Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Zgazowujący Buderus S171


gryesiek1209

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na forum jest jakaś osoba, która korzysta z kotła jak w temacie ? 

http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale/z-zaladunkiem-recznym/logano-s171.html

 

Warto takim kotłem się interesować ? Mam okazję kupna w granicach 7 tyś.

Instalacja bez bufora (tylko zawór czterodrożny z pompą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm bez bufora? Mości Waści rozumiem, że masz do ogrzana  minimum  400m2 nieocieplonego budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu nie mam na razie miejsca na postawienie bufora, a chcę palić drewnem - bo mam. Powierzchnia 240 m2 po podłodze, około 600m2 kubatury ściana z MAX 220 szer 29 cm + planowane ocieplenie 15 cm

 

U znajomego kocioł zgazowujący 25 kW śmiga już 15 rok bez bufora na powierzchni 180 m2 domku drewnianego. Oczywiście na czterodrożnym zaworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że przypadek Twojego kolegi jest dosyć odosobniony więc albo ma po prostu wyjątkowo udany kocioł albo potrafi w nim świetnie palić. Dlatego proponowałem perfekcyjne naśladownictwo... Przykład mojego znajomego pokazuje, że podobna konfiguracja całkowicie poległa. Było to wprawdzie z 15 lat temu ale już nikt w mojej bliskiej okolicy nie zdecydował się na taki kocioł a drewna ci u nas dostatek. Może jeszcze 4D z siłownikiem i sterownikiem pilnującym przede wszystkim temp. powrotu pozwoliłby kociołkowi dłużej pożyć ale miejscowi instalatorzy o takich cudach wtedy a nawet i teraz nie słyszeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie proponuję, tylko uczulam że takie kotły są wymagające jeżeli chodzi o instalację i eksploatację i trzeba najpierw dokładnie zgłębić problem. I popytać nie tylko tych co obecnie mają takie rozwiązanie ale i takich co już go nie mają. Wtedy ludziom rozwiązują się języki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja

Nie napisałeś o jaką moc kotła chodzi . Wszystko co było napisane odnosiło się do mocy 50Kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.