Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant Vuw 180 Xe, 260 Xe


Szarek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nigdzie nie moge znalez czy ten piec Vaillant VUW 180 XE, 260 XE jest czy tradycyjny kondensacyjny ? Trzeba go wymienic po 14 latach uzytkowania i w internecie znalazlem interesujace mnie piece, lecz wszystkie sa kondensacyjne, a jak przeczytalem, takie potrzebuja specjalnie przystosowanego komina i rur. Piec jest zamontowany w domu w Polsce, ja mieszkam za granica i dlatego nie mam jak skontrolowac. Czy przy zamianie tego pieca, moge zamontowac np. Junkers Cerapur Midi Zwb 24-1 RE badz Termet Ecocondens silver 20, ktore sa kondensacyjne, bez przebudowy komina ? Jesli nie moge kondensacyjnych, bez przebudowy to co polecacie z tradycyjnych ( Dom 130m2, ocieplony ). Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby żadnej przebudowy komina.Masz dwie możliwości przy kotle kondensacyjnym:

1)Poprowadzić rurę powietrzno-spalinową(rura w rurze ) od kotła na zewnątrz budynku przez ścianę.

2)Wstawić w istniejący komin(gdzie jest teraz podłączony stary kocioł) rurę np. z nierdzewki,

zazwyczaj jest to rura fi.60(jak wyjscie z kotła) do odprowadzenia spalin(przy wyższym kominie może zaistnieć potrzeba przeredukowania jej na większą średnicę czyli z fi.60 na fi.80.Kocioł pobiera sobie powietrze do spalania z przestrzeni pomiędzy ową rurą a ścianami kanału kominowego przez który idzie.

Musisz mieć też możliwość odprowadzenia kondensatu od tego typu kotła np.do kanalizacji.

Tradycyjne kotły raczej nie są już dostępne w sprzedaży,tylko do wyczerpania zapasów ale chyba na chwilę obecną zostały już wyczerpane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.