Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Rury I Reszta.


chartreusse

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jak w temacie. Dom trzykondygnacyjny, piec gazowy Torus dwufunkcyjny (wykorzystuje tylko do CO), instalacja plastikowa Nibco pociągnięta w ścianach i podłodze. Grzejniki purmo (12 sztuk). W ciągu 12 lat eksploatacji systemu niemal co roku mam jakąś awarię - pękają kolanka, rury - każdorazowo jest to rycie ścian lub podłóg, a wcześniej poszukiwanie wycieku przez tydzień lub dwa.

 

Pytanie: jestem praktycznie zdecydowany na wymiane tego całego cholerstwa, ale może ktoś ma jakiś pomysł na ratunek. Uszczelniacz, zmiana temperatury.... cokolwiek. Wizja permanentnej demolki mnie nie bawi.

 

Pytanie: jeśli robić od nowa to co? Czy wybór instalacji miedziowej i kotła kondensacyjnego Immergas Victrix 24h ma sens? (chce wymienić kocioł, ponieważ Torus daje mi zbyt mało wody użytkowej i musze grzać bojlerem elektrycznym - chciałbym mieć piec z zasobnikiem)

 

Pytanie: mam kominiek w salonie. Czy jest sens korzystając z remontu podłączać/wymieniać wkład na wkład z płaszczem wodnym/ go do instalacji CO?

 

Pytanie: czy ktoś może mi polecić osobę.ekipę z Łodzi lub okolic do takiej pracy.

 

dziękuję

 

Radek

510 - 088 - 643

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do instalacji nipco tak kiedy sie motowało jak dzis jest mania na tani pex poł biedy jak to markowy ale co do twojej instalacji -wymiana na miedz ,stal co kolwiek jesli masz tam tylko kocioł gazowy to mozesz wejsc jeszcze w system PP STABI dobry system byle nie dostał powyzej 90st a co do kociołka to proponuje zeliwiak stojacy i do tego zasobnik min 200l

 

a o regeneracji nipco nawet niemysl to paskudztwo sie utwardza pod temp i pozniej poprzez naprezenia pęka generalnie wszytkie instalacje za dobrych czasów na nipco juz sa powymieniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chartreusse, podaj jakieś bliższe dane dotyczące Twojego domu. Powierzchnia i czy docieplony ile osób mieszka, by dobrać moc pieca. Niestety, bez generalnego remontu się chyba nie obejdzie. Co do rur, to jeżeli już byś się zdecydował na remont to można by się pokusić o rozdzielacze i rury pex. Można też zastosować miedź, wszystko zależy od zakresu remontu i pieniędzy jakie chcesz przeznaczyć na ten remont.

Do kolegi Automatyka: Czasami Ciebie nie rozumiem, Kolega tutaj pyta się o piec gazowy, a Ty mu chcesz żeliwiaka wstawiać ???!!!!

I jak wyliczyłeś że zasobnik minimum 200l ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazowy porzadny zeliwny słyszał o takich kotlach czy do szkołki sie trzeba wybrac ?

a zasobnik to standart chyba ze ma wiecej osob w rodzinie to sie zamontuje 300l ale do tego jeszcze niedosismy jak widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zeliwiaka bo kondensat nie jest lekiem na całe zło a za taką cene mozna miec zeliwiaka i o to mi chdziło ,teraz aby miec wiecej info o metrazu jakie ogrzewa ile osob ma w domu do jakiej temp grzeje w domu i ile gazu spala obecnie na miesiac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi; z remontem sie już pogodziłem - własnie odkryłem skąd leci - łazienka, pod podłogą... już 3 raz w tym miejscu. Rwanie kafli i prucie ściany, bo to w narożniku :)... szkoda słów.

 

Teraz o domu.

 

powierzchnia całkowita to 220 metrów - 3 kondygnacje. Bazuje na grzejnikach Purmo, większość klasy C11 - w sumie 13 sztuk. Kotłownia w pralni na dole, Torus 21 KW i bojler elektryczny chyba 120l. W zasadzie chyba nie ma miejsca na kociołą stojący - wolałbym rozwiązanie wiszące, tak jak teraz - ew zasobnik powiesiłbym zamiast bojlera.

Dom w tradycyjnej technologii - ściany ceramika (pustak MAX+styropian+dziurawka), raczek ciepły. 4 osoby w chałupie - przy temperaturze 20 stopni (noc 19, dzień 21). Co do gazu - rachunek za 2 ostatnie miesiące - 1400 zł. Czyli chyba około do 400 metrów miesięcznie. Jeśli źle policzyłem to przepraszam.

 

Jeśłi chodzi o rury to wydawało mi się, że zmiana na miedź będzie najrozsądniejsza bo to można prowadzić bez rycia ścian - nie wiem jak plastiki. tydzień temu zrobiłem parkiet i malowanie - stad moje nastawienie do remontu :).. ale prosze sie tym nie sugerować. Bede wdzieczny za każdą sugestię - poza tym zrobić musze i to już, bo ciśnienie spada co pare godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do autora czy w bruzdach ściennych i podłogowych rury CO są położone w piance izolacyjnej i czy jest pozostawione miejsce na prace rur czyli jej rozszerzanie i kurczenie się a w szczególności na kolankach, łukach i czy są co jakiś kawałek zrobione kształtki kompensacyjne? Bo jeśli tego niema to instalacja pęka od naprężeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jak nastepnym razem ci pęknie kolanko to wykujesz dziurę 3 razy szerszą niż średnica rury i założysz choć na ten kawałek kolanka otulinę i zalejesz tak żeby kolanko miało jak pracować czyli z pustymi miejscami po bokach na rozprężenia. Ja tak naprawiałem wadliwi zrobioną instalację ciepłej wody z klejonego PVC i tez dawałem otulinę bo była rura przez poprzedniego fachowca po prostu zalana betonem i sobie też pękała na kolankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.