Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla Na 2017R


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba rozważać powolutku jakąś pompę ciepła nawet używaną bo będzie coraz gorzej chyba

Najpierw trzeba zacząć od bardzo dobrej izolacji budynku a następnie myśleć o źródle ciepła.

Przy dobrym ociepleniu każde grzanie będzie tanie, a wtedy można wybierać najmniej obsługowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Najpierw trzeba zacząć od bardzo dobrej izolacji budynku a następnie myśleć o źródle ciepła.

Przy dobrym ociepleniu każde grzanie będzie tanie, a wtedy można wybierać najmniej obsługowe.

To już zrobiłem z bólem bo z bólem ale teraz dom od hitlera wg ciepłowłaściwe ma zapotrzebowanie 39W/m2 http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2ijg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko podmiana kotła gazowego na nowszy typ - bo ten co jest to zabytek już - tak więc tylko czekam na rozkład kotła węglowego - chyba że jak na złość groszkowy pociągnie ze 20 lat - na razie 11 sezon idzie.. ja zakładałem to ekogroszek kosztował około 350-400zł - ciekawe czy gaz przez ten czas też zdrożał o ponad 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na naszym Narodowym Węglu robi obecna władza takie strzyżenie owiec to strach nawet myśleć jakie strzyżenie baranów zrobi na rosyjskim antypolskim gazie. Tylko na razie widzę, że jeszcze naganiają pod przykrywką gazyfikacji wsi. Nie dajcie się bezmyślnie pędzić ;) A wracając do tematu - wakacje to dopiero preludium, sezon rozpoczyna się dopiero od września. Takie rządowe PONE+ regulowane ceną węgla, bo 500+ z odsetkami musi do budżetu wrócić. Mało kto jest tak naiwny, żeby sądzić inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 01.10.2003 r. do 31.12.2004 r.

0,9138

1,1148

Od 01.01.2005 r. do 31.06.2005 r.

0,9446

1,1524

Od 01.07.2005 r. do 30.09.2005 r.

0,9948

1,2136

Od 01.10.2005 r. do 31.12.2005 r.

1,0368

1,2648

Od 01.10.2006 r. do 31.03.2006 r.

1,1098

1,3539

Od 01.04.2006 r. do 31.12.2006 r.

1,1857

1,4465

Od 01.01.2007 r. do 24.04.2008 r.

1,2585

1,5353

Od 25.04.2008 r.

1,4369

1,7530

Pierwsza netto niżej brutto ceny średnio krajowe.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy cennik PGG na sierpień. Ceny netto.

                                                                      post-61311-0-12865900-1502784739_thumb.jpg

 

 

Dla porównania, orzech II z Marcela w maju, gdy kupowałem 5 ton kosztował na wadze kopalnianej 547zł brutto. Aktualna cena orzecha z Marcela na wadze to 686zł brutto - czyli mniej wiecej tyle ile wyniosła mnie w maju tona ładnego orzecha II z zaworkowaniem, transportem 35km pod dom i pomocą w wyładunku. W maju kupiłem jeszcze 3 tony suchutkiego flotokoncentratu z Marcela, też pewnie sporo taniej niż zapłaciłbym teraz. Orzecha II na Marcelu nie ma już w ofercie (pewnie dlatego, że przy takim ssaniu na rynku nie ma sensu bawić się w sortowanie i lepiej sprzedawać wszystko jak leci jako orzech 25-120mm i kasować więcej  ;)), ale pewnie kosztowałby teraz tak jak teraz ten z byłego Holdingu - ok. 620-630zł/tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając temat dochodzę do wniosku że węgiel który zakupiłem na następny sezon, musi być pochodzenia wschodniego, skład sprzedaje go okrągły rok po stałej cenie 580 albo 590 za tonę. Bez różnicy czy to lato, czy środek zimy. Ale spala się dobrze więc nie zastanawiam się skąd pochodzi. Inne składy w okolicy stosują politykę cen sezonowych. Wybór mam raczej skromny, o Wesolej czy Marcelu mogę pomarzyć. Z kalorycznych w ofecie Jankowice, Bogdanka, Staszic czy prawdopodobnie Wieczorek. Wątpliwy Piast na każdym składzie po ok. 780. I ludziska robią zapisy czekając nawet dwa tygodnie. Wziąłem raz dwa wory i powiem że sadza i niedopal to norma a więc taki to Piast jak ze świni salami. Ale jeśli ktoś sypie węgiel na żar to jak ma poznać że pali czymś pomieszanym? Zresztą myślę że nawet się nie zastanawiają bo dla nich najważniejsza rzecz to aby "trzymal",a że parowóz to już nieistotne. Taka lokalna rzeczywistość i szara codzienność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli gaz nie zdrożał o ponad 100% tak jak ekogroszek... w 2006r. - 1,44zł, a obecnie 2,08zł

 

Co się odwlecze... Jestem pewien, że jeszcze gaz podrożeje i to tak, że znów niejeden na gazie przeprosi się z węglem ;) Sedno problemu cen tkwi w tym co napisał Sambor na poprzedniej stronie.

 

Dopóki nie przekroczę psychologicznej bariery 1000 zł za rok grzania CO + CWU to o zmianie nośnika nie myślę. Chyba, że mi się kociołek skończy, ale jak na razie słabo to widzę, więc raczej Jaśnie Pany będą musieli odebrać mi go w pełni sprawnego bezprawną i niesprawiedliwą ustawą na rok 2027 :)

 

Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc do pracy, codziennie obserwuję terminal przeładunkowy węgla rosyjskiego firmy na literę E...., do tej pory kolejki samochodów po węgiel, obecnie pusto rampa wyczyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka sezonów grzewczych mam już za sobą, a chyba nie widziałem jeszcze flotu, czy mułu węglowego,

no chyba że sprzedali mi to zamiast miału (czego nie wykluczam).

Ale jeśli nie będą sprzedawać, to co można z tym robić ?

wdobywać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie doczytałem do finiszu. Tak jest napisane, będzie nowy rodzaj paliwa, pellet węglowy.

Konstruktorzy pieców z podajnikiem i palników mają nowe wyzwanie. Życzę im powodzenia.

Oby moja ekoenergia to podawała i pellet węglowy był konkurencją dla grochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.