Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska Temperatura Spalin = Dużo Sadzy


kammill

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Mam problem z bardzo niską temperaturą spalin. Przy mrozach - gdzie piec się musiał wykazać temperatura oscylowała koło 80-100 stopni maksymalnie. Przy takiej pogodzie jak jest teraz i niskim zapotrzebowaniu na energię - temperatura 50-70 stopni. Problemem, który potwierdza temperaturę (czujnik jest w porządku) jest bardzo duża ilość sadzy. Muszę co tydzień sprzątać piec od A do Z i zbieram wiadro sadzy. Sadza zbiera się szczególnie przy wylocie tuż do komina i powyżej paleniska i np. na drzwiczkach. Macie jakiś pomysł jak poprawić taką sytuację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby podać choć troche danych o pacjencie : jaki kocioł, jaki opał, jak palisz, komin itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiona temperatura kotła? U mnie sadza była jak piec chodził dużo poniżej 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorze wszystko jest w opisie :) Zadana 65. Komfort EKO 12kW, Komin Schiediel gotowy średnica 200. Paliłem 3 opałami i bez różnicy (teraz Firmowy SmartTrans) - jeżeli chodzi o temperaturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie masz np załączonej opcji niskiej temp. Spalin u mnie max 160. Deflektor powinien być 18- 24 cm nad palnikiem ale płomień powinien muskac deflektor jeśli tak to znaczy że nie spełnia zadania. Zalecam w takiej sytuacji zastosowanie płyty szamot owej nad resztę ok 1 cm

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę sprawdzić opcję załączonej niskiej temperatury spalin? Mam K1pv3. Edit: Tak to wygląda (w sobotę piec był sprzątany):

post-64140-0-92541400-1487600844_thumb.jpgpost-64140-0-06736400-1487600847_thumb.jpgpost-64140-0-66271400-1487600849_thumb.jpgpost-64140-0-00821400-1487600852_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana 65.

Jak temp. powrotu do kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyberek na wlocie dk komina otwarty na max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorta uszczelniona bo widze ze przezuca wegiel a tworzą sie spieki. Uszczelnil bym retorte i zobzczyl co sie dzieje jak nadal to samo to zmniejsz podawanie swiezy wegiel wychodzi powyżej zaru i kopci. Dlatego pisze o uszczelnieniu retorty bo po tym zabiegu u mnie skoczyla temp.do góry i to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmniejszyć jakos temperaturę powrotu np. delta 10* bo tak jakby na dom nic nie szło, jak kolega wyżej napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W popielniku niespalony węgiel , za mało powietrza zmniejsz dawkę paliwa , zwiększ nadmuch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audilhr - Retorta nie uszczelniana - palę dopiero od grudnia.

 

Rober528, ameno25 - Jakie proponujecie korekty podawania? Pracuje w PID więc mogę skrócić od standardowych, albo wydłużyć jeszcze. Wcześniej wypalał się do 0 na 100% mocy, ale temperatura podniosła się około 10 - ale chciałem sprawdzić jak się pali ze zmniejszoną mocą żeby ewentualnie zmniejszyć spalanie, więc wczoraj był na 60%, dziś na 75% - stąd mogły się pojawić niespalone węgle.  

 

Snoopi21898 - gdzie to mogę zmienić, mam ręczny sterownik Afriso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie winowajcą jest ciąg kominowy. Wzystko inne ok. Temp. Powrotu super. A przy mrozach napewno mial obciążenie. Teraz tak nawietrznik kotlowni jest? Komin jak wysoki? Wentylator klapka co sie uchyla podczas pracy zablokowana na otwarciu caly czas? Szyberek na wylocie z pieca powinien byc na maxa otwarty zawsze. A retorte uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorte najlepiej przy tej mocy palnika 12kW "przerobic" dokladnie tace retorty i mala zmiana w samym kolanie.

https://m.youtube.com/watch?v=VoIdjaxEaoY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mrozach temperatura była w okolicy 100 stopni. Nie mam nawietrznika w kotłowni, ale testowałem przy otwartym oknie - bez żadnych zmian. Komin ma koło 10-11m. Klapka wentylatora na otwarciu zablokowana i otwarta. Szyberek także co widać na zdjęciu u góry. Retortę zapewne uszczelnię po sezonie. wwoytek - ja mam trochę nowszy piec od Twojego i chyba Defro sobie z tym poradziło bo nie miałem sytuacji, gdzie temperatura podajnika przekroczyła by 35 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka temp w domu? Mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silne mrozy tj. powyżej -10 około 20kg. W dni takie jak teraz w nocy -1, w dzień +5/+6 około 12kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12kg to jakieś 2kW mocy , aa Twój kocioł ma moc nominalna 12kW .

 

Zwiększ moc dmuchawy , zapewnij dopływ swierzego powietrza do kotłowni , a na pewno uszczelnij palnik ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem instrukcję jak uszczelnić palnik w DEFRO, ale nie mogę tego odnaleźć. Czy ktoś z Was może mi pomóc - w jaki sposób mogę to zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.