Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Wkrętarkę Wybrac?


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie jaką wybrać wkrętarkę do domowych prac do 400zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch zielony 18V, ale za tą cenę nie kupisz. W moim przypadku już 4 bateria padła a wkrętarka nie, a ile razy na pożyczkach była to już nie pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś małego podręcznego potrzebuję i max 400zl najlepiej taniej powiem szczerze.Po 5 latach padła (2 baterie) mi Bosch GSR 12-2 niebieska byłem z niej naprawdę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim wieku kolega ma wkrętarkę bosch, ale teraz bosch to już nie ten sprzęt co naście lat temu. Mam 12 letniego dużego flexa i tylko szczoty wymieniam, a w nowej wiertarce odbija przycisk do zmiany kierunku obrotów, staje przez to w trakcie pracy. A wkrętarkę makity na 12 v można używać jako wiertarkę... Ma moc ;) 18v to pewnie mury kuje hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretny link do tej wkrętarki. Najlepiej żeby miała baterie li-lon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oprócz makity mogę szukac coś masz jeszcze sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makita 18v najlepszy wybór mam takie 2 starego typu dawno przerobione na ogniwa 18650  szt 5 w szereg + balanser ładowania za 40 złociszy ogniwa z odzysku po 6 zł za sztukę mają większą pojemność niż oryginalne Niklowe.A jak by ktoś był chętny na 2 pakiety Ni-Cd 1200 mAh po 15 szt zgrzane mogę wysłać po kosztach przesyłki.poz .Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a do mojego Boscha starego te ogniwa by się nadawały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam Makite ale 18V ,nawet jakaś uzywana ,sam kupiłem Makite 18V z silnikiem bezszczotkowym za ok 600zł używana poobijana ale kręci ze reke wykręca ,a kawał chłopa jestem model BDF 459

Ogolnie polecam modele z silnikiem bezszczotkowym,mniej zuzywa prądu,na dłuzej starcza aku ,nie grzeje sie ,mozna zmieniac aku i jechac cały czas,do tego krótsza kilka cm co nieraz sie przydaje .

Moja zrobiła cały dom poprzednika ,teraz u mnie działa ,nie do zajechania ,dodatkowo do modeli firmowych zawsze dostaniesz częsci zapasowe ,zamienniki aku itp.

Przez to ze krótsza wyglada niepozornie ale kręci mocno ,ten model moge polecic

 

http://www.makita.pl/prod/akumulatorowa_wiertarko_wkretarka_ddf459z__bdf459z_-576-221.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te od laptopów czy te na 18 v od Makity Ni-Cd .Można sprawdzić czy przypadkiem nie rypło 1 czy 5 ogniw i wymienić na trochę posłuży .Lecz najlepiej zamienić na Li-jon . Te z pakietu od makity pasują tylko do M lub podobnego ze względu na sposób zgrzania , chyba że chcesz na podmianę to sobie wybierzesz .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim boschu Ni-cd jedna prawie nie trzyma bateria a druga jeszcze chodzi ale już mniej siły ma. Jak sprawdzić ogniwa które ryplo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żarówką od latarki na 1,5v ale takie teraz ciężko dostać może być rezystor drutowy 1-1,5 ohma z zasilacza komputerowego sprawdzać każde ogniwo po kolei osobno po naładowaniu żarówka powinna świecić do godziny a jak masz miernik to prąd około 1A powinien płynąć też przez godzinę do spadku napięcia na ogniwie 1,1v . Możesz to zrobić bez rozwalania pakietu,dopiero po sprawdzeniu wywalić te co nie trzymają .Ale najlepiej zamienić na Li-jon, w necie na YouTube są instrukcje możesz zapisać film i oglądać aż załapiesz jak to zrobić tylko pamiętaj o płytce kontrolnej ładowania można kupić na Allegro wpisując hasło ( balanser 3S ) 12A ogniwa kupisz 3,7V  po naładowaniu 4,2 V napięcie pracy 11,1v ale o wiele lepiej kręci niż 12 v Ni-Cd.  .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteście przy aku to polećcie jakiś dobry , tani odpowiednik do aku Makity 18V/3Ah - BL1830.

To cholerstwo ma licznik ładowań i choć ma pewnie pojemność to już się zablokowało 

A wiertarka od Makity rewelacyjna- w stali to bez problemów fi13 idzie, a koroną to w stali nawet do fi25.

Metalowa obudowa , stalowe koła zębate.

Tylko ten aku :angry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim wieku kolega ma wkrętarkę bosch, ale teraz bosch to już nie ten sprzęt co naście lat temu (...)

 

Sratatata :-). Lecimy na niebieskim Boschu od jakiegoś czasu i nie zauważyłem problemów. W akcji cały czas GBH 2-28, wkrętarki GSR 10.8, wkrętarki GSB 14.4, duży młot (nie pomnę nazwy), różne szlifierki i masa osprzętu. Jedyne na czym się trochę zawiodłem to wiertła Legendary, ale może miałem za duże oczekiwania. Wszystkie narzędzia z średniej półki produkowane obecnie mają pewną swoją wytrzymałość i ile będą działać zależy tylko od ich poszanowania przez użytkownika. Jak się wykorzystuje śrubokręt jako przecinak to nawet Wera czy Teng Tools się poddadzą. Elektronarzędzia 'na zawsze' to na obecną chwilę niestety tylko DUSS, ale ceny są nie do przełknięcia, że już nie wspomnę o ergonomii, która zatrzymała się we wczesnych latach .90 albo Fein.

 

Jeśli wystarczy sama funkcja wkrętarki, bez wiercenia udarowego to GSR 10.8 spokojnie obleci, mocno amatorsko to i Mx2Drive daje radę przy lżejszych zadaniach.

 

Z rzeczy dostępnych na rynku w przyzwoitych pieniądzach to jeszcze Skil, czyli po prostu bieda-Bosch (coś między zieloną a niebieską serią), AEG (tańsza wersja narzędzi Milwaukee) i Hitachi. Albo szarpnij się, dołóż 2 stówki i kup Milwaukee w systemie M12. Wkrętarki jeszcze im wychodzą i są nie do zabicia.

 

Edit: Tak mi się przypomniało - do dzisiaj mamy w zapasach wkrętarkę Sparky jeszcze na kadmowych bateriach. Kupiona w Casto albo LM. 6 lat szła jak zła, do dzisiaj działa, akumulatory dostały trochę w kość przez ładowanie po 20 minut i rozładowywanie do końca, ale jak potrzeba dodatkowego sprzętu do zabieram ją z regału i wiem, że będzie śmigała. Cena też raczej w granicach 4 stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ta 12 wziąć? Może ktoś używa będzie lepsza od tej 10,8

http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-bosch-gsr-120-li-nowosc-i6679054111.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palacz cały pic polega na tym że 10,8 to jest to samo co 12 aku li-ion składają się z takiej samej ilości ogniw znaczy 3S / Uczciwy handlarz podaje napięcie pracy pod obciążeniem 3x3,6=10,8 V zaś inny podaje 12 V  ,a czemu nie podać 12,75 V bo takie jest dopuszczalne dla 3 ogniw w szeregu .

Sambor nie ma tanich dobrych ogniw nie licząc tych 18650 wyjmowanych z dobrych baterii od laptopów które już są mało popularne .W Twoim przypadku są pewnikiem ogniwa 18350 czasami można spotkać na Allegro w cenie ok 30 zł i samemu wymienić ale ręki nie położę pod topór.Trzeba sprawdzić ,w zasadzie ogniwa robią trzy firmy LG Panasonik Sony wszystkie inne to odkupy tych poza normatywnych i są brandowane przez małe fabryczki.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mialby dokladac do Metabo to lepiej dolozyc do Milwaukee. Za x lat jeszcze syn autora sobie nia pokreci :-).

 

Szkoda, ze jedyne co im aie udalo to wkretarki, bo reszta narzedzi jakosciowo straszna bieda.

 

Btw. Troche chyba wszyscy zgubilismy watek, bo autor szuka czegos do domu, co bedzie pracowalo pewnie maks 10h w roku i jedyne przy czym bedzie mialo okazje sie spocic to moze montaz mebli czy cos. Osobiscie zaryzykowalbym nawet z Parksidem, ktorego reklamuja teraz w Lidlu. Wiekszosc narzedzi to rebrandowane Grizzly Tools, ale ogolnie daja rade. Mlotek SDS+ mialem ladnych kilka lat i dopiero niedawno zarznalem go na wlasne zyczenie, zeby kupic drugiego Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor

 

Na alle... sa płytki bez licznika 49 pln, wymień na taką i jeszcze pohasa.

 

Maciek92 i noname można kupić i nie zajechać bo ma się szczęście. Flexa małego z auchan teść miał 16 lat, za 49 Pln, używał często bo to majsterkowicz.

 

A co do boscha, sprzęt z lat 90 po ojcu wymagał tylko wymiany szczotek, a teraz to rasowe gów... Nie mówie o serii pro, tylko o tej do domowego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolczaczko dlatego wlasnie wspomnialem o tym Parksidzie. Nie wiem jaka teraz prezentuje jakosc, bo asortyment jest mieszany i roznych producentow, ale jak kupowalismy mlotek to trafil sie chyba amatorski Einhell jak dobrze pamietam. Najszybciej wyrobila sie glowica i wiertlo 8 mm robilo otwor ca. 9.5 mm, ale za takie psie pieniadze byla lepsza niz porownywalne cenowo sprzety z Bricomarche czy Castoramy. Ostatnio kupowalem tez na szybko pile szablasta, bo moja przestala wspolpracowac, ale nie wypowiem sie o jakosci. Zrobila jedna czy dwie roboty i traktowalismy ja tak, zeby ubic jak najszybciej. W marketach nikt sie nie bawi w naprawy, wiec oddali pieniadze i dolozylem do GSA 1100.

 

A zielony Bosch faktycznie, zwracam honor, straszny smietnik. Zaryzykowalem raz i do dzisiaj zaluje, bo jedyne co sie ostalo to raptem skrzynka. Nomen-omen tez marnej jakosci :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor ,

płytka masz tu linki i profi regeneracje

http://allegro.pl/plytka-makita-bl1830-bez-licznika-f-vat-i6701400098.html

http://allegro.pl/makita-bl-1830-regeneracja-chip-bez-licznika-i5443836297.html

w aku makity najczesciej padaja pierwsze dwa ogniwa ,ja kupowałem aku z ogniwami prądu zwarcia 20A i z elektroniką -zabezpieczeniem kazdego ogniwa jak takie

http://www.bto.pl/produkt/58349/panasonic-ur18650nsx-2600mah

są i ogniwa z zabezpieczeniem do 30A ,wtedy mozna ostro kręcic i elektronika każdego ogniwa pilnuje ogniwa ,ja kupuje w BTO w/w i sie nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.