Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Dolnego Spalania Do Domu


jezus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.dom180m2,cegła 25cm,styro 15cm,poddasze wełna 25cm,bufor 1000 litrów,podłogówka 100m2,bojler 220 litrów,komin system fi 200mm.wys.7.5m.paliwo drewno i węgiel piec bez podajnika no i najlepiej bez dmuchawy.proponowano 25 kw,a czy 22kwkd zębca pociągnie ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "starociach" widzę że się lubujesz. KWKD to stara konstrukcja a jedyną jego zaletą jest..... stosunkowo niska cena. Spalanie drewna w tym kotle to pomysł raczej marny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ranking zasypowców:

http://ranking.czysteogrzewanie.pl/kotly-dolnego-spalania

 

Jak palisz drewnem i węglem to może MPM-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje zamiast WERY kup dużego górniaka np ze 30kW i wymuruj w nim palnik (nic trudnego znajdziesz na forum) i będziesz miał kocioł prawie taki sam jak nie lepszy i za połowę ceny michała, jedynie bez świstka 5 klasa.

A i jeszcze apropo michał jest też DS-em i dotyczą go podobne lub takie same wymogi kominowe.

Niestety oficjalnie nie podają nic odnośnie wymogów ciągu kominowego.

Cytat:

"Co w tej oryginalnej konstrukcji może pójść nie tak? Mając dość spory otwór (powietrza pierwotnego) w drzwiczkach zasypowych trzeba uważać na szczelność wszystkich drzwiczek poniżej. Przy normalnej pracy kotła ciąg kominowy ściąga gorące gazy w dół zasypu do palnika, jednak jest to ciężka praca, bo one najchętniej uciekałyby do góry. Nieszczelność czy też lekkie uchylenie drzwiczek np. popielnika w celu wybrania popiołu może powodować wydobywanie się dymu przez klapkę powietrza pierwotnego, bo w tej sytuacji ciąg w dół przez komorę zasypową zostanie mocno osłabiony i do głosu dojdą prawa termodynamiki (gorące = lżejsze = frunie do góry)."

I jeszcze jak producent pisze:

"Piece produkujemy przystosowując się do wymagań klienta - od 1kW do 1mW - dla klientów indywidualnych oraz dużych przedsiębiorstw."

Są bardzo dokładni i potrafią produkować "piece" od 1mW (mili wata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chyba nie ma krótkiego obiegu i ciężko się rozpala i więcej spala jak mpm a z dymem w mpm łatwo sobie poradzić tylko ta smoła jest minusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem piec wery dla mnie ilość tych rur powala trudne do czyszczenia a jak zajdą to już kiepsko odbierają cieplo mpm ds proste ściany w 5 minut wyczyszcze super się rozpala i bardzo oszczędny osobiście polecam po 3 latach na forum kupiłem 17-19 montuję w maju . a czystość spalin ta sama łatwa wymiana palnika i innych części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka, nie chwal dnia przed zachodem słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zachód tuż tuż a przy tej mojej sośnie może być różnie fakt ale jakiś piec musiałem kupić i teoretycznie ten wydawał mi się najlepszy a czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.