Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Slim 14 Zawór 4D Zimny Powrót


stevan1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam piec SAS BIO SLIM 14 na pelet.

Mam problem z dogrzanie powrotu kotła.

 

Mam zawór 4D ...
zasilanie dochodzi z prawej strony.
w górę zaworu mam odejście na grzejniki i pompę C.O
z lewej strony powrót z grzejników
w dół powrót na piec.

i mam taki problem ustawiam go ręcznie na 3-ci poziom na grzejniki wychodzi 31/32 stopni.
A króciec powrotu z zaworu do pieca ( krótki obieg) jest letni nie puszcza reszty parametru na powrót ???

 

zawór ustawiony prawidłowo jak otworzę na 100 % na piec wyjście robi sie gorące ale 50 cz dalej jest kolanko w dół do powrotu i już jest letnie....
Jakieś pomysły???

 

Macie panowie jakieś pomysły???

post-71519-0-36555000-1487426913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze miałem przerobioną instalacje niedawno. zdemontowany zawór 3D z podłogówki i założony zespół mieszający.

przy okazji zdemontowali mi pompę z powrotu zaworu 4D do pieca... wychładzała mi szybko piec ale miałem złe nastawy w ustawieniach i pochopnie chciałem demontażu tej oto pompy.....teraz pracuje piec cały czas na instalacje ustawione 31 st. na podłogówkę 30 st.( według sugestii marwola ) duzi mniej pali i ciepło w domu.

 

wcześniej pracował na wygaszeniu i na grzejniki szło tyle ile na piecu bo zimno w domu było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 to pełny czas zamknięcia lub otwarci , to jest ważne tylko dla sterownika siłownika .

Sprawdź sobie czy masz dobrze nałożony siłownik na sworzeń  zaworu  , po ściągnięciu siłownika  bedziesz widział na sworzniu spłaszczenie które pokazuje aktualną pozycje przesłony , sprawdź czy odpowiada temu co skala na siłowniku  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

jak ustawie go na otwarcie 100% czyli cały współczynnik ciepła idzie na krótki obieg na powrót do kotła to wyczuwalne ciepło na wyjściu z zaworu jest takie jak na dojściu...tylko dalej go nie puszcza tak jak by coś blokowało..

a powrót z podłogówki powinien być wpięty pezpośrednio do kotła czy do powrotu z grzejników przed zaworem 4D???

bo mam tak i tak zrobione i nie wiem co lepsze????

 

panowie pomocy pompy na powrocie jeszcze nie montowałem brak czasu z3 strony fachowoca,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest podłączony błędnie i nie ma prawa działać poprawnie.

 

Zacznij od obrócenia zaworu o 90 stopni w prawo, tak jak na grafice. Ewentualnie zajrzyj do instrukcji.

 

Podłogówka powinna być wpięta bezpośrednio do kotła, niezależnie od zaworu 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest podłączony błędnie i nie ma prawa działać poprawnie.

 

Zacznij od obrócenia zaworu o 90 stopni w prawo, tak jak na grafice. Ewentualnie zajrzyj do instrukcji.

 

Podłogówka powinna być wpięta bezpośrednio do kotła, niezależnie od zaworu 4d.

Hej.

 

chodzi Ci o siłownik na zaworze czy cały zawór???

siłownik zamontowałem dlatego tak bo klapa mi sie od podajnika nie otwiera ła a co do zaworu to pojadę do hurtowni i zobaczę na nowym jak ma być nie mowie ze jest ok ale jakoś dziwnie to chodzi , możesz mi dokładniej napisać skąd wiesz ze jest żle jak to poznać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zawór 4d masz dobrze obsadzony, ale masz źle ustawioną przegrodę która jest w środku zaworu. Musisz ją przestawić i do tego nie musisz demontować całego zaworu, wystarczy zdjąć siłownik i pierścień centrujący.

 

Korpus siłownika możesz sobie montować w dowolnej pozycji i to nie ma znaczenia, najważniejsza jest właściwa orientacja przegrody, a jej orientację rozpoznajesz po frezie na trzpieniu zaworu.

 

Zwróć uwagę na rysunek 2a z linka który podałeś. Zawór w pozycji 5 (czyli frez na trzpieniu) powinien wskazywać godzinę 12, a u ciebie wskazuje godzinę 9.

 

Zdemontuj siłownik, zdejmij pierścień, obróć trzpień zaworu tak, aby był on idealnie na górze (godzina 12), załóż pierścień i sprawdź: w tym momencie trzpień powinien obracać się o 45* w lewo i o 45* w prawo (dalsze wychylenia powinny być zablokowane), załóż siłownik.

 

Generalnie jeszcze raz zajrzyj do instrukcji od zaworu tam masz podane gdzie powinien być zorientowany frez na trzpieniu w danej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie poprzednie ustawienie na zużycie pelletu mogło mieć wpływ, ale raczej niewielki, natomiast na temp. powrotu już tak - mówię tu o pozycjach pośrednich, bo w skrajnych (czyli zawór otwarty na max lub zamknięty) spełniał on swoją funkcję. Sterownik miał problemy z ustawieniem zadanej temp. na wyjściu, w sumie sam jestem ciekawy jak sobie z tym radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz ustawiony piec do palenia na taki temperatury zewnetrzne jak dzis np.ja mam palenie/wygaszanie ale odpalanie pieca 3 razy w ciagu dnia jest ravzej nie ekonomiczne... podpowiedz cos madrego... w domu mam za 21 st. na sterowniku ale po nocy czasem spadnie poizej 20 i podlgowka zimna i nie przyjemnie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.