Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamarznięty Zbiornik Wyrównawczy I Lepsze Ciśnienie W Układzie


bomba1982

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki digitrax.dzis probowalem wlaczac i wylaczac sterownik w celu zalaczenia pompki i raz na jakis czas w zaworze mozna uslyszec delikatne pukniecie(trzeba sie wsluchac).Jesli jednak zastosuje sie do waszych porad i np przerobil bym instalacja tak zeby poziomy w grawitacji byly na 3/4 cala i rozgalezienia nabposzczegolne gtzejniki w pionie na 1/2 cala bylo by ok???bo jak robic to robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej tą grawitacje. Średnice rur przy pracy grawitacyjnej wylicza się w stosunku do mocy grzejnika. Nie rzadko rura zasilająca taki jeden grzejnik ma średnicę 3/4" lub 1". Główne rury poziome to od 1" w górę. Naprawdę chcesz mieć takie grube rury pod sufitem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie.to jakie kroki musze jeszcze poczynic oprocz ty rad powyzej???poprostu chce aby dobrze mi grzalo.grawitacja nie musi byc mi potrzebna bo kupuje zasilacz upc wrazie braku pradu a w dodatku moge wykorzystac agregat.Wiec zaczne przerobke od tej rury zasilajacej ktora mi rozrysowales z dojsciem do bojlera zalozeniem naczynia przeponowego oraz odpowietrznika automatycznego przed bojlerem.chce takze zalizyc automaty na grzejniki.jakie polecasz?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam.Chciałbym odświeżyć temat odnośnie przeróbek mojego C.O.Nie było mnie w kraju więc nie dokonałem w/w przeróbek.Mam zamiar zająć się tym w weekend stąd moje pytanie czy nie powinienem zamontować automatycznego odpowietrznika w miejscu w którym go zaznaczyłem na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, bomba1982 napisał:

Odpowietrznik przed bojlerem to wiem a po co ten zawór na powrocie?

po pierwsze aby móc odciąć sam bojler jak strzeli wężownica .

Po drugie można przydławić przepływ-  dla leniwej wody

8 godzin temu, bomba1982 napisał:

Więc dobrym rozwiązaniem jest ten odpowietrznik u góry układu?

oczywiście

a nawet rurę zasilania to bym wyciągnął tak

a najlepszym rozwiązaniem to dodatkowa pompa do bojlera bo byś mógł sterować temperaturą

 

poprawiony post-36790-0-19405000-1490309646_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.