zasobnik c.w.u. Na cieplowlasciwe miałem 15kW, ale z racji opalania drewnem wziąłbym może większy. Doradzicie cos ? Czy jest sens kupować taki kocioł do instalacji bez bufora ? Wielkie dzięki za każdą podpowiedz, również Pana Przemka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne i nie zrozumiale jest to,że zadajesz pytania,które powinny być skierowane do producenta tego kotła.

Wszystko jedno,napisz,zadzwoń i dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki i będziesz wiedział na co się zdecydować.

Kol. Przemek nie udziela się od miesięcy na forum,widocznie nie ma czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę w KUS III 12-15kW drugi sezon. Pierwsza zima głównie drewnem, obecnie przeszedłem na węgiel ponieważ jest mniej czasochłonny (cięcie, rąbanie, układanie). Piec pracuje z mini buforem 300l (na większy nie miałem miejsca), który stabilizuje jego pracę. Piec bardzo dobrze pracuje zarówno na drewnie jak i na węglu. W tym roku prawdopodobnie będę wymienił piec, gdyż w mojej miejscowości będą montowane kolektory słoneczne i piece na pelet z dofinansowaniem UE. Pewnie piec będzie na sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chcę pokazać temperaturę w palniku kotła zrobionego przez Przemka. Zostały zamontowane zawirowacze, i przy wyciągu na 70 procent mocy jest stabilne 150 s.C, tyle ile na palniku na owies, zrębkę i pellet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale bliźniak MPM-a 10kw jest już tańszy i chyba jednak lepszy jak się wydaje , komora załadunkowa wysoka i wąska wylot z palnika  cały w szamotkach ,

KDS-PW 7-9kW 2987zł*   bo Mpm już odleciał trochę w kosmos z cenami , za 8-10kw śpiewają już 3500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jak dobrze pamiętam około 8,5 tyś, ale jestem zadowolony. Po zamontowaniu buforu, wyeliminowałem rdzewienie wymiennika, powyżej rury powrotu. A już myślałem że to może spaliny z owsa. Żadne 4d sterowane nie rozwiązało tego, jak koledzy zresztą mówili. Mam wkładkę na laddomacie 83 s. C. Bufor 1000 l naładowany na max. starcza na 12/14 h zasilania z tem 40 s.C, przy grzejnikach żeliwnych 120 metrów kw. ogrzewania. Przy - 10 temperatura utrzymuje się na poziomie 22 s.C. Całość kosztowaało 8.5 tys kocioł, 6 bufor, palnik 4,2, mamy prawie 19 tyś. Ale sezon nie kosztuje mnie więcej niż 1500 zł, swój owiec z 0,5 hektara, zrębka z 3 metrów odpadów 300 zł ( mam swój rębak), teraz kupiłem 10 kubików drewna po 88 zł, starczy na 2 lata i tonę pelletu też na 2 lata. Robię mieszankę 3:1 objętościowo owies zrębka, można 3:2 ale będzie miejsza moc trzeba zwiększac podawanie i na około 300 l takeij mieszanki dodaje worek pelletu. Jedyny problem to nie wytrzymuje mi blacha na palniku. Był zrobiony nowy i wytrzyma dwa sezony, może trzy ale w tym roku zrobię nowy.  Tak wygladał orginalny dopalacz. 

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ten https://www.p2ar.pl/oferta/oferta-kot%C5%82%C3%B3w/hg/ ?

Zasponsorował bym sobie taki tylko moc za dużo :angry:

Jak by był tak z 8-10kw.

Oba HG i HG-BIO różnią się tylko dodatkowym miejscem na palnik pelletowy, są przeznaczone do współpracy z buforem, więc moce nie muszą być tak mikroskopijne.

Półka wyłożona szamotem jest po to aby szamot wytrzymał dłużej i jednocześnie był większy wymiennik.

Cena jest słuszna, ale wg mnie niska, montowałem taki kocioł HG-BIO 25kW, i mogę powiedzieć - kawał bydlaka- ok 1,7m wzrostu.

NP niemieckie kotły tej klasy to koszt od 3000€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sambor montowałeś go bez bufora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.