Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Mocy Potrzebna Pilna Pomoc!


DawidM1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam podobny nowy dom 180m2 poddasze docieplone itd. tylko okna z zewnątrz nie sa obrobione i moj Easypell plus sterowanie z Techa, spalanie max 25kilo w największe mrozy wiec polecam piec Viessman Easypell!!!! i tez mam 20kw!!!! i nic sie niepokojącego nie dzieje!!!! żadnej sadzy nic!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pamiętam jak sam się zastanawiałem w 2012 roku co brać czy ekogroszek czy pelet.

Padło na ekogroszek, następnie dylemat jaka moc i firma.

Hydraulik podpowiedział że defro i max 15kW. Całe szczęście ze go posłuchałem bo znajomy co rok wcześniej postawił dom kupił 25kW na mniejszy metraż hehe i męczy się do dzisiaj z piecem. Uważam że i 12kW by starczyło u mnie, ale z tego co pamiętam w tamtym czasie najmniejszy defro to był 15kW.

Domek parterówka 150 metrów użytkowych bez garażu, na podłodze 10 cm styropianu(2x5), na ścianach 15 cm styropianu grafit, strop terriva i tylko 10 cm styropianu (2x5)   3/4 to podłogówka i tylko sypialnia + 2 pokoje same grzejniki. Dach nie ocieplony bo to poddasze nieużytkowe jak wspomniałem wcześniej ocieplony sam strop i to minimalnie. Okna 3 szybowe. Wentylacja grawitacyjna. I jeszcze zapas jest nawet w mrozy po -20 stopni. Spalanie w ciągu roku to 4-4.5 tony max, temperatura w domu zawsze 24-25 stopni lubię ciepełko.

Jedyny minus pieca na ekogroszek to niestety brud. Trzeba raz w miesiącu mopem przejechać całą kotłownie. Ogólnie z piecem po około 5 latach nic się nie dzieje za wyjątkiem ślimaka, koronki i kondensatora nic więcej się nie zniszczyło :). 

Teraz czekam aż mi pod domek gaz poprowadzą może już za rok będzie, a wtedy będę się zastanawiał czy się podłączyć czy nie.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.