Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł 25Kw


jaro1234

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim.

Mam parę miesięcy na dokonanie wyboru nowego kociołka, niestety czytając to forum czym więcej wiem tym więcej mam wątpliwości...

Może od początku posiadam kociołek 20kW tezam  i wiem że jest za mały ( wielkość domu do ogrzania około 240 m ,dom lata 60-te nie ocieplony).

Paląc od góry stałocieplność na poziomie 6 godzin( węgiel gruby), koniecznie potrzebuję minimum 12 godzin kiedy wychodzę do pracy pozostaje starsza osoba,która ma coraz większe problemy w przykładaniu do pieca-wstyd przyznać przy paleniu i kopceniu od dołu.

Proszę o radę jaki kociołek wybrać:

-dolnego spalania boję się o ciąg...

-z podajnikiem brak miejsca w piwnicy,

-chyba pozostaje górniak tylko który...

z góry dziękuję za wszystkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Jeśli masz mało miejsca to bieda, skoro nie wejdzie podajnik to i ds także stworzy problem bo będziesz musiał dołożyć także kiedys bufor. Przejrzyj stronę CzysteOgrzewanie, ranking kotłów GS. Ja osobiście zainteresowalbym się marką Defro lub Setlans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Znaczy palisz od dołu to co najmniej  - 25 % stało-palności. Palisz marcelem  ( minimum+ 20% stało-palności)? Palisz na miarkowniku  +KPW (  do +40% stało-palność)? Orzech 2 trzyma  dłużej niż kostka o jakieś 10% 15%. 

Matematycznie :

-Jeśli kupisz 25kW i dalej tak będziesz palił to stało-palność wzrośnie do o 25% czyli do 7,5h. 

- aby kocioł palił ci się 12 godzin musiałbyś zaopatrzyć się w moc 50kW .

Oczywiście na poddaszu masz jakąś izolacje tzn. min 15-20cm wełny. Bo przez poddasze może ubywać kilkadziesiąt % dobowej energii.  Koszt ocieplenia poprzez rozwinięcie wełny śmieszny 15cm na 1 m2 od 10pln .

Więc przed zakupem zastosuj się do moich trzech pierwszych zdań. Lepiej termo-modernizacja.

  Potem myśl o większy kotle.

 

Warte przemyślenia podajnikowy RBR 23kW bez problemu ogrzewa ponad 400m2 nieocieplonego budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Większość kotłów z poziomym wymiennikiem w zupełności wystarczy do węgla.

Nie kupuj w marketach. Markowe drogie też wcale nie znaczy że będą długowieczne .

Ja swojego używam już 7 sezon i oznak widocznego zniszczenie nie widzę. Z tym że ja pracuje w sklepie i ten producent dopiero wchodził na rynek.

Jak stawiasz na długowieczność to żeliwny.

Co do kotłów dolnego spalania to moje zdanie jest takie, poparte tylko teorią. Kocioł o mniejszej mocy, do palenia w miarę ciągłego plus do tego zaniżona moc grzejników.

Poprzedni stalowy samoróbka z blachy 1 cm. Wytrzymał ok. 20 lat, puścił od przodu na spawie.

Jeśli chcesz dłuższej stałopalności to jak największy udział w zasypie grubego węgla. Kostka , kęsy grube , a drobny na uzupełnienie i rozpalenie. Tak wynika z moich obserwacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zawsze jest rozwiązanie , nie chcesz podajnika bo mało placu , dolniak może być problem z cugiem , górniak nie jest zły bo sam mam defro 20kw i bydlak daje jak głupi i długo trzyma ale jak jest potrzeba dokładania to jest problem bo strasznie kopci a co za tym stoi to szybciej się spala niż od zera nowy zasyp , więc co mnie do głowy przychodzi to kocioł STROPUVA piszą że jeden zasyp wystarcza nawet na 7 dni ale aby wystarczył na 3 to już sukces a przy tym zero dymienia , ceny spadły już teraz drastycznie i kosztuje tyle co średni zasypowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dziękuję za wszystkie rady

kotłownia nie jest mała ale komin tak usytuowany że bym musiał mieć pojemnik z eko groszkiem z przodu pieca z lewej i prawej strony góra 70 cm miejsca, zastanawiam się nad optimą komfort 25kW tylko nie mam pewności jaka będzie stałocieplność lub znalazłem Iskrę tłokowca z pojemnikiem z przodu pieca.

Słyszałem również o piecach z bocznym czopuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz palił zgodnie z konstrukcją kotła to stało palność będzie wystarczająca. Inaczej Kup DS-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz komfortową sytuację w zakupie dobrego węgla w korzystnej cenie.

Uważam,że można kombinować na różne sposoby i wybrać dla siebie najlepszą opcję ale zawsze palić od góry.

Aha,jak zdecydujesz się na zakup Defro,wybierz model z rozetą pow. wtórnego w drzwiczkach zasypowych,żeby później nic nie przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Jakie masz w rzeczywistości wymiary tej kotłowni,może w przyszłości,za kilka jak będzie odgórny wymóg dałoby radę zainstalować kocioł z podajnikiem,możesz to narysować(dł.,szer. wys.,usytuowanie komina)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary kotłowni jakieś 5mX4m

tylko na szerokości 4m znajdują się drzwi na środku i komin z lewej strony miejsca jakieś 1,5m problem jest z drzwiami, które można na siłę przenieść

tylko szczerze nie chce mi się tego robić bo w planach jest sprzedaż tego domu mieszkamy w nim w trójkę, w przyszłości zostanie nas tylko 2 na 8 pokojach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W domu o takiej powierzchni to chyba aż tak źle z tą kotłownią nie jest.

Podaj wymiary jak wcześniej sugerował kolega. I być może podajnik rozwiąże Twój problem.

Jeśli to tej pory dochodziłeś do 6 godzin to aby dojść do 12 musisz co najmniej jescze raz zwiększyć dawkę i szukać takiego kotła aby to paliwo zmieścić.

Faktycznie masz taki zimny dom ? Bo rozumiem że będziesz palił dwa razy na dobę. Lecz przy takiej stałopalności to rozwiązanie na temperatury ujemne.

I co za tym idzie to jednak duże zużycie węgla.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Po wielu przemyśleniach chyba wybór padł na kociołek z podajnikiem.

Teraz nurtuje mnie moc kotła...Jak już pisałem posiadam kocioł 20 kW GS i jest według mnie trochę za mały. Jaką moc sugerujecie kotła z podajnikiem? Według stronki ciepła właściwego wychodzi aż około 30kW ale to jest za dużo według mnie.

Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.