Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze. Eko Groszek / Pelet? Defro / Ogniwo? Wielkość


HardyDemon

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuj kocioł który ma taki sam palnik jak u znajomych co palą peletem po 500zł. Masz, że tak powiem wszystkie drzwi otwarte.

Rada za sto punktów....

 

 

Witam. Kolego przeoczyłem Twój post... Sorry. 

Oto to co chcę wybrać.

1. Tekla Draco Bio 15

 

Coś Ty się tak na tą Teklę uparł?

Są lepsze kotły na rynku. Np. Biawar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale Biawar jest o wiele droższy. Tekla za 9000zł a biawar minimum 12000zł... to dla mnie za dużo...

 

U nas pellet za 500zł jest świetnej jakości i chyba będą podnosić cenę. Produkcje też już podwajają.

Powiedzcie mi tak jest opcja ze pelletu może brakować na rynku? Czy jest to niemożliwe. Bo mając piec tylko na pellet to bardzo istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest jednym z największych producentów mebli na świecie więc jest z czego pellety robić, ale im więcej będzie kotłów na pellety tym mniejsza będzie ich nadwyżka na rynku i ceny pójdą w górę tak jak to było kiedyś z ekogroszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam do Was jeszcze jedno pytanie... Bo dostawałem informacje typu "coś tak się uparł na tą Tekle" Zapytam w ten sposób. Czy macie coś do zarzucenia modelowi Tekla Draco BIO15? Macie dowody, które świadczą, że coś jest nie tak z konstrukcją/programatorem czy innym osprzętem, że odradzacie mi Tekle? 

Wreszcie znalazłem kompetentnego hydraulika z którym za miesiąc planujemy podjąć działania, jednak piec chcemy kupić wcześniej więc warto było by znać Waszą opinie dogłębnie...

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktoś tu napisał że trudniej jest kupić dobry groszek niż pelet  . bzdura totalna .

Tak się składa że w rodzinie mam producenta peletu  który jest sprzedawany do elektrowni .

Oni zanim zapłacą badają każdą partię na zawartość popiołu kaloryczność itp.. ,sumarycznie wychodzi tak że ten sam wiór przerobiony na pelet może mieć zupełnie inne parametry , no i cena od razu inna

Dla detalistów cena jest stała bo nikt tego nie jest wstanie sprawdzić . Mimo że mógłbym mieć pelet za dość nie wielkie pieniądze  a znając fakt o jakości i produkcji peletu   sam wybrałem groszek .

W firmie której pracuje mamy 6 pieców na groszek i każdy z nich innego producenta  , przez dwa sezony grzewcze miałem nadzór nad nimi (zasypywanie ,wybieranie popiołu i tp.) Z tego co da się zauważyć to że niby każdy jest zasypywany tym samym paliwem to każdy z nich palił inaczej .Jeden palił na pył a drugi robił potężne spieki .Można było ustawiać sterowniki dowoli i nie wiele to dało   Może się mylę ale moim zdaniem  90% sukcesu to sterownik i palnik . Sam zakupiłem defro komfort eco 15kw i na groszku za wschodniej granicy za 560 zł ten sam co bierze firma . i spalanie jest zupełnie inne , siwy pyłek .  Teraz w trybie letnim gdzie piec chodzi na bardzo małej mocy sterownik daje rade i chyba będę pierwszym użytkownikiem zadowolonym z ustawień fabrycznych .

Podsumowując ( to tylko moje spostrzeżenia i mogę się mylić )

Pelet jak i groszek można kupić różnej jakości   i ten sam pelet czy groszek palić się będzie zupełnie inaczej na takim czy innym palniku czy też sterowniku    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość węgla i ekogroszku to niestety z autopsji mogę powiedzieć, że zakupy dobrego jest na prawdę trudny. W moim regionie dosłownie wszyscy narzekają jak jeden mąż... Ja osobiście zawsze kupowałem po 840zł dobry gruby węgiel. Jednak od conajmniej dwóch lat go nie ma. Kupowałem po 2t w różnych miejscach i ciągle się niedopala, popiołu po prostu bardzo dużo (bez porównania z latami poprzednimi) pyli kurzy się no szału nie ma... 

I od słowa do słowa ludziska mi zaczęli mówić, że z ecogroszkiem jest ta sama sytuacja (jedynie kolega mówił, że kupił ostatnio w Bricomarche workowany i jest OK). Też właśnie dlatego zacząłem szukać alternatywy w postaci pelletu.

No i tu jest zdecydowanie lepiej wszyscy z którymi rozmawiałem uważają, że pellet jest super. Spala się go troche więcej ale za to kosztuje tylko 500zł a popiołu szufelka miesięcznie, Czysto ładny zapach i spalanie bezobsługowe...

Za rok będę wiedział więcej bo za miesiąc zmieniam piec więc zdobędę doświadczenie...

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Czy ktoś posiada piece producenta Malina ogłasza się między innymi na allegro. Co sądzicie o jego piecach ?

 

Posiadają najwyższą 5 klasę Ecodesign, która potwierdza wysoką sprawność i dbałość o środowisko naturalne. Wykonane ze specjalnie wzmocnionej stali kotłowej gwarantują oszczędną i stabilną pracę przez wiele lat. Nad wydajną i nieprzerwaną pracą kotła czuwa zaawansowany sterowniki, umożliwiający zautomatyzowaną regulację temperatury. Kocioł charakteryzuje się zastosowaniem podajnika paliwa i spalaniem w tzw. retorcie. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest ograniczenie ich obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło.
 
Kocioł z podajnikiem posiada dodatkowe ruszta wodne nad palnikiem przystosowane do palenia drewnem oraz węglem. Umożliwia to jego pracę w sytuacjach awaryjnych wynikających z braku dostaw energii energetycznej w dłuższym okresie. ,,,,
 
 
 
ps.
Jakaś nowa kwalifikacja kotłów "5 klasa Ecodesing", czy też konfabulacja ?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedz.

Te informacje podaje producent , a z tym różnie bywa , każdy chwali swoje , ceny tych kotłów np 25KW poszły o 1000zł w górę w porównaniu do jesieni 2016 roku . 

Szukam opinii użytkowników tych kotłów a może ktoś poleci innego producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normie PN-EN 303-5:2012 najwyższa jest klasa V-ta. koniec i kropka.

Ecodesign to osobny dokument rozporządzenie komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015......

trzeba by prosić o papiery, aby nie wdepnąć na minę

 

Sztoker+ 24 ma podwójne papiery tj. V-klasa wg PN-EN 303-5:2012 oraz osobny ecodesign dla tej mocy 24kW, w detalu jest za 7700zł netto/9471zł brutto

Cobra2 z obsługa 3pomp, siłownika zaworu mieszającego, kolorowy wyświetlacz, wykresy pracy, rozbudowa o moduł GSM Spider lub panel kontrolny T1000

 

ecodesign ma wchodzić w życie po 2020r, nie jest jeszcze obowiązującym prawem itd., jedynie na terenie małopolski ktoś sobie umyślił,że ma już być i wyprzedził czas oraz przepisy.....

 

 

Jak w grę wchodzi V-ka, to moc 20kW (max 21kW) jest jeszcze Skamp-PV 20ka, V-klasa, atest Instytut Energetyki jednostka notyfikowana w EU posiadająca akredytacje PCA (ważne przy dotacjach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie. Podpowie mi ktoś z Was nt ustawień pieca?.


 


W tym tygodniu zainstalowałem kocioł TEKLA Draco BIO 15. Sterownik Estyma oczywiście.


Mam pellet myślę dobrej jakości (chwalą go od wielu lat znajomi) cena ok 550zł/tona więc jest tani. Testy jakościowe czyli kolor, toniecie, waga czy też rozpuszczanie po wrzuceniu do wody wszystko przeszedł pozytywnie.


 


Mam pytanie jak często ten kocioł powinien się włączać? W tej chwili czy w taką pogodę jak jest też u Was? Na dworze jest ok13st. Woda użytkowa jest ustawiona komfortowe na 38st C (pomimo ustawienia nisko to woda z kranu leci gorąca 51stC) centralne na kaloryferach 22stC. A piec raz na godzinę się włącza. 


Jaka jest minimalna temperatura kotła to jakiej powinien się wychłodzić? U mnie na automacie ze stacją pogodową wystudzał się nawet do 40stC.(jest możliwość ustawienia tego?)


Jest możliwość sprawdzenia jak często się kocioł włącza w sterowniku?


Jaki powinien być kolor popiołu? Mój jest ciemnobrązowy... Zdarzają mi się bobki niedopalone. tak jak by podczas czyszczenia wyrzucało nie dopalony pellet. Co powinienem zmienić u ustawieniach palnika?


Co zmienić albo na co zwrócić uwagę i co obserwować aby dojść do ideału?


Od poniedziałku wieczorem do tej chwili na sterowniku jest napisane, że spalanie wyszło ok 64kg...


Pozdrawiam i proszę o porady i z góry za nie dziękuje ;-) 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.