Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po kilku dniach dobrej pracy palnika(cwu) właśnie coś się chyba spartoliło w trybie postój cały czas coś brzęczy jakiś wentylator napewo nie ten duży czy coś z grzałką   co ciekawe tak samo jest w trybie kocioł wyłączony dopiero po odłączeniu od sieci jest cisza, oczywiście palnik pracuje jak najbardziej dobrze rozpala się, pracuje . Oczywiście dzwoniłem do servisu ale facet mówi że jest po wylewie Co to mogło się sypnąć jakieś sugestie jeśli można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wrzuc to na youtuba. Mi zgrzytaly łożyska palnika, bo nie nasmarowali w fabryce. Rozbieralismy palnik, zeby to poprawic i z tego, co widzialem, to jest tylko jeden wentylator. Ten od nadmuchu.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na Twym miejscu nie panikował bym tylko skontaktował się z drugim instalatorem w twej okolicy i porozmawiał jak rozwiązać problem, jeżeli nie ma takiej opcji pozostaje telefon do KIPI i przedstawienie problemu , na pewno coś doradzą i zareagują pozytywnie. Jak jesteś ciekawy co tak buczy są tam 4 śruby od osłony zdejmij ją i zobaczysz ewentualnie co to może buczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym trybie w kotłowni panuje absolutna cisza. 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się w końcu wsłuchałem w ten dźwięk to przypomina pracę drugiego podajnika ( krótkiego ) tego co jest w palniku. Taka sugestia sprawdź na wyświetlaczu sterownika czy nie masz zapalonej tej ikonki z podajnika 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co przeszło, czy dalej w tym trybie wyłącz masz dalej te stuki?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli masz wydobywający się dźwięk,

to albo wentylator, albo podajnik lub obracająca się komora spalająca (podczas procesu czyszczenia palnika) więc sprawdź sobie ustawienia w sterowniku bo musi być jakiś błąd w ustawieniach lub jakaś awaria sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chyba łatwo jest to do  sprawdzenia, wystarczy otworzyć drzwiczki z palnikiem, podajnik wystarczy zdjąć rurę giętką  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj załączyć palnik i zobacz czy idzie Ci cały czas, bo fabrycznie jest ustawienie takie, że główny podajnik podaje potem sie wyłącza, a ten w palniku ma jeszcze przez 8 sekund (ustawa fabryczna) podawać do przodu paliwo i potem sie wyłącza. Ponownie załącza sie razem z głównym  ślimakiem. Może tobie idzie cały czas i tego nie zauważyłeś? Odpowiednie ikonki symbolizują to cały czas na wyświetlaczu sterownika

Dziwna sprawa. Najlepiej w poniedziałek zadzwoń do KIPI oni Ci lepiej podpowiedzą niż instalator. Może coś ze sterowaniem CI się porobiło.

Sam próbowałem na swoim czy jest możliwość by szedł cały czas, odpalałem go ręcznie ( funkcja sterowania ręcznego), ale każde wyjście ze sterownika powodowało automatyczne wyłączenie wszystkich wyjść. Daj znać co to było, powodzenia.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w: USTAWIENIA  SERWISOWE, a tam ustawienia  PALNIK, potem PRACA i tam masz do wyboru

  •   Praca podajnika 2

  •   Min. czas pracy podajnika 2

  •   Wydłuż. pracy podajnika 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8 sekund jest w pozycji wydłużenie pracy podajnika 2. Możesz sobie dowolnie określić , ja tak musiałem gdy miałem gorszy pellet, to trochę musiałem w tej pozycji zmienić. W ogóle to wszystko jest możliwe do określenia przez użytkownika.

 

Kod do wejścia do ustawień serwisowych chyba znasz?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego mam intensywność  czyszczenia?  Jak tedi90 sam zauważył, że obraca mu się w palniku podajnik. Jedno jest pewne w trybie wyłączenia wszystko powinno być  wyłączone , ani jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie: jest podane napięcie na sterownik załącza się podajnik 2 ( a nie powinien), brak zasilania - nic nie pracuje (hałasuje). Chyba zabawa w ustawieniach sterownika nic tu nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.