Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Instalacją Co + Zawór 3D


relisys

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

kocioł z podajnikiem

ze sterowaniem pompą CO i CWU , zawór 3D [ trochę przerobiłem inny schemat z tego forum ]

problem z wodą na powrocie - jest za zimna żeby chronić piec [ średnia temp około 25 stopni ]

zawór 3D da się tylko sterować jako podmieszanie wyjścia na grzejniki

instalator upiera się że jest poprawnie tylko mnie gnębi taki problem

jeżeli ustawiam np 60 stopni na kotle to chcę aby to 60 stopni szło na grzejniki a nie 55 czy 50 stopni

jak przerobić instalację

 

jx246_schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaw 3-D na powrót a pompę pomiędzy kocioł a zaw 3-D

To co masz teraz to do niczego nie służy

instalator tak to mi lub sobie tłumaczył

że na kocioł nie idzie 100 % zimnej wody z grzejników tylko np : 90 %

dla mnie to żadna różnica oprócz tego że obniżam temp.wody zasilającej grzejniki

a przecież po to się pali w aby było ciepło więc dla mnie logika obnizanie temp wody zasilającej przy np: - 15 stopniach wydaje się bez sensu ... ale ja tylko tam mieszkam i płace za paliwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ustawiam np 60 stopni na kotle to chcę aby to 60 stopni szło na grzejniki a nie 55 czy 50 stopni

jak przerobić instalację

 

Do tego nie musisz niczego przerabiać. "Otwórz" zawór 3D tak, by nie pobierał wody z powrotu i będziesz miał na grzejnikach tyle ile na kotle.

 

Jak chcesz jednocześnie podnieść temp powrotu, to już ci sambor napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np : tak ?

problemy są dwa przy tej instalacji która teraz mam

- kocioł ma nastawę producencką załączania się pomp dość wysoką [ ok 47 stopni ] więc jak woda na kotle spada to poniżej i się pompki wyłączają na 10 - 20 minut [ mojej żonie to przeszkadza ]

- zimna woda powrotu moim mało fachowy zdaniem ale na chłopski rozum za mocno schładza kocioł

[ temp na termometrze nad zaworem 3D spada a na kotle stoi jak zaklęta .. jak juz ruszy to leci na łeb , na szyję i musi spaść poniżej 47 , pompki stop , a temp nad zaworem 3D mam już coś około 40 stopni ]

 

tl108_schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.