Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świeża Woda Czy Opróżnić Instalację C.o. - Co Lepiej?


armin

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie:

Czy waszym zdaniem w otwartej instalacji c.o. lepiej pozostawić świeżą wodę z wodociągu czy w ogóle spuścić całą wodę z instalacji? Chodzi o okres kilku miesięcy, do czasu uruchomienia kotła gazowego.

 

Opis sytuacji:

Mam (a raczej miałem :)) kocioł Ferrum na drewno, właśnie okazało się, że cieknie i wymaga wymiany. Instalacja otwarta, rurki miedziane, grzejniki purmo, pompa obiegowa. Tuż przed wykryciem wycieku dopuściłem znaczną ilość (ok. 20 l) świeżej wody, aby uzupełnić instalację. Wiem, że taka woda przyczynia się do korozji, podobnie zresztą jak brak tej wody. Nie mogę jednak uruchomić kotła aby ją grzać i tym samym nieco uzdatnił.

 

Z góry dziękuję za sugestie!

Armin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Lepiej pozostaw zalany zład. Więcej złego wyrządzi rdza w pustej instalacji zwłaszcza grzejnikom, niż tlen zawarty w wodzie. Zresztą żeby odgazowac tlen z wody, potrzeba solidnie ją podgrzać, tak do 70 -80 stopni a nawet wiecej jesli cos tam ma sie wytrącić .Przez kilka miesięcy na pewno nic się nie stanie a tlen z powietrza działa bardziej agresywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Wybacz, CWU ogrzewam gazem więc tu nic nie doradze, osobiscie myślę że ta grzałka niewiele pomoże . Nie ma sensu na siłę niby uzdatniac bo wiele to nie pomoże. Wg mnie, na pewno lepiej zalać wodą żeby tlen z powietrza nie miał dostępu do grzejników, zbiornika CWU czy pompy, mam na myśli stronę wewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega przepłukanie instalacji? Wystarczy, że opróżnię z obecnego zładu, zaleję ponownie świeżą wodę i puszczę na jakiś czas pompę obiegową a potem jeszcze raz opróżnię i ponownie napełnię "docelową" wodą przed podłączeniem nowego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.