Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła


MikiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i chciałbym uzyskać informację na ten temat. Kolega poprosił mnie o pomoc w doborze kotła. Zastanawia się nad wyborem z 3: Pleszew SKAM-P Premium 12Kw, Witkowski KMB-RP 12Kw i Defro Komfort Eko PZ. Ja bym się nie zastanawiał i brał defro. A co wy o tym sądzicie? Może ewentualnie jakiś inny producent. Będę wdzęczny za każdą wskazówkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno aby uzyskać jaka kol wiek odpowiedz pewnie będą chcieli wynik cieplowlasciwe.pl

Tak tylko napisałem dla wiadomości zainteresowanego bo siedzę w domu i przeglądam forum .

Osobiście wolał bym się zastanowić nad kupnem kotla na pellet . Ale to tylko moja sugestia .

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mu wspominałem o pellecie. Ale one nie mają rusztu awaryjnego a on się boi że jak coś się zepsuje to będzie bez ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dokładnie to samo zestawienie kotłów co u mnie kilka tematów niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplisz strop powyżej i masz 5kW mniejsze zapotrzebowanie. Ocieplenie takiego poddasza na 20Cm po taniości nie przekroczy 1.100 pln. Rozwinięcie 16 rolek po 18m2 w cenie 60PLN z Castoramy.

I wystarczy kociołek skam-p 7kW lub dobry peleciak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest problem bo to jest strych z wyjściem na dach. Cześć wspólna wszystkich mieszkańców.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem przed wyborem przed tym sezonem mój wybór padł na Skam plus i nie żałuje super się w nim pali ze sterownikiem sppv2. Co do defro to mi kilka osób odradzało i nawet kolega był zmuszony teraz wymienić kocioł i że był dostępny defro to go wybrał. Po instalacji i paleniu to żałuje ze go kupił Ale wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeszcze taki że nie musi to być instalacja zamknięta ponieważ nie ma możliwości puszczenia prosto rury do naczynia przelewowego. A z niego co czytałem to tylko defro można wziąć do takiej instalacji.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zamieszałam w poprzednim poście. Musi być układ zamknięty.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.