Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Poradę Defro


bajabongo10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mój wujaszek poprosił mnie o pomoc przy wyborze kotła do nowego domu o powierzchni urzytkowej130m2 wybiłem mu z głowy już kilka pomysłów z doborem kotła np:21kw jak doradzał  fachowiec doszliśmy do jakiejś w miarę normalnej mocy 15kw trochę więcej mocy z powodu kotłowni, która jest w budynku gospodarczym ok.8m od domu i rury są poprowadzone ok.1m pod ziemią. Wybiłem mu tez z głowy zakupy kotła na Alledrogo mało znanych producentów po ok.5 tyś. Z kilku znanych i godnych polecenia kotłów wybrał Defro i pytanie do was, który z kotłów ze stajni Defro mogli byście polecić?? dobry palnik zęby sobie dobrze radził z eko groszkiem  jak i z miałem i z dobrym sterownikiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolegę SUSPENSER znam  z forum i kolegę Karoka65 też sam u niego kupiłem kocioł RBR tyle że teraz chodzi konkretnie o moc 15kw i kocioł DERFO  ani skam ani rbr nie ma tej mocy bo albo jest 12kw albo 17 kw.A wujek jest zdecydowany na Defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeśli wujek nie jest namiętnym użytkownikiem for internetowych i jedyne co będzie robił w tym kotle to czyścił, dosypywał paliwa i po prostu palił to postawiłbym na EKR 14 kW. Chyba najtańszy i najprostszy z podajnikowców Defro, względnie mały, sterownik z obsługą 2 pomp i prosty jak budowa cepa, ruszt żeliwny. Zasobnik trochę mały, bo raptem ok. 90 kg, ale na upartego można zamówić większy za dopłatą. Z drugiej strony, 90 kg to też nie jest jakoś strasznie malutko biorąc pod uwagę moc kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.