Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkurzacz Do Kotła, Czujnik Czadu I Inne Dodatkowe Urządzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Chciałbym zapytać doświadczonych użytkowników, czy używacie i jakie możecie polecić:

 

1. odkurzacz kominkowy, który można używać również do kotła. Nie wiem czy u Was też, ale u mnie w kotłowni kurzu czy szeroko rozumianego pyłu pojawia się dość sporo - już kilka dni po dokładnym przeczyszczeniu, obmyciu kotła z zewnątrz, spora powierzchnia jest pokryta warstwą kurzu pochodzącego z węgla, z popiołu. Nosi się to potem po całym domu. Jak sobie z tym radzicie? Czytałem o odkurzaczach kominkowych, czyli przeznaczonych stricte do popiołu - czy możecie jakiś polecić?

 

2. czujnik czadu i innych niebezpiecznych dla zdrowia gazów - macie jakiś sprawdzony, coś polecacie?

 

3. czy macie jakieś inne narzędzia, które ułatwiają Wam codzienną pracę z kotłem?

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

pozdrawiam,
przemek
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odkurzacz kominkowy - najtańszy z Castoramy. Padnie - oddajesz na gwarancję i tak w kółko. Przystawki do zwykłych odkurzaczy przemysłowych są do bani i nie polecam.

2. ORNO a najlepiej Honeywell.

3. Dużo samozaparcia :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz mam ,używam do kominka i pieca tylko musi miec filtr stozkowy oprócz hepa super sprawa sadza ,popiól i inne narosty

Czujnik czadu kupiony na allegro za 35 zł bezprzewodowy,czy działa nie wiem ,włożylem w przewód kominowy i nie pokazał tlenku wegla,może lipa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem czujnik czadu, zresztą marki ORNO, miałem już do czynienia z tą marką i nie jest zbyt solidna -czujnik ruchu słabo działał - to zrobiłem mu test. Czujnik położyłem na kotle, otworzyłem drzwi od popielnika w moim kotle przy pracy powoduje to dymienie i sprawdziłem. Pojawił się na wskaźniku odczyt w PPM, do poziomu alarmowego nie doprowadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.