Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe - Temperatura Czy Przepływ


lutar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam mieszaną instalację CO:

- parter: ogrzewanie podłogowe - rozdzielacz wyposażony w pompkę, zawór trójdrogowy oraz sterowanie pogodowe regulujące temp. zasilania

- piętro: kaloryfery z termostatami.

Źródłem ciepła jest kocioł Brotje Komfort 24kW (temperatura z zależności od pogody 45-50 oC).

Powierzchnia do ogrzania ok 160 m2.

 

Kocioł pracuje w następujący sposób:

- grzanie - ok 1 min.

- przerwa - zadana na kotle minimum 3min. - przy czym temperatura na kotle po ok. 50sek. spada już o 5 oC poniżej temperatury zadanej i powinien się już załączyć gdyby nie zadana na kotle minimalna przerwa.

   

Wydaje mi się że dzieje się tak przez ogrzewanie podłogowe, które oddaje o wiele niższą temperaturę od tej zadanej na kotle.

 

Czy jesteście w stanie poradzić mi coś?

Czy na ogrzewanie podłogowe dać lepiej wyższą temperaturę zasilania a mniejszy przepływ czy może obniżyć temperaturę zasilania a zwiększyć przepływ?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

Najprawdopodobniej instalacja mam zbyt mało obieg, ponieważ temperatura wody bardzo szybko spada po ogrzaniu (z np 45 oC do 37 oC w ok 50 sekund).

Wydaje mi się że dzieje się tak przez ogrzewanie podłogowe, które oddaje o wiele niższą temperaturę od tej zadanej na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do instalacja jest zbudowana błędnie. Prawdopodobnie instalacja zbudowana jako jeden obieg grzewczy a ta z kondensacyjnym kotłem gazowym nigdy poprawnie działać nie będzie.  Brak jest sprzęgła o czym wspominał kol Sambor , a jak brak sprzęgła  to brak też pompy na obieg grzejnikowy na obieg podłogówki powinien być układ mieszający z oferty producenta kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.