Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla Na 2017R


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i zakładam post dlatego ze u mnie na jednym ze skladow od miesiąca dwa razy podrożał węgiel pisze tu o węglu z Rosji koszt podwyżki to 50zł i podobno ma jeszcze być droższy. Czy słychać jest coś o gwałtownych podwyżkach??? Jesteście forumowicze z całej Polski więcej może coś wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrożał w okolicach lutego u mnie o około 40 zł na tonie ostatnio cena idzie w dół. Orzech 620 zł.

Mam pewną teorię: w styczniu-lutym gdy był duży popyt na węgiel na jednym ze składów autoryzowanym przez Kampanię brakowało polskiego węgla chociaż na hałdach go nie brakuje....co się dzieje ludziki idą po ruska ceny szybują w górę przez popyt....kończy się zima węgiel polski pojawia się na składzie w cenie jak był poprzednio a różnica między nim a ruskiem to teraz nie jakieś 100 zł tylko mniej. Co wybiera kupujący ciut droższy polski czy ciut tańszy rosyjski.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel kupuje się na przełomie kwietnia i maja, w czerwcu. Jest wtedy najtańszy, składy wyprzedają zaległe zapasy, a na kopalniach nie ma żadnych kolejek. Od lipca zaczyna się powoli ruch na kopalniach - zaczyna się realizacja awizacji, przyjeżdżają handlarze. Dla mnie priorytetem jest jakość, dobra kaloryczność i jak najmniejszy popiół i szczerze mówiąc mimo że spalam relatywnie dużo węgla, wolę dołożyć parę złotych na tonie i mieć przez 6-7 miesięcy komfort, a nie użeranie się z kamieniem i wiadrami popiołu. W tym sezonie na węglu z Rydułtów i Knurowa plus flot Marcel mogę nie wygaszać nawet przez dwa miesiące. Zostanie mi na pewno trochę kostki 34.2 30Mj/kg z Rydułtów i przymierzam się do paru ton bezpośrednio z Chwałowic, idzie tam teraz bardzo dobry węgiel 32.1 27Mj/kg z małym popiołem w granicach 5-6%. Z flotem z Marcela na razie wielka niewiadoma, ale coś mi wygląda że będzie nadal w sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek co do zakupów węgla wyznajemy taką samą religię - wiosną węgiel a później co najwyżej w celach kolekcjonerskich ;-)

W tym roku zagrodę podzielę na dwie do trzech części na różne kopalnie. Rusek Kuzbass, mieszanka pozostało rocznych węgli i jakaś typowa 33 lub level więcej jeśli się trafi no i jeszcze flot ale ten to stoi na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzec to jeszcze okres gdy kupują ci którym węgla zabrakło więc składy na nich sobie używają. Zima była dość surowa to pewno takich osób jest trochę. A jak będzie jak skończy się sezon to zobaczymy.

U mnie na składzie miał Piast 23MJ  poszedł z 300 na 440 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Jednego czego Wam zazdroszczę to możliwość wyboru. Ja mogę kupić Jankowice, cos tam z Bytomia (zapomniałem nazwy)oraz moją znienawidzona Bogdankę czy Chwalowice. Te słabsze to niby Piast Sobieski czy Ziemowit.To cały wybór, brunat to super rzadkość, flotu nigdy nie było a nikt się nie przyzna za nic, że handluje rosyjskim. Mając taki wybór to żeby kupić coś fajnego, jedyna nadzieja w panu Burdackim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwałowice nie robią kostki. Tylko orzech I łączony.

A kto pisał coś o kostce z Chwałowic? Rozważam ten groszek 20-40mm, Ma świetną cenę i pewnie niebawem jeszcze spadnie.

A z tym mają, czy nie mają to byłbym ostrożny, bo na odbiór wagonowy idą sorty niedostępne w sprzedaży samochodowej na wadze. Na przykład kostka z Sośnicy, która idzie tylko na wagony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na kopalni bezposrednio na wadze 510zł/tonę. Tylko to jest ten grubszy groch podchodzący pod orzecha II.  Na Chwałowice mam 35km, więc musiałbym od razu zapakować ze 6 ton, żeby się transport opłacił.

Bliżej mam na Knurów, bo w linii prostej 8km, kopalnię widzę z okna  ;), ale JSW na razie ma ceny z kosmosu (orzech Knurów 665zł/t - w zeszłym roku przed sezonem 480zł/t !!!!!!). Biorę pod uwagę jeszcze węgiel z Sośnicy (orzech typu 33, 29Mj/kg, akceptowalna spiekalność na poziomie Marcela, jeżeli jest czysta, to popiół w granicach do 8% - na wadze w tej chwili 580zł/t), mam tam 8km ale nie brałem go od 3 sezonów, bo Kompania Węglowa już na samej kopalni chrzciła ten węgiel marnym miałem, który dochodził nawet do 20% całej wagi i podnosił zawartość popiołu - dla porównania w kostce KWK Rydułtowy, którą kupiłem z przesiewacza po wrzuceniu trzech ton czystego węgla zostało może wiadro miału i drobnicy. Szczygłowice też są w pobliżu, ale w tej chwili to chyba pokłady 35.1 i nie da się tym palić - sąsiad obok mnie wziął parę ton z wagi i strasznie narzeka. Wyskoka spiekalność, ciężko się rozpala, mocno smolisty, w Knurowie, który przywiozłem w poprzednim sezonie też było sporo niesortu, ale palił się świetnie (potwierdzał to kolega genab, który również bardzo go chwalił). Generalnie kopalnie strasznie ciulają z granulacją i węgiel już na wyjściu z kopalni nie spełnia deklarowanych norm - zbyt dużo podziarna, niesortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak tego roku u Chwałowic ze spiekalnością? Wieczorek z tego sezonu był niezły i chyba będę nim palił jak na razie u mnie cena teraz pewnie coś ok 800zł za tonę - trzeba poczekać na lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie już po zakupach całe życie tj 16 lat tylko i wyłącznie polski do śmieciucha orzech w tamtym roku wymiana kotła na eko i tez polskie eko niby Pieklorz ale miału co niemiara i w zimę przy -15 kupiłem ruska i co?? Super odrobine więcej spala ale zero miału czy innego syfu ciszej chodzi podajnik bezproblemowy dla laika do ustawień i dwa dni temu zamówiłem 4 tony Ruska w dwóch workach sznurki puściły wiec sie rozsypał na oko czarny twardy przede wszystkim suchutki i cena??? 570zł tona workowana łącznie z kolegami kupiliśmy 24 tony i zima z bańki 4 tony ruska tj 2280pln a niby Polskiego z ogromna ilością miału musiałbym wydać 3600pln po zakupie ruska mam pewność ze jest na bank ruski a nasze składy z Polskim to w większości naciągacze oczywiście nie wszyscy duże składy mające stałych klientów muszą sie szanować ale każdy kto pali weglem wie o co chodzi. Dozbieram grosza i kupie kolejne 4 tony i bede miał około 3 sezony od kwietnia do kwietnia z głowy. Narzekają niektórzy ze kopci rusek i smoli wyrażę swoje zdanie w trybie bez pidu podobno gdy jest w czuwaniu smoli ale sprawdzałem i jeżeli jest za duże podawanie to każdy smoli i kopci w trybie automatycznym jest cały czas dostarczane powietrze i wypala na pył biały proszek w kotle. Jako Polak chwale Rosyjski wyrób nie jest to dobre ale tez nie jest dobre to ze na sładzie Polak wali w rogi Polaka na weglu i sprzedaje Ruski jako Polski i zaciera ręce że jest super kozak i udało mu się zarobić. Moim zdaniem całe forum weglowe kotlarskie nie jest dla multimilionerów tylko skromnych ludzi a w wielu prypadkach naprawdę brakuje i ostro ciuła na ten opał mi też się nie przelewa i uczciwość powinna być ponad wszystko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ruski? Za dwa miesiące za te pieniądze kupisz bez żadnych problemów polski węgiel. Orzech w PGG już spadł poniżej 550zł/tonę, a ten węgiel 20-50mm z Chwałowic jest już po 483zł/t.

Retopal na bank poleci niebawem z ceną - teraz luzem 560zł/t, workowany 664zł/t, a groszek 5-25 z Ziemowita 508zł/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są ceny brutto na drobnicowych wagach kopalnianych. A będzie niebawem jeszcze taniej. Ty Berthold masz 40 km na Marcela lub Rydułtowy, a ja rozważam ten węgiel z Chwałowic i mam tam też prawie 35km. Podobno bardzo poprawiła się jakość węgla na Sośnicy (nie jest już tak chrzczony miałem i groszkiem), więc jeszcze biorę pod uwagę ten węgiel i mam na kopalnię tylko 10 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.