Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie Wyrównawcze Wywala Wode


mirekp2109

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem wyrzuca wode po jakimś czasie z naczyńka  

nie wiem dlaczego 

może naczynie nie w tym miejscu podłączone bo jest na pierwszym biciu a potem reszta instalacji idzie na grzejniki i bojler prosze po pomoc  ?

post-72794-0-47472400-1487951203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam problem wyrzuca wode po jakimś czasie z naczyńka  
nie wiem dlaczego 
może naczynie nie w tym miejscu podłączone bo jest na pierwszym biciu a potem reszta instalacji idzie na grzejniki i bojler prosze po pomoc  ?

 

 

Do naczynia powinna iść od kotła na zasilaniu osobna rura stal 1" lub Cu 28 bez żadnych zaworów na niej a samo naczynie przy pompie na zasilaniu ma być min 0,3m nad najwyższym grzejnikiem.Teraz masz układ niebezpieczny 

to czy mógłby pan narysowac na kartce jak to ma wyglądać ?

bo tam jest mało miejsca zeby dac naczynie wyżej i czy na naczyniu dać zawór ten co odpowietrza na górze 

to mam dać osobną rurę od pieca czy przed pompą redukcja i osobna rura a tą co jest teraz jak idzie naczyńko zaślepić 

bo tam było wcześniej od zasilania z pieca  szła rura prosto do naczyńka a z naczyńka szły trzy wyloty  zasilania na prawą strone mieszkania oraz lewą  i baniak

post-72794-0-21265900-1487967525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

mój problem polega na tym że co jakiś czas zapowietrzają się dwa kaloryfery na górze oraz słychać dźwięk przelewanej wody oraz temperatura na piecu zaczyna wzrastać od zadanej około 12 stopni i pracza pompki jest znacznie głośniejsza.

dodam że rura zasilająca to fi 28

post-64570-0-14160000-1491140275_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie podłączone jest źle dlatego "wywala" wode. @odpowietrznik podał jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rysunku kolegi Odpowietrznik jest błąd, który będzie powodował dokładnie ten sam efekt wyrzucania wody z instalacji.
Polega on na tym, że brakuje napowietrzenia naczynia.
Prawdopodobnie Twój problem polega na tym, że Twoje naczynie nie posiada tego napowietrzenia. Bez niego będzie się tworzył tzw. lewar wodny, który będzie wyciągał wodę z instalacji.

To napowietrzenie to kawałek otwartej rury wyprowadzonej powyżej naczynia.

post-70933-0-84662500-1491156924_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam problem wyrzuca wode po jakimś czasie z naczyńka  
nie wiem dlaczego 
może naczynie nie w tym miejscu podłączone bo jest na pierwszym biciu a potem reszta instalacji idzie na grzejniki i bojler prosze po pomoc  ?

 

WOooowwww ale odlot!  Zapłaciłeś za to czy sam to sfabrykowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"......w stanie deweloperskim....."  To był marny deweloper . Zatrudnił partacza bo trudno tego co to robił nazwać  instalatorem. Chociaż jak spojrzeć przez kieszeń  "dewelopera" to może i słuszne podejście "tanio zrobione drogo sprzedane". A na poważnie to nie powinieneś odbierać takiej instalacji. Niech "deweloper" doprowadzi ją do stanu zgodnego z przepisami, oczywiście na własny koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem zamontowania naczynia po stronie ssawnej pompy. Teraz jest po stronie tłocznej, dlatego wyrzuca wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.