Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Sterownik Aby Było Lepiej


jacekdwm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich prosiłbym o pomoc w ustawieniu by spalalo się mniej opału. dom 180mk. lata 80-siąte okna nowe nie ocieplony piec na ekogroszek nowy z Pleszewa sterownik ognik ustawienia (piszę jak mi podano) pauza miedzy podawaniami 25s. podawanie 15s. podtrzymanie 60 minut czas pracy podajnika na podtrzymaniu50s. histera06 obroty dmuchawy80%cała odsłonięta i tu proszę o wyrozumiałość ,a także o poprawienie by było lepiej jedna pompka na 2 biegu ,120l.bojler instalacja - rury o dużym przekroju kaloryfery nowe aluminiowe teraz spalanie 50kg. czy można zmniejszyć czy tak musi być?proszę o podanie lepszego ustawiena-pozdrawiam wszystkich .dodam piec 25kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Wiesz jaka jest tam przekładnia zapotrzebowanie na energie itd. Wiesz jaki jest płomień ? Jaka powiezmy temp spalin ciąg kominowy itd. Bo chyba od tego zależy ustawienie optymalnej pracy kotla ???? Bo wiesz jak ty przez forum nawet nie rozmawiajac z uzytkownikiem potrafisz zoptymalizowac prace kotła to ty naprawde zdolny jestes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Wiesz jaka jest tam przekładnia zapotrzebowanie na energie itd. Wiesz jaki jest płomień ? Jaka powiezmy temp spalin ciąg kominowy itd. Bo chyba od tego zależy ustawienie optymalnej pracy kotla ???? Bo wiesz jak ty przez forum nawet nie rozmawiajac z uzytkownikiem potrafisz zoptymalizowac prace kotła to ty naprawde zdolny jestes.

 

 

kocioł pleszewski tak -tak

wiec nie wiem co by mogło mnie zdziwic a tak na maginesie to co chciałbys wiedziec ile zwojów ma slimak ile kilo na godzine podaje ile powietrza potrzeba w metrach, co cchesz wiedziec ?jak nie wiesz to odemnie sie nie dowiesz

a TY juz tu nie filozuj bo tego nienawidze jak ustawi te podstawowe rzeczy to pozniej bedziemy korekte wprowadzac

jak bede cos chciał wiedziec na temat peletu to bez zadnych ironi sie Ciebie bede pytał narazie tematu nie znam i sie nie wpierdzielam wiec wybacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesli nie wiesz ile kilogramow podaje to jak ty możesz ustawiać parametry podawania ??? Czlowieku parametrami podawania regulujesz moc kotla. Zastanów sie dwa razy zanim cokolwiek napiszesz. Bo użytkownikom forum należy pomagać a nie tylko pisać po to zeby cos napisać nie ważne co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale albo cos z Toba jest nie tak albo nie rozumien o czym ty do mnie rozmawiasz

wiec jak nie wiesz ile kilo podaje pleszewski podajnik to wejdz na google i sobie poczytaj bo nie bede tu taimi podstawowymi parametrami zasmiecał forum ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostosuje nowe nastawy przez automatyka jutro napisze jakie były rezultaty ponieważ to nie jest mój piec tylko brata,a tak na marginesie to ciąg kominowy jest duży i zastanawiam się czy można w tym piecu założyć na czopuchu miarkownik ciągu ,żeby trochę ograniczyć, piec ma kanały górne i raczej krotki do czopucha orginalnie w czopuchu nie ma żadnego ograniczenia ciągu-pozdrawiam tyle oglądało fachowców ,że postanowiliśmy szukać pomocy na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem popracuj troche z powietrzem na początek możesz zmniejszyć nadmuch o połowę. Chyba podawałeś 80% wiec zacznijmy od 40 i obserwuj co sie bedzie działo jesli bedzie niedopalał to stopniowo zwiekszaj. Jeśli jest duży ciąg a dmuchawa ma przesłonę to możesz ja przysłonić tak o 1/3. Czas podawania i postoju możesz regulować ale proporcjonalnie jeśli dobrze dobrałeś moc kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak procentowo okolo 20%to takie kawałki i jeszcze jedno dmuchawa nie miała klapki i wtedy na postoju piec miał duży plomien i wypalało węgiel po założeniu klapki było już w pożądku

 

 

dmuchawe masz super tak jak pisałem podawania i czas pomiedzy podawaniem i jutro zrobimy korekte a teraz moge bardziej zprecyzowac czyli 7s podawania i 26s przerwy dmuchawa 70-80% ale na dzis 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki tak moze byc

najwazniesze zeby z taleza nie spadał niespalony wegiel i był mały kopczyk ,a ile powinien trzymac to zalezy od poboru energi moze 1 min ,moze godzine czy dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zasadą palenie retorty jest potrzeba dużo powietrza do spalania węgielka. Duży ciag będzie mial co wyciągac....

Myśle, ze masz komin "normalny' i może szkoda kasy i roboty.....jednocześnie staraj sie doprowadzić do jak najmniejszego możliwego zmniejszenia obrotów dmuchawy/aby tylko nie wyrzucało nie spalonego węgla z retorty.

U mnie mam 2 z 12 możliwych / i płomień mam aż za jasny/

 

Hallo Sanit !!!!

Czy Ty mieszkasz na Antarktydzie????

podawanie 15 : przerwa 25 jak miał Jacek to 150 % mocy kotła /pleszewskiego......po co komuś u nas takie ustawienia?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam na lubelszczyźnie. Nic kolega nie napisał o producencie kotła itd tylko tyle ze pleszewski a tam co pd\odworko to prducent kotłów może ten który akurat robił ten kocioł kupil gdzies inne motoreduktory i to już wszystko rozwala. Dlatego staram sie zebrać max info i dopiero to regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Sanit !!!!

Czy Ty mieszkasz na Antarktydzie????

podawanie 15 : przerwa 25 jak miał Jacek to 150 % mocy kotła /pleszewskiego......po co komuś u nas takie ustawienia?????

 

 

Witam...

 

Tak z ciekawości wrzucam moje ustawienia...(piec Ogniwo 17 kw) i załączam link do filmu jak

 

pracuje mój piec na tych parametrach

 

-Podawanie 23 sec

 

-Przerwa 36 sec

 

-Dmuchawa 20%

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ic=2333&hl=

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

Mieszkanie w starym budownictwie 96 metrów 3.4 wysokie stare okna.Ze spalaniem to różnie, teraz trzymam cały czas 65 stopni na piecu i często wietrze mieszkanie, żona się rozchorowała i z 21 st nie schodzę no i zawory na grzejnikach pracują na max otwarte cały czas ,a przy braku zaworu czter. obieg mam cały czas bezpośrednio z pieca i jest duża wymiana-spalanie 19/24 zaznaczam że teraz,ale bywa jak chce że i 16 dni pojadę na tych 180 kg=11/24

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie nastawy nowe jednak nie pomogły przełączono sterownik ognik na funkcję PID jeszcze pojawił się problem a mianowicie dokonano wymiany grzejników na aluminiowe instalacja jest stara grawitacyjna rury w niektórych miejscach 2 calowe pompka chodzi na 2-gim biegu (są 3) grzejniki grzeją do połowy zawory przy grzejnikach kulowe nie ma 3d ani 4d teraz pytanie czy pompka nie daje rady na tej instalacji co wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.