Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Wybrać


Piotrekbrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni zauważyłem, że wybierany popiół z pieca jest mokry - prosty wniosek piec zaczyna ciec i trzeba szykować się do wymiany(mam nadzieję , że do końca sezonu wytrzyma :))

 

Dom to typowy klocek wybudowany początkiem lat 80'tych, nieocieplony. Okna również stare drewniane aczkolwiek z gatunku trochę lepszych. Powierzchnia domu to około 270m2, ale ogrzewane jest jakieś 200-220m2. reszta to garaż i pomieszczenia gospodarcze, w których nawet nie ma grzejników.

 

Po przestudiowaniu kilku tematów na tym forum nastawiłem się na piec dolnego spalania,

i teraz tak jaki piec wybrać? zastanawiam się nad:

 MPM DS 21-25 lub

metal-fach sdg 19 (on mam moc 23Kw?) 

Mpm jest sporo droższy ale jeśli warto to kupię. i czy taka moc powinna wystarczyć?

Aha, do tej pory paliłem węglem ale w ramach zrównoważenia wydatku na piec następny sezon będzie opalany głównie drewnem,

 

Prosiłbym o jakieś porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź :)

dane z tej strony:

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/29ax

 

proszę tylko wziąźć pod uwagę, że tak jak pisałem wcześniej jakieś 50m2 nie będzie ogrzewane, oraz to, że jako materiał budowlany podałem cegłę dziurawkę i pustak żużlobetonowy  a w praktyce głównym materiałem są cegły takie białe z z 6 otworami w środku - nie wiem jak się nazywają oraz cegła taka duża niebieska, lekka o strukturze pumeksu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

W takim wypadku ja bym więcej niż 20 kw nie brał , dolniak musi mieć cug a co za tym idzie nie może być przewymiarowany , jedni mówią z przymrużeniem oka że musi być za mały ;), pamiętaj że te nowocześniejsze konstrukcje z reguły mają większą sprawność niż te stare kotły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.