Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Agro Uni 25Kw


PagerOwski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , otóż od 2 tygodni jestem w posiadaniu pieca Defro Agro Uni 25kw.

Do ogrzania jest dom jednorodzinny o powierzchni:

Parter: okoloło 170mkw

Poddasze : 200mkw(po podłodze) użytkowe ze względu na skosy myślę , że około 100mk2.

Dom w chwili obecnej nie jest zamieszkiwany (trwają prace wykończeniowe )

Poddasze bez uruchomionych grzejników , na parterze 4 grzejniki(+ drabinkowy - który nie jest uruchomiony) - reszta podłogówka. 

Grzejniki otwarte na maxa - bez termostatów. 

Na podłogówce 29C

W pomieszczeniach około 22-23C

Nie wiem skąd jest EKOGROSZEK otrzymałem informację , iż posiada 26 kJ

 

Na początku posiadałem takie usatwienia:(od razu zaznaczę , iż wcześniej nie miałem styczności z piecami na ekogroszek czy inne paliwo stałe)

 

Zadana temp. 60C

Czas podawania 5 sekund

Przerwa podawania 65 sekund

Siła nadmuchu 30 

Histeryza kotła 2 C

Praca podtrzymania: 3s    - co ten parametr w ogóle daje?

Przerwa w podtrzymaniu 15min

wentylator w podtrzymaniu :

czas pracy 12 sekund

czas przerwy 7 min

 

Co zaobserowałem : 

Piec w podtrzymaniu wytrzymuje około 8 minut (ustawione 15) po tym czasie temperatura mimo pracy kotła spada do 55C(nagrzanie ponowne do 60C to czas od 20-30minut) 

Ekogroszek spala się w całości (ale spieka się ) p.s. jaka jest różnica między spiekaniem, a żużlowaniem/szlakowaniem?

Z racji tego , iż tak długo trwało "dobicie"temperatury do zadanej (doszedłem do wniosku , że coś ttzeba zmienić ... tylko co laik ma zmienić , żeby było dobrze ;D)

Zadana temp. 60C

Czas podawania 10 sekund

Przerwa podawania 80 sekund

Siła nadmuchu 30 

Histeryza kotła 2 C

Praca podtrzymania: 10s

Przerwa w podtrzymaniu 20min  (uruchamia się dopiero po około 23min bo temperatura utrzymuje się )

wentylator w podtrzymaniu :

czas pracy 20 sekund

czas przerwy 7 min

 

Efekt? Dobicie temperatury w jakieś 8 min czyli niby super , ale spieki są nadal i na dodatek mnóstwo niedopalonego ekogroszku.

 

Zatem ponowna zmiana: 

Zadana temp. 60C

Czas podawania 7 sekund

Przerwa podawania 85 sekund

Siła nadmuchu 30 

Histeryza kotła 2 C

Praca podtrzymania: 10s

Przerwa w podtrzymaniu 20min   (uruchamia się po niespełna 14 min) 

wentylator w podtrzymaniu :

czas pracy 20 sekund

czas przerwy 5 min

 

Efekt? Dobicie temperatury w około 15 minut , spieki nadal występują i ekogroszek raczej całkowicie wypalony. 

 

Osłona na wentylatorze calkowicie otwarta (czyli odsłania ponad połowę - ustawione oryginalnie)

 

 

Patrząc od strony ekonomicznej to lepiej podawać mniej , a częściej czy odwrotnie? 

Co zmienić aby temperatura szybciej dochodziła do zadanej i nie było strat przez niewypalony ekogroszek?

 

W załączniku nagranie , które ukazuje jak rozłożony jest ekogroszek na palenisku i jak wygląda kwestia płomienia ( czy nie za mocno dmucha ? tyle tylko , że jak wcześniej zmniejszałem siłe nadmuchu to piec jeszcze dłużej dochodził do zadanej temperatury).

post-73108-0-42782200-1490179782_thumb.jpg

post-73108-0-30730500-1490179792_thumb.jpg

post-73108-0-12395600-1490179809_thumb.jpg

IMG_9760.MOV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz zawsze tylko jeden parametr - podawanie albo przerwę. Przymknij przesłonę na wentylatorze i zwiększaj przerwę podawanie o 1 sekundę.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wentylator całkiem zasłonić ? Pytam , gdyż w instrukcji Defro jest napisane , iż wentylator ma być odsłonięty (reguluje się go jedynie podczas palenia na ruszcie awaryjnym)

 

Po 2 zwiększyć przerwę podawania jeśli chodzi o te nastawy które napisałem na końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.